Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más anyuka is a kimerültségtől...

Más anyuka is a kimerültségtől van hogy kiabál a babájával?

Figyelt kérdés

7 hónapos lányom éjjel 1/2-1 óránként kel, mindennap, napközben is rengeteget sír, születése óta hasfájós, fogzás miatt is, meg úgy egyáltalán rengeteget sír, sokszor azt sem tudom mit csináljak mér vele, hordozom is sokat és vele alszom. Mellette még itt a 3 évesem is aki képtelen egy percig egyedül elenni, szünet nélkül magyaráz, hisztizik pedig amennyit csak tudok foglalkozok vele, keresem hogyan járhatnék aí kedvében... segitségem szinte semmi, a férjem is annyira belefáradt a munka utáni káoszba, hogy szinte már alig segít.

Haragszom magamra hogy nincs végtelen türelmem és erőm, megfeszítem magam ahogy csak tudom hogy helytálljak de sokszor elszakad a cérna és olyankor kiabálok a babával is, csapkodok és egyáltalán nem olyan gyengéden viselkedek mint szeretnék, útálom ezt, álandóan sírok, a gyomrom folyamatosan görcsben, nem tudom mit tehetnék úgy érzem ha meg szakadok sem tudok elég jó anya lenni


2013. jan. 16. 10:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
én teljes mértékben megértelek,nekem egy 7 éves egy 3 éves és egy kéthetes babám van ,de ha kiabálsz a babákkal sztem csak megijeszted öket. Próbálj meg higgadt maradni(tudom nem könnyű) de ha belőled a nyugalmat látják a gyerekeid ők is azok lesznek,ha csak a feszültséget akkor ezt ők is átveszik és az sztem senkinek nem jó
2013. jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Hasonlón mentem keresztül, ráadásul az én gyerekeim közt csak 13 hónap a korkülönbség. Most már 33 hónapos a nagyobb 20 hónapos a kisebb, de mivel fiú és lány, rengeteget veszekednek. Ráadásul a lány, igazi hisztis lány.

Nem sok mindent lehet tenni, csak várni, hogy nagyobbak lesznek és később minden jobb lesz. Kitartást!

2013. jan. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

De nem sikerül :( teljesen ki vagyok merülve, napokig birom, összeszorítom a fogam de egy idő után kifakadok, ugy érzem senkihez sem tudok fordulni, szeretem a gyerekeimet jó anya akarok lenni, de kikészítenek, minden szükségletemről le kellett már mondanom, 3 éve nem voltam egy napot sem egyedül távol, 3 éve nem aludtam végig egy éjszakát, most 7 hónapja fél órás részletekbe alszom

egyszerűen nem bírom, és utálom magamat érte

2013. jan. 16. 10:30
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

:(

Tömd magad vitaminokkal, magnéziummal, kalciummal, halolajjal, ezek valamelyest enyhíteni fogják az idegrendszeri túlterheltségedet.

Baba-mama klubba nem tudtok elmenni?

Alkalmanként bébiszittert fogadni és elmenni a férjeddel vacsorázni, szórakozni?

Esetleg kicsit szigorúbb napirendet tartani otthon? A Kicsin ez még nem segít, de a 3évesed lehet könnyebb lenne kezelni.


Kitartás!

2013. jan. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Én nem kiabáltam rá max hangosabban beszéltem 2-3x,párom kiabált rá 1x nagyon,mert a kicsi olyan frekvencián tud orditani,ha álmos és nem bir elaludni,hogy csak na.Nekem is megfájdul fél mp alatt a fejem és a hányinger is rámjön.Nem akarok senkit megbántani,de mindenki annyi gyereket vállaljon,amennyit bir.Én inkább törődök ezzel az egyel teljesen,mint hogy kettő gyerek legyen,de cserébe el kell hanyagolnom a nagyobbat.Nekem is van jó pár testvérem és velem se,a nagyobbakkal se lett annyi törődve,mint amennyit igényeltem/igényeltek volna,mert ott volt a legkisebb.
2013. jan. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

szia.

én is hasonló helyzetbe vagyok,csak az én kisebbikem,8 hetes,bár vele nem igazán tudok kiabálni,a nagyobb kapja sajnos,mert ő is aztán fél percig nem tud megülni.

én most magne b6 kezdtem szedni,még a terhességből maradt 2 levéllel és nekem segít,úgy érzem.

sajnos át kell vészelnünk ezt az időszakot,a nagyobb oviba nem jár?

az én lányom februárba kezdi,ez valószínű segíteni fog,

elfárad,társaságba lesz.

sok segítségem nekem sincs,anyu kb 1-2 havonta elviszi szombat-vasárnapra a nagyobbat így akkor kicsit tudok regenerálódni.

kitartás,és ne gondold hogy ettől rossz anya vagy,nekem is sokszor van lelki ismeret furdalásom,egy-egy kiborulás után,de ez fáradságtól van és nem attól hogy rossz anya vagy!!!

2013. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
Szia! a szigorúbb napirend nem rossz ötlet, vagy add be bölcsibe a nagyobbat, fogzásra panadol nagy nurofen
2013. jan. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Sorstárs.

Nekem a 7 hónapos mellé van egy 5 és egy 3 éves.

Igaz nem születése óta, de az elmúlt másfél hónapban így alszik a kicsink nekünk is. Hajnalig óránként ébred, de este is, ahogy leraktuk, mire én zuhanyzom, már hallom, hogy sír, férjem veszi ki... Hajnaltól negyed óránként cici, mellettünk alszik. (Vagyis nem is tudom mit csinál, alvásnak nem nevezném.)

Ma reggel a nagyok ébresztettek fél nyolckor, jól elaludtam, vittem őket oviba, és szétordibáltam a fejüket minden kis hülyeségért tök feleslegesen. :o(

Én a babával sose kiabálok, mindig csak a nagyokkal, de az is elég borzasztó...

