Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszamennétek dolgozni 9...

Visszamennétek dolgozni 9 hónapos baba mellől?

Figyelt kérdés
Röviden: maximális GYED-et kapok, kb. 110 ezer nettó, ha visszamennék dolgozni a fizetésem nettó 250-300 ezer körül lenne. Férjem jelenleg 100 ezret keres, nem biztos a munkahelye, mert határozott szerződése van. Ha most nem mennék vissza, 2 éves korában már nem tudnék visszamenni ebbe a pozícióba ilyen fizetéssel, csak alacsonyabb pozícióba kb. 120 ezres fizetésért, ha egyáltalán lenne helyem. Nagy a dilemmám, mert eredetileg 2 éves koráig mindenképp itthon akartam lenni, de adódott ez a lehetőség. Ti hogy döntenétek?
2013. jan. 25. 21:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Húúú,hát ez iszonyat nehéz kérdés. :/

Nem akarok a zsebetekben turkálni,félre ne érts,de kérdés,hogy mennyire vagytok rászorulva?Tudom hülyeség ilyet kérdezni,mert ugye kinek nem jön jól egy jól fizető állás,tudom ezt jól.De pl. nincs hiteletek,van egy kis megtakarításotok és így is rendben megéltek,akkor én nem biztos hogy visszamennék.Ellenkező esetben,sajnos esélyes,hogy igen.

2013. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
29%

munkalehetőség később is lesz, másik is lesz....

babám meg csak egyszer béjbi:) nem akarok lemaradni semmiről...

2013. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
42%

Ha lehet akkor húzznám még 3 hóanpot, hogy 1 éves koráig otthon legyek vele, majd mivel szuper fizud lesz, megengedhettek egy jó magán bölcsit ahol egy gondozóra max 5 gyerek van és nincsenek 30-an egy terembe. Na így vissza.

De bedobni egy 15 fö/gondozó helyre nem tenném.


Ha már jól fogsz keresni fizezsd meg a jó bölcsit is a gyereknek.

2013. jan. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
48%

na még annyit 3-ik vagyok.


hogy 1 éves kora felett már kell a közöség a gyereknek, nem elég a 4 fal+ mama. ehhez a legjobb a nagycsalád ahol több generáció él együtt és neveli a csemetéket. ha ez hiányzik és egésznap téged bambul a gyerek az nem a legjobb neki.

2013. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
Ezt nehéz megítélni. Attól is függ, hogy hány órát kell dolgozni, láthatod-e munkaidő alatt a picit, családon belül tud-e valaki vigyázni rá, vagy bölcsibe kell vinni, stb...Én azt gondolom, hogy ennyi idősen még az anya mellett a helye a babának, de manapság elhelyezkedni sem könnyű, főleg egy anyának, és a fizud sem rossz, ebből többet tudnál félre tenni a gyermekednek. Én is nehezen döntenék!!
2013. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Nagyon nehéz kérdés, egyszerűen képtelen vagyok eldönteni, igaz még van kis időm rá...


1-esnek: hitel nincs, de 50 nm lakásban lakunk, szeretnénk gyűjteni és költözni családi házba, még a 2. gyerek előtt majd.

3-nak: nem tudom húzni sajnos 1 éves koráig, áprilisban kéne mennem, 9 hónapos lesz. Nem adnám bölcs9be, akkor apukája lenne vele itthon gyed-en. De nem tudom hogy bírná az egész napozást.

2013. jan. 25. 21:44
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, a te keresetedből vígan ellennétek. És ha a papa menne gyed-re? Nem idegennel lenne a gyerek, a papa is kapna egy kis gyereknevelősdit, annyira már nem picurka...én a helyedben, ezt átgondolnám. Te meg hordhatnád haza a nagy lóvét!
2013. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
64%

Régen még fiatalabb gyerek mellett is dolgoztak az anyukák.

Ha a férjed szerződését nem hosszabbítják meg, akkor a te GYED-dedből hogyan élnétek meg?

Ha te ennyi fizetést kaphatsz most, akkor nem gondolkodnék. Még akkor sem, ha a férjed munkahelye megmarad.

Ma nehéz munkát találni, főleg olyant, ahol nem gond, ha van egy kisgyerek.

2013. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Hát igen, ez az egyik oldal! :) De azért nagyon-nagyon hiányozna az biztos, bár apukájával is nagyon jól elvan, és eddig is voltak már kettesben pár órát és jól megvoltak. :) Imádják egymást! :)
2013. jan. 25. 21:49
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Én igen szerintem az Apáknak is jár annyi mint az Anyáknak, egy kicsit had legyen vele otthon ő is. A férjed is mehet gyed-re.
2013. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!