Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti nem pánikoltatok...

Anyukák! Ti nem pánikoltatok be egy kicsit mikor kiderült hogy jön a második baba?

Figyelt kérdés

Férjemmel terveztük a második babát. Nagyon boldog voltam mikor kiderült hogy ismét babát várok. Most is örülök neki, és tudom hogy szeretni fogom... de egyszerűen sokszor gombócot érzek a torkomban és szorongok hogy biztosan jó ötlet volt-e? Mert mi lesz ha kevés leszek ahhoz hogy helytálljak két gyerekkel. Fogom-e őket egyformán szeretni? Nem viseli-e majd meg túlzottan a nagyobbat a tesó érkezése (2 éves)...

Éreztetek valaha olyat hogy nem biztos hogy jó ötlet volt bevállalni, pedig igazán akartátok?


2013. jan. 25. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem! :D Mintha 9 hónapig egy érzelmi hullámvasúton lettem volna... Terveztük, vártuk a tesót nagyon. Aztán az öröm után mindig jöttek az aggodalmak: fogom-e őt is úgy szeretni, lesz-e türelmem kettőhöz, a nagyobbik nem fogja-e érzelmileg megsínyleni. Az is eszembe jutott, hogy az imádott első gyereknek szinte bármit megadhatunk és hogy talán a mi önzőségünk, hogy osztoznia kell majd a figyelmen, játékon, stb. Aztán mikor a kicsi megszületett hamar a szívünkbe lopta magát, egy édes, aranyos, érdeklődő, örökké.mosolygós kisbaba. A tesója nagyon szereti, bár volt egy keményebb időszakunk. Ugyanúgy szeretjük mindkettőt, tényleg igaz, hogy a szeretet nem feleződik, hanem kétszereződik. Anyagilag úgy állunk (jelenleg), hogy kényelmesen tudjuk talán mindkettőt nevelni. Szóval a félelmeim feleslegesek voltak. :) Szerintem ez normális aggódás amúgy, hiszen valahol a már meglévő gyereked "véded", érte aggódsz leginkább. Úgyhogy nyugi, boldog babavárást!
2013. jan. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elsőt csak alá tudom támasztani. Nekem ugyan még csak egy van, de anyukánk is egyformán szeretett minket a testvérünkkel, nem? És egy nagyon lelkiismeretes, ezer százalékban gondos anyuka is elmesélte nekem, ugyanígy aggódott, mielőtt megszületett a második. Most pedig azt mondja, sokkal könnyebb a kettővel, mint eggyel volt. Pedig adnak neki rendesen melót! :)
2013. jan. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
:) Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Most megnyugtattatok. Bennem is ez is félelem még hogy egynek sokat (bár ez relatív) tudtunk volna segíteni később, így viszont kevesebbet kapnak majd az életben való elindulásra... De majd rendeződnek akkor ezek az érzések. Köszönöm mégegyszer.
2013. jan. 26. 13:49
 4/4 anonim ***** válasza:
A testvér nem pótolható anyagiakkal. Ezt majd idejében felfedezik ők is.
2013. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!