Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha ma ezeket ettem: 1 teljes...

Ha ma ezeket ettem: 1 teljes csomag (180 g) háztartási keksz,1 nagy (375 g) natúr joghurt,1 szelet kenyér,2 dl tej és 2 alma az mennyire egészséges, mennyire sok?

Figyelt kérdés

2012. okt. 8. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

mindennap van itt ilyen kérdés valakitől, szeretek válaszolni a kérdésekre(és persze önként teszem, senki nem kényszerít),de uncsi ez a sok nem volt sok kaja ez mára? típusú kérdés.


Hogy a kérdésedre válaszoljak, ez szerintem nagyon silány étkezés, ennyitől én kaparnám a falat... jön a hűvös idő, nagyon kellene legalább napi egy meleg étel,minimum egy forró leves... az itt nincs.

A fehérje is 0 ebben.... a szénhidrát meg túlzott arányban van a többi fontos tápanyaghoz képest...


Leírom mit ettem én:

reggel egy tejeskávé, keksszel,

délben egy leves + rizs, rántott hús


este egy tonhal, citrommal és nagyon minimális kenyérrel...


Ha emellett letekersz pár km-t szobabicajon(szerintem a sima bicajhoz már hideg van, meg ilyenkor este már nem is biztonságos), vagy napközben elmész futni,akkor ez teljesen normális adag,amit ÉN leírtam...

de ennyitől,amit TE leírtál,ennyitől én éhen halnék...

2012. okt. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tényleg kevés és egészségesnek semmi kép sem egészséges.

Ebédre próbálj főtt ételt beiktatni többnyire fehérjét (párolt hús hal túró)


R: tk kenyér sonkával

T, U: joghurt, gyümi

E: sovány hús zöldségekkel

V: tojás, túró, zabkása, zöldségek

Én ebben az étrendben hiszek

2012. okt. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
el fogsz hízni b+
2012. okt. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

Na ezt nevezik egyoldalú táplálkozásnak.


A táplálkozás alapját húsok, zsír és zöldségek kellene hogy alkossák. Mert ezekben vannak tápanyagok. A tej, kenyér, keksz (gabonák és tej, amit egész nap ettél) szinte SEMMI hasznos tápanyagot nem tartalmaznak.


Tehát ami fontos lenne az egészséghez, az hiányzik. Ami nem fontos, abból ettél, illetve az almán kívül csak azt etted.


Kicsit tovább megyek. Minden keményítőben gazdag élelmiszer fölösleges, és káros. Nincs olyan ,hogy a teljes kiőrlésű gabona keményítő tartalma majd lassan szívódik fel, és emiatt egészséges lesz. Sajnos ez is egy hoax csupán. Minden nagyobb mennyiségű keményítő forrás megterheli a hasnyálmirigyet - a vércukor szabályozást, és előrébb hozza az ezzel kapcsolatos betegségek kialakulását.

Ugyan ez igaz a tejre, csak az nem emeli meg a vércukorszintet, közvetlenül magas inzulinszintet okoz. ILYENEKET JOBB ESETBEN NEM IS ESZÜNK.


Azért, mert mind a betegségeink köthetők ezekhez, az elhízás pedig nem is kérdés, hogy a vércukorszint- inzulinszint ingadozás miatt van. A gabona glutén és lektinek a pajzsmirigyben gyulladásokat okozhatnak, a pajzsmirigy hormon is fontos szabályozó szereppel bír, így is el lehet hízni (vagy kórosan lesoványodni). És rengetegen küzdenek ilyen gondokkal, nem esznek sokat de a problémák gyökerét nem szüntetik meg, mert oda se bagóznak arra amiket itt leírok.


Hagyd ezt a kekszes kenyeres tejes étkezést, sajnálom ha csak erre van pénz, de nagyon gyorsan kezdj el állatokat enni, zöldségeket enni (az alma az jó volt).

2012. okt. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!