Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az almát hogyan pürésítitek?...

Az almát hogyan pürésítitek? És hogyan kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos, eddig csak anyatejet kapott. Most szeretném elkezdeni a hozzátáplálást. Az almát üveg almareszelőn próbáltam leszerelni, de elég darabos lett, nem lett teljesen pépes.

Az almába mikor tettetek kekszet is?

Köszönöm.


2013. jan. 25. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én almareszelőn reszelem és azt adom neki. Megeszi így a pici darabokkal is. Botmixerrel teljesen pépes lesz. Kekszet kb 5 hónaposan adtam neki, almát pedig már 4 hónaposan.
2013. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

èn nem szoktam ajánlani a gyümölcsöt elsö ételnek, mert iszonyat savas. Èn amondó vagyok a zöldség jobb a gyermek gyomrának, föleg ha már anyatejesen eddig vártál és kímélted a gyomrát akkor ne most rontsd el.


De hogy a kérdésedre is válaszojak, én kicsit megfözöm az almát majd azt pürésítem le. Ekkor már nem annyira savas, nem darabos. A levét oda adhatod neki innivalóként (habár nálunk a nagy issza meg).

2013. jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy üvegreszelőn vagy botmixerrel szoktam.
2013. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 -as vagyok,bocsi,előbb elküldtem.... Nekem elég jól lepépesíti az üvegreszelő,lehet,hogy az üvegreszelő fajtájától is függ.

Almát 4 hósan adtam neki, kekszet 5 hósan kezdtem gasztroenterológus javaslatára adni.

Fél háztartási kekszet raktam az almába,vagy őszibarackba 2 hétig,2 hét után egészet, és így emeltem mindig neki az adagot.

2013. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy megfőztem az almát, majd botmixerrel pürésítettem. Nekem és a férjemnek is nagyon fáj a hasunk az almától, ezért főztem meg, akkor nem olyan savas.
2013. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Megpróbálom főzve és utána turmixolni.

2013. jan. 26. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!