Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babának lehet már a...

6 hónapos babának lehet már a kezébe adni ennivalót? (alma, keksz) Félek a kezébe adni nehogy félre nyeljen. És kanalat adtok már a kezébe? Lányom utálja cumisüvegből eszik mindent egyenlőre.

Figyelt kérdés
2013. jan. 28. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem még ilyeneket nem szabad. az elsö kekszre is 8 hós kor van ráirva és nem hiába. 8 hósan már a szájával is rágcsála´s csinál, még ha foga nincs is már tud szopokatni. 6 hósan még ez nincsen meg.

én kaállal etetem a normál pépeket neki, de szoktam játszani a kezébe adni.

2013. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem adok még a kezébe kanalat és almát meg kekszet sem eszik egyedül. Babapiskótát szoktam neki adni, de csak úgy, hogy én fogom.

Kanállal én etettem, ha Ő enne szépen is néznénk ki.:))

2013. jan. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

8 hónapos volt a kisfiam, mikor a kezébe adtam kekszet, a kanalat hiába adtam neki oda, nem érdekelte, a mai napig néha etetni kell, pedig már 27 hónapos. (Persze azért próbálom önállósítani.) Az első fogai 11 hónaposan jöttek, mozgása így alakult: 6 hónaposan forgott, 7 hónaposan kúszott, 9 hónaposan ült, négykézlábazott,feltérdelt, felállt, 10 és fél hósan mászott.


A kislányomnak már 6 hónaposan a kezébe lehetett adni bármit, a kanalat is kiveszi a kezemből, viszi a szájához, beletúr a bátyja ételébe is és szépen eszi (ma rizs volt sárgarépakörettel, hússal-a rizst és sárgarépát simán megette a bátyus tányérjából kézzel-ő ment oda az asztalához), nagyon ritkán nyel félre, de mindig ott vagyok. Most jön 2 foga.

Azzal is összefügg szerintem, hogy mikor kezdődik a mozgásfejlődésük.

A kislányom 4 hónaposan forgott, 5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan kutyázott, feltérdelt, ült és felállt.

Most 8 hónapos, bútorok mellett lépked, már széket tologat maga előtt és úgy is közlekedik.

2013. jan. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nehogy odaadd neki, még nagyon pici! Két gyermekem van, és mindkettőnél a kenyérhéj és a kiflicsücsök volt az első, amit a kezükbe mertem adni, és azt is csak 8 hónapos koruk után. A kisfiam nagyon ügyes volt, a kislányom nagyon mohó, most lesz 1 éves, de még most sem merek kekszet a kezébe adni!
2013. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kanalat szoktam adni a kezébe, 6 hónapos, már forog és kúszik, ha a mozgásfejlődést nézzük. Én etetem, de van saját kanala, persze nem hagyom azzal soha egyedül, de ha mellette vagyok, teszi a szájába, főként oda, ahol a foga jön. Ha nem adok neki kanalat, kiveszi az én kezemből:) Amint kanalat lát, nyitja a száját:) 8 hósan nyugodtan adhatsz neki kekszet és kiflicsücsköt, szopogatni tudja, ha figyelsz rá, nem fog tőle megfulladni.
2013. jan. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!