Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom csak 1-2 helyen néha...

Lányom csak 1-2 helyen néha áll fel kapaszkodva! Miért nem csinálja rendszeresen? Lusta?

Figyelt kérdés

Mikor fog így elindulni? 11 hónapos most! Csak nagyon ritkán áll fel. Inkább mászik, feltérdel, mert úgy szinte mindent elér, ha nem akkor áll csak fel... De van, h akkor se, mikor mije van!

Másnak volt ilyen? Ez lustaság? Mikor fog ez változni, mert más gyereke állandóan állni akar és sokkal fiatalabbak a lányomnál. És mikor fog akkor elindulni?


2013. jan. 29. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Az a jó, ha minél tovább mászik! Jobban fejlődik az izom- és idegrendszere.
2013. jan. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne más gyerekéhez hasonlítsd a tiedet.

Minden baba másképpen fejlődik, még a testvérek sem egyformán.

Egyenlőre próbálgatja a felállást. Ha ez már biztosan megy neki, akkor megpróbál a bútorok mellett járni. Önállóan járni pedig még későbben.

Lehet, hogy ez egy hónap múlva lesz, de lehet, hogy csak hónapok múlva fog önállóan járni.

Nem kell siettetni, és nem szabad majd vezetgetni. Hagyni kell, hogy a saját tempójában csináljon mindent.

2013. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia. Lányom 8 hónapos korában állt fel egyedül. Nemsokára 11 hónapos lesz és inkább mászik mint álldogál. Szépen lépeget bútorok mellett de nem nagyon izgatja az álldogálás vagy a lépkedés. Én is mindenhol azt olvasom, hogy ha egyszer felállnak az annyira tetszik nekik, hogy egész nap mást sem akarnak csinállni mint álldogálni. Hát az Én lánykám is kivétel ez alól. Bár nem aggódok, szerintem mindennek eljön a maga ideje:)
2013. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11 hónapos!!! Hova sietteted???
2013. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem siettetem! Csak látom, h minden ismerősöm babája már áll (ők fiatalabbak) aki idősebb baba anyukája, meg az orrom alá dörgöli, h már állnia kéne és az ő gyereke meg 12-13hósan szaladgált! És hát rosszul esik, és persze elgondolkodok, h a lányom nincs e lemaradva!

Félre ne értsetek, ez nem verseny, és nem hasonlítom másokhoz, de mikor már többször mondják, érzékeltetik, elgondolkozok! Ezért is tettem fel a kérdés!

2013. jan. 29. 21:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem ikreim vannak, az 1 éves szülinapjuk előtt nemsokkal álltak fel. Sőt, egy baráti pár kisfia 18 hónapos koráig csak mászott, aztán egyik pillanatról a másikra felállt és ment is.

A "szupergyerekekkel"rendelkező anyukákkal meg tessék nem foglalkozni. Ha elbizonytalanodsz, akkor ott a gyerekorvos vagy a védőnő.

2013. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Én az első válaszolóval nem értek egyet.Butaság,hogy az a jó minél többet mászik.A járás is ugyan annyira fejleszti az idegrendszerét és az izmait, mint a mászás.

Kedves kérdező. Egyáltalán nincs lemaradva a gyermeked.Igaz ugyan, hogy a "nagy átlag" 8 hósan áll fel és 10 hósan lépeget, de ez még nem lemaradás.

2013. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 11 hónaposan állt fel, most 13 hónapos múlt és még mindig nem indult el. Bútorba kapaszkodva lépeget, meg ha van kedve tolja egy kicsit a járássegítőt, de egy jó darabig szerintem nem fog elindulni.

Én 16 hónapos elmúltam, amikor önállóan elindultam.

Nem sürgetem a fiam, a lényeg,hogy csináljon mindent, ne maradjon ki semmi. Ha megérik rá, elindul!

2013. jan. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es kicsit járd körbe a témát, mielőtt okoskodsz...
2013. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!