Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mi a baj ezzel?

Szerintetek mi a baj ezzel?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák!

Tagja vagyok egy baba-mama klubbnak ahol negatív kritikát kaptam. Megkérdezték tőlem, hogy eladom-e 21 hónapos kisfiam ruháit. Azt válaszoltam, hogy nem, mert szeretnénk még egy kisbabát. Nyilván ha kislány lesz, nem fogom fiús ruhákba öltöztetni, de nem tudom mi a problémája másoknak azzal, hogy egy kislány otthon, a rokonoknál, vagy épp séta közben a felső réteg alatt adott esetben kék badyt visel? Az egyik anyuka azt mondta nekem, hogy sajnálja a második babámat, mert míg az első megérdemelte az újat, a második gyerkőc meg csak a "levetett göncöket" kapja! Nektek mi a véleményetek erről?


2013. jan. 28. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyuka hülye. Miért ne hordhatná a kistesó a bátyja cuccait? Minek költenél megint eg yteljes ruhatárra? A fiús ruhák amúgy is sokkal uniszexebbek, mint a lányosak.

Meg gondolom, úgyis lesz egy csomó új ruhája is, főleg, ha más évszakban születnek, vagy másképp fejlődnek.

2013. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megerősítést, én sem látok kivetnivalót ebben! :)
2013. jan. 28. 12:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hm nem is tudom mit gndoljak erröl.


Gondolatban ugyan ezt éreztem a második születésénél. Persze nem vettünk új ruhákat, mert a második is lány lett, és habár más évszakban születtek, így néha kell 1-2 dolog, de 95%-ban a tesó levetett ruháit kapja.

Amúgy ez a kérdés anyagilag sem mindegy. Habár nekünk nem kérdés anyagilag megtehtenénk, de egyszerüen butaság lenne nem ráadni.

Amúgy lányaimnak nagyrészt chicco, kranz, és még mas márkás nagyon drága ruhái vannak. Ezek között vannak olyan dolgok amik szinte nem is látszik hogy használtak. épp a most kinött tesó ruhákon gondolkodom mit tegyek. Pl van egy 56-s chicco overál ami 60€-ba került. Ha eladom max 20€-t kapnék érte, szinte kidobás, mert alig használtuk. inkább majd kölcsön adom barátainknak. de még ilyen ruhák tömkelege van.eladni nem adnának annyit amennyi azértéke, így nem éri meg, de megtartani sem akarom már. így inkább oda ajándékozom olyannak akinek kell, már is jobb érzésem lesz.

2013. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az első kislány lett...mégis, a kisfiam most az ő unisex ruháit is hordja! Fehéreket, zöldet. Nyilván nem rózsaszínt. A lányom is hordott kék ruhákat, na és? Senki nem nézte fiúnak és senki nem szól meg érte. Ne foglalkozz az ilyen beszólásokkal! :-)
2013. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jól esik ezek után azt hallani, más is ezen az állásponton van! :)
2013. jan. 28. 12:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem elnyűttek, jó állapotban vannak a nagytesó ruhái, akkor mi a fenének költsön az ember még erre is pénzt, amikor egyre drágábbak a babatermékek? És nem arról van szó, hogy a második nem érdemel újakat, hanem mivel gondolom nem volt kitől kapnotok jó állapotú ruhákat, amiket ráadtál volna az elsőre, neki újakat vettetek. De ha kaptatok volna valahonnan szép ruhákat, akkor az elsőnek sem veszed meg a sok új ruhát.

Mi a tesóm gyerekeiről kaptunk a fiúnknak ruhákat, de nagyon sok újat is vettünk és én is eltettem a fiúnk ruháit, ha lesz még egy gyerekünk, akkor rá is rá fogom adni a fiúnk ruháit, de nem jelenti azt, hogy a másodiknak se fogok új ruhákat venni, csak ami van az elsőről, azt megkapja a második is.

Nincs semmi gond azzal szerintem, ahogy gondolkozol. Az anyuka nem értette a dolgokat.

2013. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én veled értek igazából egyet. Én is több gyereket tervezek. Az első fiú lesz. Vannak kék és uniszex ruhái már. Én sem fogom eladni őket, mert jó lesz a többsége akkor is, ha lány lesz a második. Emellett persze lesznek új, lányos ruhái. Nincs ebben semmi. Szerintem a kritizáló anyuka nagyon ráér és sok pénze van. De valószínűnek tartom, hogy csak egy gyereke van...
2013. jan. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. jan. 28. 12:40
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nahát! az én gyerekem meg más levetett ruháit fogja hordani,mert sokat kaptunk, és butaságnak tartom megvenni az új 56-os bundazsákot,mikor 2-4 hétnél tovább nem hordja. persze ha nincs kitől kapni és kell, egyértelmû, h. megvesszük. ráadásul lányunk lesz, és sok kéket is kaptunk. én is hordok kéket, nem látok ebben semmi kivetnivalót. amíg a gyerek nem fázik, nem szakadt, tiszta ruhákban jár, addig mindegy mi van rajta.
2013. jan. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes én meg épp azzal találkozom a baba mama klubban is meg máshol hogy engem meg azért néznek "hülyének" mert én meg NEM akarom ráadni az unisex meg kék rucikat a lányomra.

Tehát az első babám fiú lett és biztos voltam benne hogy a második lány lesz (jó persze ez realistán nézve hülyeségnek tűnik mégis biztos voltam benne).

Még a babakocsit is eladtuk meg a hordozót is mert minden kék volt.

A ruhákból csak a fehér bodykat tartottam meg meg pár db rugit amiket emlékbe eltettem.

Mivel pici csecsemő méretben a piac ( ismerősök, facebook, turik, teszvesz) el vannak árasztva nagyon olcsó kislányruhákkal amik még szépek is, így nem mondanám hogy vagyonokat költöttem volna kisruhára.

Engem akkor is hülyének néztek, mondván , nem mindegy mi van otthon egy kislányon? Hát nem, számomra nem mindegy :)) De eszembe se jutna beszólni annak aki meg fiúsan öltözteti a lányát, mert neki meg jó úgy, ő dolga, ez meg az enyém:)

Szóval össze kéne cseréljük a babaklubbot ahova járunk kedves kérdező:))

2013. jan. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!