Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olyan nehéz anyaként...

Miért olyan nehéz anyaként nőnek lenni?

Figyelt kérdés

Szinte semmi időm nincs magamra. Enni is sokszor csak úgy ímmel-ámmal eszem, minél gyorsabban. Tükörbe nézek, és elborzadok, hogy úristen ki ez itt. Löttyedt a fenekem, narancszsíros a combom, és egy 20 perces torna már teljesen kikészít. Olyan jó lenne, bomba anyának lenni, újra feszesnek lenni. Tudom,hogy az anyaság egy teljesen más életforma, és egyáltalán nem bánom, nem adnám semmiért, de jó lenn legalább egy kicsit hasonlítani régi önmagamra.

Ti, hogyan birkóztok meg önmagatokkal?(már akinek hasonló problémája van) Gondolom vannak kivételek, le a kalappal előttük, irigylem őket.

28 éves 2,5 hós kislány anyucija


2013. jan. 30. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ezt érzem.Nem sokat híztam,de tehénnek érzem magam!Jó neked,hogy van időd 20perc tornára.Nekem annyi időm sincs néha,hogy megfésülködjek.Minden nap éjfélkor fekszem 6 kor kelek.Üvölteni tudnák ha látok a tévében vagy ujságban egy csinos nőt,pláne ha még a párom is megnézi,még akkor is ha tudom,hogy minket szeret.
2013. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem állítom, hogy bombaanya vagyok, sőt(a 30ból még van 20 kiló ratam, hormonális okokból:( ) de én is kényes vagyok magamra, mondhatni hiú:), én így csináltam:

hordoztam a lányom, így a házi teendőkkel végeztem vele "együtt", így az alvásidőt magamra fordíthattam. Szépen lassan kezdtem nyújtásokkal, apró gyakorlatokkal, aztán a 20 percesekkel... Ezen kívül sétálni jó nagyokat, akár "erőltetett" menetben:).

A reggeli rutinom része volt és maradt mindig is a korrektor- szempillasprirál, ezeket magamra kötött babával is meg tudtam csinálni:).

Nem tudom, hallottál- e már erről a mozgásformáról, szerintem nagyon jó ötlet, olvasd el, hátha megtetszik:

[link]

2013. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Bocsi én is elolvastam és tetszik csak az a baj,hogy külföldön élek,és nincs lehetőségem erre az órára járni.Nem lehetne ezt valahol letölteni?Hátha lenne rá időm néha.
2013. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én is löttyedt vagyok, pedig nincs rajtam felesleg egy deka se, és ha a tükörbe nézek, egy girhes gebe néz rám. jelenleg zsíros még a hajam is, mert napok óta örökké a kórházban dekkolok a lánnyal, otthon örülök, ha az ágyat megtalálom. Régen, hajjaj :D sajnos régen volt régen...
2013. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bama-mama tornára kéne járnunk,én is úgy érzem magam ahogy Te,van egy sejtésem,hogy mi ismerjük egymást!;-)
2013. jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

6 hónapja szültem. 14 kiló pluszból csak 3 maradt rajtam...na de sajnos az én fizikumom is változott. Előtte kisportolt, vékony testalkatú csaj voltam, most már izomnak a nyomát sem vélem felfedezni, talán a karomon, mert ugye a kisfiamat mindig emelgetni kell :D Tehát nekem nincs sok ledolgoznivalóm, mégis, plöttyedtnek érzem magam. A hasam meg egyenesen szörnyű...hol van már a régi darázsderék?? ÓÓÓ

Hidd el, nekem is nehéz néha elfogadni az új tükörképemet. De épp most fogadtam meg, hogy próbálok mostantól nagyon odafigyelni magamra. A kajálást visszafogtam, és hamarosan érkezik hozzánk egy családtag, elliptikus tréner személyében :D Használtan vettük, szülinapi ajándékom...úgyhogy majd alvási időben igyekszem felugrani rá, és bízom a változásban. Én nyárig adtam magamnak időt a megújulásra! Egyébként meg hidd el, kevesen vannak azok az anyák, akik semmit sem változtak testileg! Ez van, ezt kell szeretni, na meg a kicsi babánkat ;) Futással hogy állsz?? Az még nagyon sokat segítene...heti kétszer 20-30 perc is csodákra képes szerintem. Meg a 20 perces torna is nagyon jó, csak mindig iktass be egy kis mozgást! Biztosan meg lesz az eredménye!!! Kitartást Neked!!!:)

2013. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Szörnyű ez az egész. És most már nem mutogathatok a férjem hasára, hogy apukám nagy a hasad, mert már ő is visszamutogat. :P Ez a 20 perces torna az én esetemben csak 10 percre sikeredik, de azért igyekszem.

Kedves utolsó előtti, miből gondolod, hogy ismerjük egymást?

2013. jan. 30. 17:05
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem 7,5 hónapos a fiam. Súlyra 2 kg-mal kevesebb vagyok, mint mielőtt teherbe estem (akkor is a normál BMI alsó határát súroltam), és ehhez képest utálok tükörbe nézni-plötyi a hasam,a combom tele van hízási csíkokkal, a hajam meg állandóan gázul néz ki, mert a gyerek kedvenc szórakozása, hogy megtupírozza és megpróbálja megenni.. Nagyon jól szórakozik vele, meg én is,csak hát az eredmény..

Jó lenne eljárni baba-mama tornára, legalább kimozdulnánk többet, de egyszerűen annyira rapszodikus a napirendje, hogy nem tudok tervezni (van egy napirend, de mindig fölülírja egy-egy részét).

Még kozmetikushoz is előre kell terveznem, mert nem tudom vinni-így ezt is nehezen tudom megoldani.

Próbálok tornázni, de napközben még a házimunkával se végzek, reggel kiszámíthatatlan, hogy mikor van kelés+ előtte hajnalban etetek, este meg már az ágyba dőlni is fáradt vagyok.


Előbb-utóbb megoldjuk :) Kitartást :)

2013. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Úgy csináltam, hogy 3héttel a szülés után elkezdtem itthon jógázni naponta 60percet. Majd Rubint Réka dvd-k következtek. Későb áttértem a kedvencemre, újra futni kezdtem. Ma már 2éves a fiam, naponta 10-12km-t futok. Eleinte jó volt a monotonitásból kiszakadni, most pedig a dackorszakban nagyon jó feszültséglevezető a mozgás.
2013. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valahogy én is így vagyok,neked hogyan telik egy napod kedves kérdező? Nekem sincs időm magamra!:-S
2013. jan. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!