Az feszít a legjobban, hogy szeretnék máshogy viselkedni, de nem bírok.

Annyit szoktam, hogy ha kiment belőlem a feszültség, akkor bocsánatot kérek, elmondom, hogy nem rájuk haragszom, csak kimerült vagyok stb. Egész jól értik már.


Mondjuk nekem van segítségem, és megyünk is a férjemmel kettesben, vagy úgy, hogy csak a legkisebbet visszük, mert a nagyi elviszi a nagyokat, néha ott is alszanak, meg hétvégén pl. a férjem fél 11-ig hagyott aludni, 7-kot kivitte a picit is a szobából (ő még velünk alszik).


Szerintem fontos lenn ezt valahogy nálatok is megszervezni, akár egy bébiszittert egy-egy alkalomra, most már néhány hónap, és a picit is leadhatod (pár órára már most is).


És, el kell érkezzen a tavasz, akkor minden könnyebb lesz picit. (Én az öltöztetést is utálom, meg a hideget, meg a sötétet).


Bár most épp süt a nap (a kedvemért).


Tarts ki, mert elrepülnek hamar a gyerekévek, és szükségük van Rád! Nem baj, ha ki vagy purcanva, nem baj, ha látják ezt az oldaladat is, csak lássák a másikat is.


MInden jót és kitartás!

2013. jan. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Húúú, elhiszem, hogy kivagy!

Nekem akkor jött a "megváltás", mikor apával beszéltem és elmeséltem neki egy napunkat és elmondtam, hogy nem bírom és pontosan elmondtam, hogy miben kérném a segítségét: nálam ez az éjszakázás volt, telejesen kibuktam idegileg, hogy amíg elkészítem a kaját, addig bőg a gyerek...onnantól apa feladata volt a kaja készítés és utána minden simán ment. Ill. mostanában is tisztáznom kellett vele, hogy megértem, hogy a munka után ő is lazítani szeretne itthon, de higgye el, hogy nekem is szükségem van a pihenésre - osszuk fel a feladatokat és akkor mindketten tudunk pihenni, ha időben végzünk. KELL segítséget kérni!

Illetve én még szeretek hétvégenként vagy nagymamához menni, vagy rokonokhoz, stb. ahol egy kicsit más dajkálja a babámat és egy kis pihenő jut nekem! Nem érdekel, hogy macera oda eljutni, és meg kell szervezni, akkor is kimozdulás, változás nekem is és a babának is!

Kérj segítséget, egyáltalán nem jelenti azt, hogy rossz anya lennél, sőt!!!

2013. jan. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
most meg fognak kovezni de azert leirom.szinten ket gyerekkel vagyok itthon reggeltol estig,ferjem dolgozik este keson er haza,segitsegem nulla.A kicsi 8hos a nagy 6eves.A pici szuletese ota egyedul nem halgat egy percet sem,olembe alszik csak stb.Aludt mar velem,egyedul stb de orankent fel orankent fel kell venni ejszaka,de van hogy 10percenkent es csak ringatva alszik amikor leteszem uvolt.A nagy termeszetesen igenyelne hogy egesz nap vele jatszodjak vele foglalkozzam,ez meg ugye a kicsitol nem megoldhato,meg meg ott a vasarlas,fozes,mosas,ugyintezes takaritas oviba hordozas stb,mind ez kicsivel egyutt.Ja es a ferjem is elvarja hogy jokedvuen vigyorogva fogadjam(ez ritkan jon ossze)kimerultem es elhataroztam magam.Sirni hagyom,kb egy hete tart a ""sirasterapia"".megetetem es lerakom a kisagyba,jon a siras ezerrel.Elso nap 1 oran keresztul sirt torka szakadtabol ott ulltem az agya mellett,simogattam csititottam de nem hallgatott,hagytam aztan elaludt.Masfel orat aludt es jokedvuen ebredt,addig foglalkoztam a nagyfiuval.A masodik altatas(nappali)ugyan igy ment simogatas es az tartott 20 percig majd ismet aludt masfel orat(a szokasos fel ora helyett)jokedvuen ebredt majd jatszodtunk patyolgattuk a kicsit a ""nagyfiuval""jott az este a gyomrom gorcsbe zsongott a fejem.etetes utan elaludt Kb21orakor majd ejfelkor felebredt es sirt oda mentem simogattam de kitartoan uvoltott egy orat(kozben a ferjem a nagyfiuval a masik szobaban aludt csukott ajtonal)majd lass csodat elaludt es reggel 8kor ebredt kipihenten.masodik nap nappal szinten igy alakult az ejszaka meg 2szer ebredt egyszer nyoszorgott 2 percig majd magatol elaludt utana neztem meg es takartam be majd hajnali 6 kor ismet akkor megetettem(tapszeres)es fel 9 ig aludt reggel.harmadik naptol ejjel vagy inkabb hajnalban ebred 1 szer akkor eszik es alszik 8 fel 9 ig.ugyerzem kipihentem magam es ujj erore kaptam.Minden alvaskor foglalkozhatom a nagyfiammal es a dolgommal,ha felebred sem sirva kel meg elvan fel orat a kisagyban.A ferjemet is tudom jokedvel varni es meg beszelgetni is tudunk amit eddig nem nagyon tudtunk mert feszult voltam es rajta vezettem le.szoval mar csak azt banom hogy nem elobb kezdtem hannem csak miutan kinyirtam magam.nem kell kiprobalnod de nalunk ugy nez ki megoldodni latszik a dolog es mar ket nap alvastol felteltem ujra energiaval ugyerzem szebb lett a vilag:))))Bocs hogy ilyen hosszura sikeredett.
2013. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!