Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korától nem...

Mennyi idős korától nem alszik már a babád kiságyban?

Figyelt kérdés
19 hónapos a kislányunk most elgondolkoztunk rajta, hogy szét kellene szedni a kiságyat. Jó alvó nagyon, délben is leteszem és alszik, nem nyűglődős. Anyukám óva intett, hogy ha levesszük a rácsokat mindig mászkálni fog és ő még várna. Viszont nekem sajnos egy régi sérülés miatt időnként nagyon fáj a hátam és nehéz kiemelnem a kiságyból a 13 kilós gyereket. Ti mikor szedtétek szét és voltak gondok utána az alvással?

2013. jan. 28. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy évesen kapta a lányom a rendes ágyat. Nem mászkált sokat, simán ki lehetett bírni.
2013. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5 évesen került ki a kiságyból. De soha, 1x sem mászkált el éjszaka. Egy próbát megér. Vedd ki a rásokat. Ha elmászkálna, akkor visszateszed.
2013. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Most biztosan nem leszek népszerű, de a 3 évesem még mindig rácsos ágyban alszik.

70*140-es, jó nagy ágy, a 103 cm-es fiam kényelmesen elfér benne.

Két rácsot már több, mint egy éve (asszem 22 hós volt) kivettünk, így szabadon jár ki-be, természetesen én sem emelgetem.

Én is féltem attól, hogy 'megrészegül' a szabadságtól, és folyton kijárkál majd, de szerencsére 1 hét alatt elmúlt az újdonság varázsa.

2013. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

20 hónaposan kapott leesésgátlós ágyat. Már előbb is szerettem volna, de ekkor fért bele a keretbe.

Semmi gond nem volt, első perctől kezdve imádta a nagyobb ágyat, és nem mászkált ki belőle. Ha felkelt ugyanúgy szólt, mint előtte a kiságyban.

Most 2,5 éves, és reggel ha felébred, akkor kimászik már belőle, de ez engem nem zavar. Átjön hozzánk, szól és ennyi. Ugyanúgy alszik, mint előtte, tehát nem volt semmi gond emiatt az alvással.

2013. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak!

Az én lányom sokat forog éjszaka, rengetegszer keresztbe áll és én még talán ezért gondolkozok rajta, hogy hagyom a rácsokat. A leesésgátló tényleg megvédi teljesen, nem fog lepottyanni?

2013. jan. 28. 13:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi 14 hónaposan, de nekem utálta a rácsost, mindig ordított benne. Most kb. 3 hete használja az újat, és sokkal jobban szereti (bár azt írod nálatok ez nem volt gond). Mondjuk nekem altatásnál kimászik, ha nem álmos, de én a rácsosban sem tudtam altatni (mert ott egyáltalán nem volt hajlandó), hanem a mi ágyunkban altattam, és utána tettem be. Hát tényleg nem valami hát és derék kímélő a ki-be pakolászás.

Éjjel sose mászik ki, pedig egy szobában alszunk. Ha éjjel ébred, akkor én szoktam mellé feküdni, és egy kis szopi után vissza alszik, és akkor megyek vissza a sajátomba.

Nekünk nagyon megkönnyítette a dolgot az ágycsere.

Leesésgátlós állítható méretű kiságyat vettünk, nagyon jó befektetés volt.

2013. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krisztivan ***** válasza:
Kiságy első rácsát levettük kb.másfél évesen.Volt kb.1 hónap amikor rendszeresen megjelent az ágyam mellett,kicsit odabúj és ment vissza a saját ágyába.De elmúlt ahogy jött:-))Idén pedig már magasított ifjúsági ágyon alszik mert a kiságy nem elég széles neki az alváshoz.28 hós most a fiam.Le tud róla mászni és fel is,mégsem jut eszébe éjszaka vándorolni,inkább hív:-))
2013. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lesésgátlós ágya van, és soha nem esett le róla. pedig ő is nagyon sokat forgolódik.
2013. jan. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!