Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos fejlődése?

3 hónapos fejlődése?

Figyelt kérdés
Kisfiam ma lett 3 hónapos, olvasgatom, hgy kb ilyenkor mit kellene már csinálnia, persze tudom, hogy a babák nem egyformán fejlődnek, de mégis érdekelnek a tapasztalatok. AMit mondanak, hogy megragadja a tárgyakat, nyúl feléjük, nekünk ez egyelőre nincs meg, folyamatosan jár keze-léba ha valami a kezébe kerül, az azért van mert véletlen beleakad, vagy próbálgatom a kezébe adni....következő hogy hason tartja a fejét és kinyomja a mellkasát. Az alváson kívül a babam utál hason lenni, minden nap hasra teszem, hogy erősösödjön, de 2-3 perc után mérges lesz....néha megtartja pár másodprecre a fejét, de a mellkasát egyáltalán nem nyomja ki, és nem úgy látom, mintha nagyon mostanában ki akarná, ő inkább küszködik hason, és az orrával fúrja magát az ágyba és nyögdécsel...szemével követi a színes tárgyakat, de pl a kezemet nem, ami nem érdekes számára, azt nem követi..hátról oldalra el tud fordulni, ezt általában pocakfájáskor csinálja, akkor is oldalra fúrja az arcát a párnába....
2013. jan. 28. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez jó, amit csinál.

Enyém mondjuk ki tudja nyomni magát, mert szeret hasalni, de a többi ugyanaz mint a tied. Szintén 3 hós.

2013. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom számít e de 1 hónappal előbb született a kiírtnál...
2013. jan. 28. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, amit a babád tud, pláne hogy ha úgy vesszük még csak 2 hónapos! Ez nagyon sokat számít, az orvosok is több időt adnak a fejlődésre, ha előbb született a baba.
2013. jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy megszületett az nem azt jelenti, hogy onnan fejlődik. A 9. hónapot a külvilágban töltötte. :)
2013. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 frászkarikaborsó ***** válasza:

enyém szerdán lesz 3 hónapos, neki is még elég reflexszerű a mozgása, hadonászik, ami a kezébe akad azt esetlenül megfogja és a szájába próbálja tömni, de magától nem fog meg semmit úgy hogy ránéz és nyúl érte. A saját fülét is megpróbálja leszedni, szóval még némi koordinálási tanulnivalója van :) Ő elvan hason, kinyomja magát egész sokáig. Viszont ha hanyatt fektetve a kezeinél fogva felhúzom akkor nem tartja a fejét. A szemével, fejével követ engem a szobában, nagyokat mosolyog, gőgicsél, ha fáradt akkor kiabál, nyűgösködik. Ennyit "tud".


Pont ma jutottunk el ortopédiára mert ilyen későn kaptunk időpontot, és sajnos enyhe hipotóniát állapítottak meg nála, sokat kell hasra tenni mostantól hogy erősödjön a nyaka-háta. Szóval ez amit én leírtam sajnos tuti nem elég :( pedig én is azt hittem hogy rendben van, főleg hogy már percekig tudja magát tartani hason. De a dokinőnek nagyon nem tetszett az hogy ha hanyatt fekvésből kézen fogva felhúzza akkor nem tartja a fejét :(

2013. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem pénteken töltötte a 3 hónapot. Én is attól féltem,hogy le van maradva, de rájöttem,hogy nincs 2 egyformán fejlődő baba. De ennek ellenére gyors edzésbe kezdtem a gyerkőccel. A fejét ő is hasonlóképpen emelgette csak,mint a tied. De úgy játszunk mostanában,hogy a 2 kezét maga alá teszem, így azon tartja magát,és nem is kell hozzá sok erőt kifejteni.Közben hason nézi a tv-t, mert az ad ki hangot,meg mozog benne a kép,és nagyon érdekes.Így több percen keresztül a feje a magasban van, észrevétlen erősödik. Két nap ilyen gyakorlás után nagyon ügyes már.Próbáld ki!Ha esetleg mégis küszködne, fordítsd vissza hátra, majd gurítsd újra hasra.Nem kell egyfolytában hason lennie.
2013. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én lefekszem a hátamra és a mellkasomra teszem a babát, így hogy az arcomba tudjon nézni meg kell emelje a fejét. Sajnos egy-két percnél tovább ő sem szeret hason lenni, csak ezzel a módszerrel és ez is csak akkor működik, ha nem éhes, mert akkor a cicire tapad rá ezerrel.
2013. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!