Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki szülés után depressziós...

Aki szülés után depressziós vagy rossz kedvü lett hogy és mikor lábalt ki belőle?

Figyelt kérdés
Meg tudjátok magyarázni hogy miért lettetek lehangoltak? Talán mind a kezdeti nehézségek és aggodalmak miatt van?
2010. febr. 2. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Most 14 hónapos a fiam,és imádjuk egymást,szépen összehangolódtunk.Nem volt ez mindig így ám. Amikor a szülést követő ötödik napon elhagytuk a kórházat,nagyon nehéz időszak jött.Sírógörcsök kerülgettek,hol a boldogságtól,hol a félelemtől aggódástól...ehhez még jött egy adag fáradság,de a sírásom hihetetlen gyorsasággal át is ment boldogságba,nevetésbe.Féltem kettesben maradni a fiammal,és hasznavehetetlennek,szerencsétlennek éreztem magam.A hormonajim rendetlenkedtek,és úgy 8 hétig tartott.
2010. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem a törékeny, magatehetetlen kis pici babám iránti óriási felelősség érzése és aggodalma, valamint a napjaink egyhangúsága és a bezártság tett ilyenné. A férjemnek ugyanis az volt az elve, hogy amíg a baba nincs 6 hónapos, addig ne menjek vele hosszabb időre sehova, legfeljebb csak sétálni. Persze sétálni minden nap vittem, de egy nyamvadt boltba, üzletbe, vagy a szüleimhez már nem tudtam elvinni. Aztán 6 hónapos kora után "felszabadultam", akkortól járkáltunk mindenfelé és már nem volt egyhangú az élet. Ma már egy lassan 2 éves klassz srác a kisfiam, szinte egy nap sincs, hogy itthon maradnánk, mindig megyünk valamerre. Lehet éppen azért, mert régen be voltunk zárva. De a mai napig furcsa érzést keltenek bennem az első hónapok, valahogy nem az idilli érzéssel jellemezném őket.

Ha teheted, mozduljatok ki valamerre, meglátod, csodát tesz!

2010. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem az első 2 hét volt a depi, igazi mélypontos repülés. Az oka az volt, hogy addig nem tudtam kimenni a lakásból sem, mert igény szerint szopizott, max az erkélyre jutottam ki egy kicsit. Utána ahogy elkezdtük levegőztetni, egyre jobb lett, kb 1 hónap után már semmi gondom nem volt.

Most 1 éves a lányom és elég sokat csavargunk :)

