Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy a 6 hetes...

Miért van az hogy a 6 hetes kisbaba aki eddig szopizott nem fogadja el a cumisüveget?

Figyelt kérdés

Eddig volt tejem de úgy tűnik egyre kevesebb van és nem elég a fiaannak. Tudtam lefagyasztani annyi tejem volt az első pár hétben és azt adom neki szopizas után de nem hajlandó cumisüvegből enni.

Ennek mi lehet az oka?

Biztos hogy éhes mert van hogy csak 30ml-t tud szopizni.

Cumisüveg lehet a baj? Vagy a lefagyasztott tej nem ízlik neki?



2013. jan. 26. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt a probléma, jó pár napba telt, mire megtanult cumisüvegből enni!! Egyébként végül nekünk a Mam-os cumi vált be, másból azóta se tud enni/inni. Ne aggódj kell egy kis idő még megtanulja hogy kell szívni!

De hallottam már olyan babáról, aki nem itta meg a lefagyasztott tejcsit :(

2013. jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
6 hetes, épp növekedési ugrása van. Nem cumisüvegezni kellene, hanem gyakrabban mellre tenni, hogy termelődjön a tejci....
2013. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy miért nem fogadja el némelyik baba, de a fiam is így volt. A nagylányomat kellett vinnem valahova, így az akkor 2 hónapos fiamnak fejtem le tejet, de nem is volt hajlandó bevenni a cumisüveget a szájába. 1-2 alkalommal még megpróbáltuk, de soha nem fogadta el. Végülis volt előnye is, mert 1 éves kora körül már nagyon szépen ivott önállóan pohárból.

Szerintem is próbáld meg gyakrabban mellre tenni, mert ilyenkor növekedési ugrása van, ha többször szopizik, be fog állni a kereslet-kínálat újból és nem lesz gond. :) Addig is kitartás!

2013. jan. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a gyakori mellre tevést javaslom!Nekem bevált.Kereslet kínálat!Minél többször ráteszed annál inkább serkenti a termelődést.Akár óránként is a kezdeti időkben.És sok folyadék.
2013. jan. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó úton vagy a tejed elapasztásához !!!

Felejtsd el a cumisüveget.Szoptass és fej.Ha nagyon muszáj add kanálból vagy pohárból a tejet.Cumit ne ,mert még szopni sem fog.

2013. jan. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem minden baba van úgy, hogy a cumisüveget jobban bírja, mint a cicit. A csemetéd valószínűleg megszokta a cicidet, és idegen neki az a szilikon cucc, amit bedugsz a szájába, és kikéri magának. :)

Az én csöppem cumisüvegből is kap, meg bimbóvédővel is szoptatok. Valószínűleg a bimbóvédő miatt nem zavartatja magát, mert az is szilikon meg a cumisüveg cumija is. Egyedül a nyugicumit utálja, abból köszöni szépen nem kér, már kb 4 hetes kora óta.

Próbáld ki a horror fejést: 7-7 percig fejed az egyik, majd a másik melled, aztán 5-5 percig, majd 3-3 percig, végül 1-1 percig. Nekem ez nagyon sokat segített (igaz, én géppel fejtem, és úgy talán hatásosabb, mint kézzel), és most már rendesen beállt a kereslet-kínálat. Meg fejj kézzel is, mert az is testi kontaktus, az is termeli a tejet. Sőt, ha két szoptatás közben egy kicsit megcsípkeded a mellbimbóidat, az is beindítja a tejleadó reflexet. Szóval ne add fel a szoptatást!

Addig meg próbáld meg azt, hogy bekened anyatejjel a cumisüveg cumiját, akkor megérzi a tej illatát, és talán "becsaphatod" őt. Meg határozottan tedd be a szájába a cumit, ne csak úgy, immel-ámmal. És azt is próbáld ki, hogy előbb megcirógatod vele a szájaszélét, hogy beindítsd a keresőreflexét, így talán lelkesebb lesz valamivel. Ezeket tudom ajánlani, remélem tudtam segíteni!

2013. jan. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
* két szoptatás között, bocsi...
2013. jan. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!