Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdtétek a hozzátáplálás...

Hogy kezdtétek a hozzátáplálást? Tejpéppel, vagy gyümivel, zöldséggel?

Figyelt kérdés
4 hónapos a babám, javarészt tápszert eszik, sajnos nagyon kevés tejem van már. Én almának a levével kezdeném, 2-3 napig, aztán krumpli..répa..tejpépet csak később (1-2hónap múlva) adnék. Szerintetek?
2013. jan. 10. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szintén almalével kezdtem, aztán jött az almapüré, barack, sütőtök, répa, krumpli. Aminek nem volt idénye, vagy nem kaptam belőle bio minőséget, abból üvegeset adtam.
2013. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
én így csináltam ahogy Te szeretnéd majd.
2013. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Tejpéppel semmiképpen ne kezd!

Alma leve,majd reszelve/turmixolva.Ahogy leírtad az úgy pont jó.Tejpép az meg majd jóval később.

11 hós kisfiú anyukája

2013. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én almával kezdtem. Először a levével, aztán a péppel. Még itt járok, nem rég kezdtük, tetszik neki az alma (próbálj meg édes fajtával kezdeni, ne valami savanyúval). Szerintem veszek majd neki tejpépet is, hogy kicsit változatos ízeket kapjon, ne csak a keserű HA tápszert. Ő is 4 hós.
2013. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lével, mert az nem laktató. Almát kevertem keksszel.
2013. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a levet kiköpte a fiam, úgyhogy én is reszelt almával kezdtem.
2013. jan. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

3 gyerekem tápláltam már hozzá (legkisebbnél még folyamatban van, az almát egyik sem szerette elsőre.

Próbálkozni kell, és ami bejön neki. Nincsenek kőbevésett szabályok, csak ajánlás, hogy nagyjából mit hány hónaposan lehet, de azon belül lehet variálni.


(Amúgy én várnék még.)

2013. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket!!
2013. jan. 10. 18:46
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem hízik, ahogy kellene, a védőnő erőlteti a hozzátáplálást, de ha nagyon nem akarja, nem fogom erőltetni, majd akkor később megint megpróbáljuk..Köszi mégegyszer ;)
2013. jan. 10. 18:48
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos nem mondja, hogy baj van a súlyával, akkor ne foglalkozz a védőnővel.
2013. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!