Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon sokat hízik a babám?...

Nagyon sokat hízik a babám? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3100 grammal született, 3000 grammal jöttünk haza a kórházból. 19-én volt egy hónapos, akkor volt 4300 gramm. Most este mértem evés előtt, 4670 gramm. Majdnem 400 grammot hízott egy hét alatt, a védőnő és az orvosunk is azt mondta, hogy sok. És ráadásul annyira hasfájós, és úgy fel van fújódva a hasa, majdnem kidurran. Aggódom érte, normális ez, hogy ennyit hízik? Csak anyatejes.

Nekem pajzsmirigy-túlműködésem van, igaz, hogy most jó az értékem, nem kell gyógyszert szednem. Félek, hogy nehogy neki is anyagcsere-betegsége legyen.

Volt akinek így hizott a babája? Megnyugtatnátok?


Egy 5 hetes kislány anyukája



2013. jan. 25. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kisfiam az első hónapban 1500 g-ot hízott, a 2.-ban is kb. ennyit, utána kezdett el kicsit csökkenni a mennyiség. Szintén csak anyatejes volt. Minden jót Neked!
2013. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiammal 9napos volt amikor lementünk a védőnőhöz 900g-ot hízott, nettó 700g-t.

Szerinted, a védőnő amikor meghallotta mekkora gyerek súlygyarapodását írja épp, 3szor kérdezett vissza, biztos e.

Csak anyatejesen.

2013. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Èn dokim nagyon oda figyel a gyerekek súlyára, és ha valaki kicsit dundibb akkor rögtön teljes körü kioktatást tart táplálásból.

DE amíg a baba anyatejet vagy csak start tápszert eszik addig akkora lehet amekkora akar. ezekböl nem tudja túlenni magát.Ès nem is lehet vele semmit sem csinálni.

Az orvosod jobb lenne ha a 15 kilós 2 évesekkel foglalkozna és nem az anyatejes kisbabákkal.


Amúgy elsö lányom hízott iszonyatosan sokat. 4000grammal született és félevesen már 8,5 kiló volt. teljesen oda voltam a súlya miatt, hogy túl sok. de betartottam a hozzátáplálást, nem adtam zsírosat, cukrosat és egyévesen 9,2 kiló volt. most kétévesen 11 kilo.

amásodik lányom elöbb húzta be a féket ö is iszonyat nagy 4 hós volt, 6,5 kiló, és most 6 hóson 7,7 kiló. vagy is több mint 2 hónap alatt 1 kilót hízott csak.rendesen eszik.

2013. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kislanyom 3630gr-mal szuletett es 3300gr-mal jottunk ki a korhazbol. 2,5 honapos most es 6600 gr. A vedono azt mondta, hogy ne izguljak, majd ha el kezd maszni, akkor lelassul ez a hizasi tendencia. Azt ajanlotta, hogy segitsuk a mozgasfejlodesben, hogy minel ugyesebb legyen es minel hamarabb masszon, nyilvan nem eroszakosan siettetve. Igy furdetes utan egy joooo nagyot jatszunk. Ide-oda forgatjuk, es o imadja.... :) o is csak anyatejes. Egyre ugyesebb, mar latom, hogy az oldalara fordul, jo hogy ilyen kis eros. Orulj neki, hogy van tejed es hogy neki meg etvagya! :))))
2013. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

De jó, hogy ilyen gyönyörűen fejlődik a kislányod. A hasfájásra hajlamos babáknak pedig mindentől fáj a hasuk, ha kevesebbet kapnak akkor is, ha tápszert, akkor is. A nagyfiamnak fájt a hasa a tejemtől, most a kislányomnak egyáltalán nem, de a tejtestvérke, aki csak az én tejemet kapta rettenetesen hasfájós volt. Ne izgulj.

A kislányom 3400g-mal született, 3 hónaposan 7250 g volt. Most 11 hónapos, 10.6 kg és egy hónapja nem hízott egy dekát sem.

2013. jan. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
1 évesek vagyunk, és 13 kg-os. És ez cirka 2-3 hónapja így van. Mi folyamatosan híztunk, állandóan maceráltak emiatt. Nyugi! (mellesleg mit csinálnál?nem adsz enni pindurinak?) Adj neki bőségesen, ha igényli. Espumisant adj a felfúvódásra, attól aztán annyit fog ropogtatni....legalábbi s az én manóm igen.
2013. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2900 grammal született, 6 hetesen 4700 gramm volt. Anyatejes ő is. Ő stabilan tartja a 300 gramm/hét ütemet. A mi doktornénink nem aggódik. Igaz, ő is megjegyezte, hogy ennyit a 6 hónapos súlyduplázásról.
2013. jan. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondjuk tápszeres a kisbabám és 2 hónap alatt megduplázta a súllyát és a doki és a védőnő is "kiborult", de csak annyit mondtak, hogy egyen ugyanennyit amennyit most csak osszam jobban szét Neki..Ne csak 5ször egyen hanem kisebb adagot 6-7szer...Így csináltam és lassult a hízása!És a hasfájása is elmúlt, ja és sokkal kevesebbet bukott vissza!!!

3000grammal jöttünk ki a kórházból és most lesz 5hónapos és 8500gramm!!

2013. jan. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én lányom 3540 grammal született, 4 hetesen 5120 gramm volt, 8 hetesen kereken 6600 gramm volt, most 11 hetes tuti meg van már 7 kiló, szóval ne aggódj. Ja, és egy mellból tudom csak etetni.

"Kedves" orvosod mit tanácsolt? Fogyókúrát? Vagy hagyjatok ki minden második étkezést? Megőrülök az ilyen dokiktől...

2013. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hilheni válasza:
100%
Mi 3580-al jöttünk ki a kórházból, szerdán volt 6 hetes és az utolsó tanácsadáson (csüt.-ön) 5120 volt. 2 hetente hízik fél kilót, de nálunk az orvos inkább örül neki. Azt mondta, hogy féléves korától majd lassul ez a hízás. A babám szerintem nem eszik sokat (nem mérem, úgyhogy nem tudom biztosra), a védőnő szerint inkább nagyon tápláló lehet a tejem. Szerintem ne aggódj, nekem mindig azt mondják, hogy anyatejes babát nem lehet túletetni. Szerintem most még úgy szép egy baba, ha jó kis hurkái vannak. :)
2013. jan. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!