2010. febr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én konkrétan tudtam, hogy mi okozta a depressziómat! A bezártság és a fáradtság! Bőgtem, akárhányszor arra gondoltam, hogy máshol mindenki mászkál, mint pók a falon, éli világát, én meg egy 2 hetes "evőgéppel" vagyok bezárva a 4 fal közé. A legjobban a páromra voltam irigy, mindig ment valahová, találkozott emberekkel, friss levegő miegymás, én meg bent savanyodtam meg... Óránként evett a fiam éjjel-nappal, nem volt arra időm, hogy hajat mossak, utáltam magam, szabad akartam lenni, vagy csak egy kicsit "leadni" valakinek a babát. Egy hónapig nem aludtam összesen 2 órát egyhuzamban, fáradt voltam és kimerült, még csak éppenhogy összeismerkedtem a fiammal, sokszor nem tudtam, miért sír, mit kell vele kezdeni, van tej, nincs tej, kész agyrém... VOLT! Aztán egyik napról a másikra elmúlt a depresszióm, bár ehhez nagyban hozzájárult az internet! Amint elkezdtem fórumozgatni, pár nap alatt kinyílt előttem a világ és úgy éreztem, körbe vagyok véve emberekkel. Azóta a kisfiam minden pisszenését értem, kapásból tudom mi a nyűgje, rengeteg a tejci, rutinosan dobom fel rá a pelust, csukott szemmel is el tudnám látni minden baját, visszatért a régi énem, energikus vagyok és végre ápolt. :) Nappal 4-szer szopizik már csak, éjjel olyanokat alszunk, mint a nagykabát és mindenhez van erőm! Rájöttem, hogy nem kell leadni a picit senkinek, vihetem magammal is mindenhová! Ez is sokat segített! És ez mindenkivel így van. Így épül fel egy szokványos első hónap minden anya életében. Sok sikert! 10 hetes baba anyukája
2010. febr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A nyakunkba szakadt hirtelen óriási felelősségtől és fáradtságtól van, legalábbis nekem így volt. Szinte féltem bemenni a babaszobába, pláne kettesben maradni vele... Nekem az segített, amikor kicsit kialudhattam magam, pl a férjem átvállalt egy éjszakai "ügyeletet" (tápszerrel, vagy lefejt tejjel). Most 6 hós a babám és már sokkal jobban érzem magam, de ha a kezdetekre gondolok a mai napig görcsbe rándul a gyomrom...:(
2010. febr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia! nekem a 6 hetes kontrollig volt rossz, a hormonok miatt is gondolom, meg mert én mindig is sportoltam, és akkor már jó ideje nem a terhesség miatt (csak torna, de az nem ugyanaz). aztán utána kimentem megint a pályára, és az edzőmmel ütögettünk "lightosan" egy párat...és mintha kicseréltek volna, addig folyton sírhatnékom volt, utána (meg azóta is) visszanyertem a régi optimizmusomat. szóval ha van valami elfoglaltság vagy hobbi, amit azelőtt szerettél, kezd újra! nagyon jót tesz!
2010. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem szülés után rögtön. :( Nem indult be a tejem és rendszeresen megaláztak miatta a csecsemősök. Amikor hazaértünk ugyanúgy folytatódott, csak anyósom és a "kedves" védőnő által.


Aztán a baba 3 hetes volt, mikor anyós úgy döntött menjünk amerre látunk, a kisebbik fia nehezen viseli el a babát. Úgyhogy vettünk egy pici lakást a válság közepén baromi nagy hitellel. :( Költözködés, az a kevés tejem is végleg elment ami volt. Önvád...és további beszólások, megalázások, hogy biztos nem is akartam szoptatni. :(


Jött a hasfájás, szinte remegtem amikor már nyöszörgött. Teljesen kikészültem idegileg, hogy semmi nem használt. Féltem egyedül lenni a babával, hogy nem tudok neki segíteni. Persze kórház lett a vége és Mayerhoffer por 3 hónapos koráig.


Teljesen elhidegültünk a párommal, már a válást fontolgattuk. Nem látta be, hogy egyedül képtelen vagyok mindent megcsinálni. (meleg kaja, tiszta lakás, vasalt ing, bolt, csekkek stb elvárás volt) Összeomlottam. Aztán a gyerek nagyon beteg lett, rohammentő, kórház, kivizsgálások stb. Ez hozott újra össze minket.


Most, meg meghalt a kedvenc tengerimalacom. Beteg volt, öreg, és kihullottak a fogai. El kellett altatni. Bőgtem mint egy gyerek, imádtam, de a baba az első.


Szóval 8 hónapja depressziós vagyok. Remélem csak jobb lesz...esténként még sírok. Siratom a malackám, és rettegek nehogy elveszítsem a kisbabám.

2010. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az előzőre: szegénykém, ez borzasztó lehet neked így, tényleg drukkolok! Az jutott még eszembe erről a hsz-ről, hogy valóban egy segítő férj nagyon nagyon fontos! Én el sem tudom képzelni, hogy hogyan lehet ezt a pár első hónapot végigcsinálni anélkül,hogy segített volna... ezek szerint én szerencsés voltam, mert a háztartással hónapokig nem kellett foglalkoznom, mindenben segített. Minden tiszteletem azoké az anyukáké, akik a baba mellett még a háztartást is képesek vinni egyedül....:(
2010. febr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!