Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanulta meg babátok az...

Hogyan tanulta meg babátok az önálló evést kanállal? Ha elé teszem az ételt, csak szét keni, és túrkál kézzel a tányérba. A kanállal meg csak hadonászik.12 hónapos a baba.

Figyelt kérdés
2009. szept. 1. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.A lányom is 12 hónapos és 1 hete kezdtem hagyni ill segiteni a kanállal evést.Ha hagyom akkor szintén csak hadonászik,de ha én etetem kiveszi a kezemből mert ő akarja csinálni.Igy ő fogja a kanalat én meg fogom a kezét és irányitom.Be a tányérba, majd a szájába.Nagyon élvezi 1szer 2szer már ügyesen megcsinálja egyedül is.Sztem nem kell igy hosszú idő neki hogy magától is tudjon enni.
2009. szept. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre a legegyszerűbb megoldás a két kanalas módszer. Baba kezében kanál, te kezedben kanál. Te eteted,ő pedig turkál a kajában. Idővel ellesi a mozdulataid és utánozni fog, mindig egyre ügyesebben. Sajnos kosszal jár, de ezen túl kell lenni. Az viszont nem jó, ha vezeted a kezét, mert akkor azt érezheti, hogy amit ő csinál az nem jó,ő erre egyedül nem képes. Saját magának kell rájönni a lényegre. Persze a kanalat megigazíthatod a kezében, de ne irányítsd.


Egy gyeden lévő bölcsődei gondozónő

2009. szept. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok bölcsödei gondozó, de sztem ha irányitom az nem baj.És hogy azt fogja hinni hogy amit csinál az rossz, hát ha azt vesszük nem is a kanállal kell hadonászni...viszont az (legalább is nálunk) nem célravezető hogy nézi ahogy eszem.És tudni fogja ezt egyedül is csinálni sőt lehet hamarabb is mintha hagynám.

De amúgy mindenki máshogy csinálja, ki jobban ki rosszabbúl..

2009. szept. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Erre nagyon jó példa,hogy az egyik ismerősünk épp azt mesélte,hogy a kisfiam mikor oviba ment már szépen evett kanállal meg villával erre az oviba vissza nevelték a csak kanállal mint és csak marokra fogja a gyerek,holott szépen evett már normálisan.Így a gyerek otthon normálisan az oviban marokra fogott kanállal evett-döbbentem mikor ezt hallottam,én tuti megmondanám az óvónőnek,hogy hagyja úgy enni ahogy otthon eszik...furcsa ,hogy vissza nevelik a gyerekeket...
2009. szept. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos már 2 hónapja van a kezében evés közben kanál, de még mindig csak játszik, hadonászik vele, úgy hogy szerintem így nem fogja soha megtanulni :(

És honnan tudjátok, hogy bal, vagy jobb kezes, mert egyszer az egyikbe fogja, máskor a másikba?

2009. szept. 2. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!