Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsi vagy nagymama, melyiket...

Bölcsi vagy nagymama, melyiket választanád?

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 13:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nagymama, amennyiben nagyjából hasonló gondozási, nevelési elveket vallunk, és teljesen bizonyos vagyok abban, hogy amit kérek megteszi, úgy, ahogyan én kérem.
2012. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

ha nagymama telejsen egyedül van egésznap a gyerekkel, igazán sehova sem járnak akkor bölcsöde.

A gyermeknek a megfelelö tanuláshoz kép kell akiröl másolhat, tanulhat. Ehhez ingerekre van szükség. a szakemberek szerint 3 év alatti gyereknek a legjobb a nagycsalád, ahol több generáció mutatja meg mit is kell megtanulni. egy kép nem elég a megfelelö tanuláshoz.

vagy is egyedül otthon anyukával, egyedül otthon nagymamával rosszabb mint egy nagycsoportos bölcsi.

A legjobb a nagycsalád, majd ha ez hiányzik akkor a 3-5 fös bölcsöde, de max 10 gyerek egy rakáson.


Ha nagymama sokat megy, pl heti 1-2 alkalommal bevásáról, 1-2 tea délután, lemegy mindennap vele játszóra, jönnek a barátnöi, vagy ott a nagypapa is és az unokatestvérek is akkor mehet nagymamihoz. de hogy otthon üljenek bezárva egy lakásba, házba, max kapálni mennyenek ki az nem a legjobb a gyereknek.

2012. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Nálam egyértelműen a bölcsi a nyerő.
2012. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Függ a nagymamától, a gyerek temperamentumától, korától.
2012. okt. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálnám, hogy délig bölcsi, délután nagymama. A bölcsiben sok foglalkozás van, gyerekek között van, stb. De a nagyi is kiveheti a részét délután.
2012. okt. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Édesanyám a lehető legjobban nevelt fel, az egyik legjobb barátnőm. Nem az otthonkapálós típus, mennének sokat játszótérre, sétálni, bevásárolni. Otthon lakik még az öcsém és a húgom is, így velük is többet találkozhatna a kisfiam. Bár csak úgy tervezem, hogy fél 8 és fél 5 között lenne anyunál a baba.


Attól félek, hogy mivel én és párom is visszahúzódó gyerekek voltunk, utáltuk az ovit, a kicsi sem érezné jól magát a bölcsiben.

2012. okt. 17. 13:53
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Bölcsi. A nagymama is lehet beteg, dolga akad, a bölcsiben ilyen gond nincs. Ráadásul nálunk olyanokat kézműveskedtek, amiket én nem tudtam volna kitalálni. Aztán ha beteg néha a gyerek, a nagymama még mindig segíthet, hogy a szülők ne hiányozzanak a munkahelyről.
2012. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nagyi. Ha maximálisan megbízol benne, jó egészségi állapotban van, fitt elmeállapotban, akkor nanááá, hogy nagyi. Majd mehet oviba 3 éves korában, addig családban a helye.
2012. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%
Bölcsi! Nálunk a nagymama, aki tudna vigyázni a gyerekre, alig fűt télen. Egyszer mikor csak úgy meglátogattuk, a hatalmas házában 15 fok volt, a tél közepén, pedigvegyestüzelésű kazánja van. Ha megyünk telefonon mindig külön kell kérni, hogy legalább a gyerek miatt fűtsön be, de akkor is csak épphogy meleget csinál, a gyerek lent játszott a szőnyegen, nekem meg lefagyott a lábam zokniba a szobájában, a radiátor langyos, kint meg mínusz 5 fok. Szóval én a bölcsit választom, de szerencsére a legtöbb nagymamának az unokája a fontosabb!
2012. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Azért egy nagymama, bármilyen fitt, egy mozgékony 2-3 éves után nem biztos, hogy napi 8 órában heti 5x rohangászna.


"Attól félek, hogy mivel én és párom is visszahúzódó gyerekek voltunk, utáltuk az ovit, a kicsi sem érezné jól magát a bölcsiben."


Ez nem törvényszerű, én is nehezen illeszkedtem be, a nagyobb gyerekemnek mégis akkora az önbizalma, mint egy ház.

2012. okt. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!