Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek úgy érzi nehéz dolga...

Akinek úgy érzi nehéz dolga van az 1 év körüli babájával mesélne róla? Én már teljesen kivagyok! Én rontottam el valamit?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 1 éves lesz. Soha sem volt könnyű eset, 6 hónapos koráig nagyon sírós baba volt. Az altatásával mindig voltak gondjaim, bár volt egy rövid időszak amikor (egy kis trenírozással) sikerült elérnem hogy szépen egyedül elaludjon mindenféle sírás nélkül, de aztán ez elmúlt és újrakezdődtek az alvás körüli hisztik. Most pl. fél órát énekeltem neki mire elaludt pedig már csak egyszer alszik és nem hiszem hogy egész délelőtt nem fáradt el eléggé. Az evés a másik nagy probléma. Egyszerűen nem hajlandó megenni még mindig csak a bébipempőket. Nem tudom hogy szoktassam át a normál kajákra de ez így már nem mehet sokáig szerintem hogy sütőtökpürén él. De a legnagyobb problémám az, hogy olyan szinten pörög egész nap hogy semmivel nem tudom lefoglalni. Úgy érzem én nem vagyok elég neki, unatkozik mellettem. Csak a veszélyes dolgok érdeklik, felhúzza magát a bútorokra...stb. Hiába próbálom tiltani, rászólni, nem érdekli, még van hogy ki is nevet. Egész nap jön megy szaladgál (már elindult 1 hónaja) föl s le a lakásban, soha nem ül le egy percre sem én meg kergetem hogy hol fogja összetörni magát.... Mikor lesz könnyebb? Más is van így vagy csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek?
2013. jan. 30. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy kevés neki az inger? Szoktatok járni baba-mama klubba, vagy valami foglalkozásra, ahol baba-gyerektársaságban lehet?


Az én fiam is elég pörgős, van, hogy csak a friss levegő nyugtatja le. Sokszor úgy túlpörgeti magát, hogy akármilyen álmos, nem tud elaludni. Ilyenkor csitítgatni kell, persze annak is ellenáll, feszíti ki magát a kezemből, üvölt...


Remélem előbb-utóbb könnyebb lesz!

2013. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

gondolom mar igen faradt lehtsz, mert nagyon feketen latod a vilagot. De erre a gyerekre szoktak mondani, hogy eletrevalo, jobban megtalalja majd a helyet a felnott vilagban, csak a szulo birja ki valahogy. Nincs semmi baj a kicsivel, meg veletek sem. O ilyen tipus.

Probald a lakast biztonsagossa tenni, amit nem nyithat ki, mert felmaszik ra, vagy raborulhat, arra tegyel babazarat, de haggyal neki is lehetoseget, amiben turhat. Pl. nalunk a komod also ket fiokjat, bar a mi dolgaink vannak benne, de akkor pakolja ki amikor akarja. Nincs benne veszelyes dolog, es az hogy a zoknik nincsenek sorban engem nem zavar. A harmadik fiok zarva van, mert ha abba kapaszkodik akkor magara tudja donteni. A konyhaban is van egy szekreny muanyag talakkal, abba mehet a reszelo, meg veszelyes targyak a masikban oda nem. A gyerekek sokkal jobban el vannak a felnott dolgokkal, mint a jatekaikkal, oket is erdeklin mi hogyan mukodik, es ez igy van jol. Nincs az ebodloben az asztalon semmi, nem kell most oda semmilyen disz. Nem jo mindent tiltani, de nem lehet mindent megengedni sem. Fontos a tiltas modja is, en mindig lemegyek az o szintjere, elmondom hogy nem szabad, mert... es igazat mondok, pl. nem lehet ezt a fiokot kinyitni, mert veszelyes dolgok vannak. Ha ennek ellenere ujra kezdi, ujra elmondom es el is viszem onnan, kinalok neki olyat amit megnezhet. Es bizony van hogy 100-szor is el kell valamit ismetelni. Aludni valoszinuleg azert alszik el olyan nehezen, mert fel van porgetve, valamit ki kell talalni alvas elott mar fel oraval, amivel lecsillapodik. Nalunk bevalt, hogy az etetoszekben kolesgolyokat csipegethet, esetleg konyvet olvasunk.

A darabos etelt is ugy vezettem be, hogy o legyen ra kivancsi. Fott repat, kolesgolyot kapott a tanyerjaba. Eleinte csak szetnyomdosta a kezevel, aztan engem etetett, en meg ot. Uszott a konyha a kosztol, de megtanult darabosat enni. Ha nem izlett valami, akkor masnap ujra kostoltattam.

Nagyon sok turelem kell hozzajuk, es mindent ugy kell kitalalni, hogy nekik erdekes legyen. Pl. mi kukucskalunk a kezenek amikor oltozkodik, varja mikor bujik ki a keze a lyukbol. Igy sose sir oltozkodes kozben, bar 3-szor annyi ideig tart

2013. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 1 éves, és pontosan olyan aktív, mint a tiéd, kedves Kérdező! Minden stimmel, kivéve az evés. Szerencsére azzal nincs gondunk. Az altatás viszont nehéz, mert mivel ő is kb. 6 hónapig nagyon hasfájós, sírós volt, csak kézben tudtam elaltatni, és ez még mindig így megy. És ráadásul csakis velem alszik el. De én még nem aggódom emiatt. Hátha később meg lehet beszélni vele, hogy máshogy legyen. A lakást én is megpróbálom minél biztonságosabbá tenni, mert nem áll le egész nap, rohangál és pakol. Van olyan szekrény, ahonnan kipakolhat. De naponta több százszor próbál meg olyat csinálni, amit nem szabad, és sajnos az én türelmem is véges, főleg ha fáradt vagyok. Nem könnyű, de én a jó oldalát próbálom nézni. Pl. hogy már nem kell kézben tartani, mert jár! Rohangál körülöttem, így én tudok néha főzni, vagy enni :) Régen ezek is gondot okoztak! És természetesen kárpótol mindenért, amikor odaszalad mosolyogva, és jól megölelget!!
2013. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!