Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukákat keresek akik...

Olyan anyukákat keresek akik átestek a szülés utáni depresszión, szeretnék segíteni a barátnőmnek aki depressziós lett, hogyan, milyen módon tudnék segíteni neki? Mit ne csináljak és mi az amivel segíthetek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 1. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mesélj, milyen tüneteket vettél észre a barátnődön? MIből gondolod, hogy szülés utáni depije van? Mennyi idős a baba? MIlyen volt a szülés?

2009. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam kb a baba fél éves koráig volt hangulatválltozásom.Depressziónak azért nem nevezném,sokat sírtam,féltem egyedül maradni a babával,mert úgy éreztem nem tudom egyedül megoldani a gyerek ellátását.Mindentől szorongtam,a fürdetés a séta,mi lesz ha sír...A legjobb amit tehetsz,legyél vele és éreztesd,hogy bármikor számíthat rád.Együtt gondozzátok a babát,érezni fogja,milyen könnyen megy minden,csak bízni kell magában.Ha nagyon méllyponton voltam,elmentem egyedül sétálni,vagy vásárolni,ügyet intézni.Sokszor az a gond,hogy az anyukák hírtelen megkötve érzik magukat,s a hormonok rakoncátlankodnak hozzá.
2009. szept. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nálam csak jó 2 hétig tartott hála Istennek, de katasztrófa volt, a párom sokat segített és így gyorsan átvészeltem. Nekem számított, hpgy bíztatott, hogy jól csinálok mindent, segített a gyerek és a háztartás körül, bevásárolt, főzött és hagyta hogy minden nap egy kis időt magamra szánjak a pici nélkül, ez nekem zuhanyzással telt, nagyon jó volt, ezek nélkül nem tudtam volna. sok sikert kívánok
2009. szept. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pár hete szült császárral.Sírdogál és kicsit érdektelenné vált.Nem nagyon akar beszélgetni.Nem feltétlen depi,csak ez a szülés utáni hormonok szerintem.De jó lenne neki segíteni.
2009. szept. 2. 06:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen figyelj(figyeljetek) rá nagyon. Én is átestem ezen, étvágytalan lettem, aludni nem tudtam szinte semmit. Nagyon kell ilyenkor, hogy legyenek mellette olyan emerek, de legalább 1 vki, aki tud neki segíteni a baba ellátásában és egy kis időt hagy neki a magával való foglalkozáshoz. Itt persze nem órákra gondolok, hanem napi fél órákat (kb ennyit lehet pici mellett amúgy is megoldani). Ha van rá lehetőségetek "pakold össze" őket és mondjuk vidd el fagyizni, v. pizzázni v. bármire ami adódik. Egy jó kis séta napsütésben nagyon sokat számít!!!! És nagyon jó, hogy ilyen figyelmes barátnője van, mint Te.


Sok sikert és kitartást kívánok. Viszont, ha rosszabbodik a helyzet, vagy tovább is tart, akkor mindenképpen beszéljetek orvosssal. Fontos!

2009. szept. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm,de várom még a tanácsokat!!!
2009. szept. 2. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!