Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan élitek meg, fogadjátok...

Hogyan élitek meg, fogadjátok el hogy nincs segítség? Mind a két nagymama, köszöni jól van és nem messze csak nullák!

Figyelt kérdés
Még mikor a lányom volt kicsi meg is voltunk valahogy, ha elvittem a gyereket házhoz a nagyik el is voltak vele, de most hogy a kisfiam megszületett olyan szinten le sz..nak hogy csak na. Ha megyünk ott vagyunk, ha nem megyünk az a jó. Még ha kérem hogy segítsenek akkor is csak térden csúszva és általában a válasz: Nem.
2013. jan. 8. 07:49
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
71%
Nekem anyukam es apukam ilyen. Szeretnek tudom, de ilyen mkit leszarunk stilusuk van (ocsemnek is). Ha nem keresnem oket akkor toluk elfernek evekig a kisunokajukkal egyutt. Anyosom tunemeny, de kulfoldon elunk es nem tud segiteni, viszont minden nap jon skype-olni es mindig az unokajan csungne. 2 honapja vtunk otthon 2 hetet, le sem szallt rola egy pillanatra nem ment el mellole. Az en szuleimet pedig hat megerteni nem ertem, faj es rosszul esik, de megtanultam elfogadni... Akkor is a szuleim.
2013. jan. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk ugyanez.El kell fogadni változtatni nem tudsz.

A mai világban a nagymamák is megváltoztak.

2013. jan. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
39%
Miért kellene nekik segíteni? Ez nem kotelezo. Ha van kedve segít, ha nincs, nem segít. A gyereket a szülők vállalják, nem a nagyszülők.....
2013. jan. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
76%
Nem KELL segíteni. Valóban a szülő vállalja a gyereket. DE! Igenis furcsa, ha egy szülő, aki jelen esetben a nagyszülő nem érez késztetést arra, hogy segítse a gyermekét. Az pedig még érdekesebb, hogyha az unokája nem érdekli. Sajnos nálunk is így van. Anyósom szarik a fejünkre. Már a férjem, a saját fia sem érdekli, de az 5 hónapos unokája sem. Így van ez mióta ismerem, 13 éve. Pedig akkor a fia még csak 19 éves volt, de csak annyiban érdekelte, hogy megkapja utána a gyerektartást. Már akkor is nálam lakott a férjem, én mostam, vasaltam rá, stb. Az unokáját látta kb. 3-szor, pedig egy városban lakunk, nyugdíjas, ráér, de Ő inkább bulizni jár, vagy a többi unokájához. Apósom bejön hozzánk hetente 2-3-szor megnézni az unokáját, de egy férfi nyilván nem úgy tud segíteni. A sszüleim segítenek amiben tudnak, de 90 km-re laknak és még mindketten dolgoznak. Most még nincs is szükségem segítségre, de ha visszamegyek dolgozni azért jól jött volna, ha lehet néha számítani a nyugdíjas nagymamára.
2013. jan. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 Baranka ***** válasza:
43%
3as nagyon jól megfogalmazta. Szerencsére nálunk a nagyszülők nagyon segítőkészek,aranyosak é imádják az unokát! (sajnos csak a párom részéről vannak nagyszülők). Pedig tőlünk 25 km-re laknak, de ha bármi van ugranak és jönnek. És, hogy a kérdésedre válaszoljak nekem sincs segítségem, párom vidéken dolgozik 2 hetente jár haza, tesómék sokat dolgoznak szintúgy anyósomék. Külső méhszájam nyitva van amivel pihennem kell(ene), de nem tudok a másfél évesem mellett pihenni. Minden rám szakad a ház körül. A fa vágás kivételével mindent nekem kell csinálni (gyereknevelés, fa bepakolás, háztartásvezetés stb). És 28 hetes kismama vagyok. Nagyon nehéz de nem panaszkodom ,mert tudom, hogy muszáj kibírni és csinálni.
2013. jan. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
75%

Se anyósom se anyám nem segít/ett semmit. Nem azért mert messze vannak, nemis dolgoznak.. Egyszerüen nem és kész.. Nagyon nehéz volt pláne az elején de már rájöttem hogy csak magamra számíthatok..(férjem reggeltől estig dolgozik még szombaton is)

Mindíg irigykedve nézem akik együtt sétáltatják a picit (mama, lánya) nekem ez se adatik meg.. A válaszuk: nekem se segített senki annak idején...

2013. jan. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk is ugyanez a helyzet. Nem feltétlenül a segítség része hiányzik, amire a válasz nálunk is az esetek 99%-ban NEM volt, hanem az, hogy látszólag egyáltalán nem érdekli édesanyámat a két unokája (se a harmadik, a bátyámék családjában). Ha én hívom köszöni a hívást, de ő maga sose telefonál vagy érdeklődik.


Karácsonykor is elutaztam volna hozzá 2 gyerekkel, hogy lássa őket, együtt legyünk kicsit, mire közölte, hogy nincs kedve karácsonyozni, de "ha akarunk mehetünk".

Hát nem akartunk. Inkább töltöttük anyósomékkal együtt a karácsonyt, akik viszont imádják az unokákat.


De segítségünk nekünk sincs, messze laknak anyósék.

2013. jan. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

"A gyereket a szülők vállalják, nem a nagyszülők....."

Az volt a kérdés, hogy miért nem a nagyszülő NEVELI a gyerekeket? Olvasni tudsz?

A nevelés a vállalás és a segítség között óriási különbség van. Arról van szó hogy 2-3 hetente 1-2 óra hossza gyerekek nélkül a férjemmel kettesben jól jönne. Mert attól hogy van gyerekünk még emberek vagyunk és vannak bizonyos dolgok mikor jó lenne ha valaki vigyázna rájuk nem kellene húzni vonni mindenhová overallban, sapkában sálban őket. Ha bemegyünk egy boltba akkor levetkőzni stb.

Jó lenne egy mozi, vagy egy házassági évfordulón egy étterem vagy csak járkálni a városban néha napján a gyerekek nélkül ennyi...

2013. jan. 8. 08:42
 9/38 Mara Acoma ***** válasza:
76%
Sajna nálunk is ez volt a helyzet anno. Az első gyereknél még mindenki kapkodott utána, alig volt dolgom, mert mindig jött valaki mosni, főzni, takarítani, babát fürdetni stb. Mikor a második megszületett, akkor már le se cartak. De volt 1 kedves barátnőm, akire néha rá lehetett bízni a manókat és az bizony nagyon jól jött. Meg hébe-hóba a keresztanyum is eljött.
2013. jan. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
82%
4-es vagyok. Nekem még az jutott eszembe a nem kell segíteniük, mert nem Ők vállalták témával kapcsolatban, hogy fordított esetben mi mindig segítünk bármelyik szülőnek. Nekünk sem kellene? Ha pl. egy nehéz dolgot kell anyósomnak felvinni az emeletre mi lenne, ha a fia azt mondaná, hogy nem segítek, mert nincs kedvem, nem én mondtam, hogy vedd meg.
2013. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!