Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon lassan megy a főzelék...

Nagyon lassan megy a főzelék bevezetése. Nektek mikortól ette meg babátok a főzeléket?

Figyelt kérdés
Lassan 7 hónapos lesz a lányom, de a főzeléket nem nagyon eszi. A gyümölcsöt már egész jól eszi délután, de a főzelék nem kell ebéd előtt, inkább csak a cici. Nem késő, hogy még nincs teljes főzelékes evése?

2013. jan. 26. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Már 5-6 hónaposan ették a főzeléket. 7 hónapos korukban már abból, amit magunknak főztem.

Ne ebéd előtt, hanem ebédre add neki, és csak utána szoptasd.

2013. jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fiam sem ette ennyi idősen, sőt, most sem kedveli, pedig 9 hónapos lesz. Ő inkább azt eszi amit mi...

a gyümi megy, de pl. a répától még öklendezik is...

2013. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom sose szerette a babáknak való főzelékeket. Neki az jött be, ha a mi ételünkből kapott, és azt csak villával törtem össze.

Pár hónapot mi is küzdöttünk, azt úgy hidaltam át, hogy gyülölcsfőzeléket csináltam neki, és abba rejtettem bele némi zöldséget.

2013. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Ne haragudj 1-es nem vitatkozni szeretnék de a hozzátáplálás arról szól hogy az anyatejet kiegészítjük főzelékkel,gyümölccsel stb.Kedves kérdező nem baj!Nekem 1 éves koráig csak anyatejet evett semmi mást!Se tea se víz se semmi.A főzelékeket apránként kóstoltasd hogy szokja az ízeket de szopi után ugyanúgy.Ha éhes maradt majd megeszi.És jól turmixold össze mert a szopis babák öklendeznek sokszor a darabostól.Ha bébiételt adsz akkor a 4 hós babának valót mert az nem darabos.Ha megszokta az ízeket akkor majd elég ha összetöröd.3 gyermekem van,az egyik már ilyenkor azt ette amit mi de a másik kettő javában szopizott.Gyermeke válogatja!
2013. jan. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy kis gyümölcsöt csempész bele a főzelékébe.
2013. jan. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, egyáltalán nem késő. Nekem még egy évesen is nagyon kicsi (max. fél üveg, vagy annak megfelelő mennyiségű, de sokszor annyi sem) főzeléket evett meg, inkább szopizni akart. Megkérdeztem a védőnőt és egy szoptatási tanácsadót, és mindketten azt mondták, hogy teljesen normális, hogy egy éves korban még akár 90 százalékban szopizik, ha van elég tej.

Most lesz 15 hónapos, és még mindig kb. 2-szer, max. 3-szor eszik rendes ételt, és a többi szopi.

Szóval ne aggódj!

2013. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!