Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, hogy egy nagymama...

Van olyan, hogy egy nagymama nem szereti egyformán az unokáit?

Figyelt kérdés
Anyóséknak a mi lányunk a harmadik unokájuk. A napokban kijelentette, hogy neki a kedvenc unokája, az első unoka, azaz a sógoromék első gyereke. Azt mondta, ő nem tudja ugyanúgy szeretni a három gyereket, és ne is várjuk el hogy a miénket is úgy szeresse. Mikor mondtam neki, hogy ez milyen dolog (ráadásul még meg is mondja), azt mondta majd megtudom, ha lesz még egy babánk, azt sem fogom már úgy szeretni mint az elsőt. Mert neki is hiába van két fia, az idősebbik a kedvenc, mindig is jobban szerette mint a páromat. Nem tudom nekem ez olyan fura, anyukámnak is a lányom a második unokája, de nem veszem észre, hogy a nővérem fiát jobban szeretné. Létezik ilyen? Vagy az hogy egy anyának egyik gyereke kedvesebb, mint a másik?
2013. jan. 25. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
sajnos van tapasztalat :(
2013. jan. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen sajnos vannak ilyenek .... :(
2013. jan. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, létezik. Én is első unoka voltam és kislány.Engem jobban szerettek, mint a 3 évvel később született tesómat aki fiú.(Próbálták leplezni, de engem mindig elvittek otthonról és vettek ezt azt, de a tesóm sokkal kevesebb dolgot kapott tőlük.Ezt sajnos, ő is észre vette, s most felnőtt korában is mindig felhánytorgatja.Hogy ő bezzeg...

Aztán megszületett az unakatesónk ,aki fiú, akit már 10 éve vártak a mamáék.Utána ő lett a kedvenc, de azért engem is nagyon szerettek tovább. A tesóm maradt úgyanabban a státuszban, nem szerették.

Én pedagógus vagyok, de eddig csak egy kedvenc gyerekem volt, pedig több száz gyerkőc megfordult a kezem alatt.

2013. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyukáknál inkább az szokott lenni szerintem, hogy az egyik ezért, a másik azért kedvesebb. De nagymamáknál ezt már én is hallottam (nálunk szerencsére nincs ilyen szitu). Meg olyanról is hallottam, hogy jött egy "kései" gyerek, amikor a nagy unoka már felnőtt volt és az idős nagyszülőknek az idősebb unoka volt "inkább unoka", mint a kicsi. De ebben az esetben a kicsit is nagyon szerették, tehát a szeretet "dolog" az ugyanúgy kialakult, csak máshogy néztek a kicsire. Viszont nem tudom, hogy a Te anyósod miért nem tudta világéletében megosztani a szeretetét, még a saját gyerekei között sem. Szerintem ez önzőség.
2013. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem ez annyira furcsa. El sem tudom képzelni, hogy ha lesz még egy gyerekem, akkor majd ne szeressem úgy, mint az elsőt. :(
2013. jan. 25. 09:28
 6/9 Golan Trevize ***** válasza:

Meg leszek kövezve, de szerintem akkor is természetes, hogy valaki nem ugyanúgy szeret mindenkit.


Egy gyerek az azért persze teljesen más, de több unoka közül, akik nem élnek az emberrel, lesz, aki kedvesebb, lesz aki kevésbé lesz kedves.

Ugyanez fordítva is igaz: a gyerek nem egyformán fogja szeretni a nagyszüleit.

2013. jan. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos létezik. Nagymamánál is, meg anyánál is. Anyánál személyes tapasztalatom nincs, de nagymamával kapcsolatban igen. Az a legszomorúbb, hogy annyira látványos, hogy a gyerek is észreveszi és sérelmezi :-(
2013. jan. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De ha nem is szereti egyformán az unokáit, legalább ne nyilvánítsa ki és ne mondja.... Bár ismerős a dolog én a legkisebb unoka voltam és én mindig el voltam felejtve, másnak volt születésnap nekem nem.... Kislányomnál is kezdem érezni, lehet hasonló helyzetben leszünk. Az én szüleim ugyan olyanok vele mint a másik két unokával, de párom szülei nem, sajnos!
2013. jan. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért ne aggódj nagyon magad miatt az a természetes dolog ha egy anyuka ugyanúgy szereti minden gyerekét lehet hogy másképp de azért ez nem oké hogy egyiket BEVALLOTTAN kevésbé szereti, szóval ettől ne félj, nekem 3 gyerekem van mindhármat nagyon szeretem, pedig teljesen mások 2 fiú egy lány, mindhárom más típus és más személyiség sose tudnék választani közülük és azért legtöbb anyuka így van vele (szerencsére).

Borzalmas lehet ezt megélni hogy az embernek a saját anyja mond ilyet ( a párod szemszögéből értem) illetve ez is hogy nagymamaként is jobban kedvel egy unokát. Szerintem ez nagyon szomorú. Nem tudom mi a rosszabb ha ezt így a fejetekhez vágja vagy ha inkább mélyen hallgat róla, mert nyilván akkor is érzitek jelekből, ha nem mondja.

Egyébként van ilyen ismerősöm ahol egyértelmű ez hogy nagymama az egyik unokát elhalmozza kényezteti elviszi magához stb. a másikat meg csak így muszájból.

Szörnyű-

2013. jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!