Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azért születhetett ilyen...

Azért születhetett ilyen kicsi súllyal, mert a kismama cigarettázott végig?

Figyelt kérdés

2490 g és 47 cm.

Indított szülés a 37. hét végén, mert a baba nem fejlődött már úgy, ahogy kellett volna.


2013. jan. 26. 16:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én sosem dohányoztam, az egyik gyerekem 2600grammal született 38hétre a másik 3000grammal időre.

Ez genetika főleg szerintem is, és még ezer más dolog befolyásolhatja az adott terhességet, de azért a dohányos kismamák babáira jellemző LEHET a kisebb súly.

2013. jan. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
24%
Akkor b... meg és ne csodálkozzatok,hogy mennyivel születik... Rosszindulatú emberek vagytok... Egy dohányosnak egészségesebb gyereke van,mint azoknak akik sose cigiztek!
2013. jan. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Utolsó,te kinek szántad a válaszodat, mert mindenki leírta a tapasztalatát, de senki nem írta, hogy igen a dohányzás miatt lesz kicsi a súlya a babáknak....

Nem értelek.

Ahogy más is írta a kisebb súlyt a genetika, és még ezer más dolog is okozhatja- de okozhatja a dohányzás is!! Feltételes módban!

Nekem is 2,5kg-mal született a babám, mert a köldökzsinórja vékony volt, és nem dohányoztam. Senki sem tudja az okát, miért lett olyan kis vékony a zsinórja.

Szerintem ez is olyan, minthogy azért lesznek 4-5kg-osak az újszülöttek, mert az anyukájuk vitamint szedett.

2013. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
37%

Kedves terhessége idején dohányzó anyuka!

A dohányzással nagyban károsítottad a babád szervezetét!

És attól, hogy a babád rendes súllyal született, honnan tudod, hogy az életes során a betegségeinek majd milyen részben lesz oka az, hogy te dohányoztál? Még nem öregedett meg, tehát nem tudhatod! Ugyanis aki dohányzott, annak születhet kis súllyal a babája, de sokkal gyakoribb náluk a felső vagy alsó légúti megbetegedések száma, sőt, ha nem gyerekként, akkor egész felnőttként is lehet majd beteg azért, mert te a terhességed idején dohányoztál!

Szóval gratula minden dohányos kismamának, akinek nem ér annyit a gyereke, hogy a saját élvezete elé helyezze azt a szerencsétlen gyereket, aki még nem tudja eldönteni, hogy szeretne vagy nem szeretne dohányozni!

2013. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!