Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeled másfél éves...

Hogyan kezeled másfél éves babád hisztijét?

Figyelt kérdés

Nekem ez eddig fogalom volt, most már igazán van saját akarata, és akár a boltban, rendelőben előadja magát. Pl. ma a váróban a lépcsőn mentünk fel, le akartam hozni, hogy újra felmenjünk, levágta magát a földre üvöltve.

Nagyon nincs neki minden megengedve, se otthon, se máshol, igyekszem lekötni, de néha már annyira menni akar, nem jó a mese, mondóka, ének, játék, csak hogy ő pl a széket tolhassa a váróban... Mit tesztek ilyenkor ?


2013. jan. 30. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
OFF 2 éves gyerekhez is adnátok receptet? :D Megőrülök a tehetetlenségemtől. Hiába nézem levegőnek, hagyom rá, vagy esetleg megpróbálom szépen elmagyarázni, miért nem, csitítgatom, próbálom elterelni a figyelmét - SEMMI nem működik. Már azon gondolkodtam, hogy az első szembejövőnek a kezébe nyomom, azt csá.... :DDDD De most komolyan, a lelkem kiteszem, de nem tudom megoldani.
2013. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

A lányom szerencsére még csak itthon vágja magát földhöz, de akkor én 15-20 percet kapok saját magamra. Baromira nem érdekel, hogy mit csinál. Kb. ennyi idő, mire leszáll a köd és újra normális lesz.

Felpattan és hozza a játékát vagy elkezd hozzám "beszélni" a saját kis nyelvén.

Az utcán nem szokott hasra vágódni szándékosan, sőt hisztizni se nagyon. Próbálkozott vele, de én ilyenkor megálltam és ő rendszeresen nekem dőlt és úgy hisztizett. Én pedig meredtem a távolba. Magamba énekeltem vagy csak beszéltem.. próbáltam őt kizárni a "külvilágból". Csúnyán hangzik, de ha érzi, hogy ideges vagyok vagy feszült, akkor még jobban csinálja. Akár itthon is ez a helyzet.

Ha nem gondolok rá vagy arra, amit tesz, akkor megszűnik a hisztije.


Most már oda jutottunk, hogyha bemegyünk valahova, akkor megdöbben. Újra elkezdett tartani az idegenektől. Nem megy el mellőlem, csendben van, nézelődik és felméri a terepet.

Pár hónappal ezelőtt nem zavarta, ha valaki a közelünkben volt. Ha hisztizni akart, akkor hisztizett :DD


Van olyan ismerősöm, aki az utcai hisztit úgy oldja meg, hogy vizet locsol a gyerek fejére. Ez tök "jó", csak így télen nem hiszem, hogy remek lenne.

Ami meg szerintem totál drasztikus a:

- mész a hideg víz alá

- beraklak a szobádba


Na, szóval .. ez azért nekem már a nagyon magas határ! Igazából a gyerek saját magát akarja kifejezni, az énképét akarja csiszolni. Ebben mi csak partnerek vagyunk. Most adjuk meg neki a határokat.

Pl. odaengeded a sütőhöz, mert hisztizik, hogy nem mehet oda megfogni, akkor pár hónap%év múlva neki ez természetes lesz. Ha meleg a sütő, ha hideg.


A korlátaink/határaink csak akkor változnak meg, ha pozitív vagy negatív hatás éri őket.

2013. jan. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
én nem tudnám nyilvánosan lelocsolni vízzel, lehet, hogy megráznám, de az se érne semmit, és még bűntudatom is lenne, mert tudom, hogy mikor ma is ezt csinálta, hulla fáradt volt, de aludni meg nem akart előtte. Míg nem volt gyerekem, azt hittem a másé neveletlen, hát most jól pofánvert hogy nem ! Az enyémre meg azt mondják, hogy "hát igen, aki el van kényeztetve..."
2013. jan. 30. 16:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves kérdező!

Teljesen átérzem azt, amit írtál. Én is küzdök a kisfiammal! Nagyon makacs, és hisztis. Mondta is a védőnéni már korábban, hogy készüljek, mert jön a hiszti-korszak. Amikor otthon "cirkuszol", próbálj meg tudomást se venni róla.....Őszintén szólva nekem sem mindig sikerül, mert megsajnálom. Arra én sem lennék képes, hogy lelocsoljam hideg vízzel.Nálunk az utóbbi pár napban az vált be, hogy amikor hisztizik, nagyra nyitom a szemem, és tátott szájjal, csodálkozva bámulom őt. Ilyenkor elszégyenli magát, és abbahagyja. Ha az első megoldás Neked sem jön be, próbáld ki ezt! Kitartás!!! :)

2013. jan. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónál a pont! A lényeg a kizökkentés!!!Azért hagyja abba a hisztit az ő gyermeke...A hideg víz kicsit körülményes, és szerintem nem is túl célravezető,lelkileg sem a legjobb! A megölelés beválik! Abszolút nem a helyzethez illő tudom, és az embernek ölelkezni van ilyenkor a legkevésbé kedve, de előbb utóbb, a hiszti helyett, ki fogja tárni a karjait, és úgy sír:)))Fontos, hogy a kezét nem szabad lefogni közben! Majd azt is elmondom neki, hogy tudom, hogy mérges vagy, és megértem, és mindjárt elmúlik...És valóban nem szabad belemenni érzelmileg,esetleg kiabálni mert annál jobban rázendít...
2013. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

pfú üdv a klubban!!!

az én lányom 3 éves és már lassan 1 éve tart ez az állapot.

előtte simán elmehettem vele bárhova,megbeszéltük h egy valamit választhat,stb. semmi baj nem volt vele.

most pedig már a kisboltba se szeretek vele menni,mert borzalmas.

bevásárló központba is mindent leszed a polcról,mert neki minden kell,

mindent meg fogdoz,mintha még életébe nem látott volna olyat.

itthon ha valami nem úgy van ahogy akarja,vagy nem azonnal mert pl épp nem érek rá,akkor üvöltés van!

már én se tudok mit kezdeni vele.

a múltkor már annyira felidegesített a gyógyszertárba,majdnem eltört egy poharat is,hogy rávágtam a seggére.

nem könnyű és fogalmam sincs mikor lesz vége!!!

2013. febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, a hozzászólásokból ítélve, ha elítéltek, ha nem, nekünk a " bekísérlek a szobába" módszer bevált, én nem zártam be csak addig nem jöhetett ki míg be nem fejezte, ha kiszökött, akkor visszakísértem persze fapofával, semmi érzelem nyilvánítás, most 4és fél éves és most jött az a korszak mikor minden kellene neki a bevásárlóközpontból. Én is úgy voltam mint az előttem szólók, hogy mindig is úgy néztem azokra a gyerekekre akik úgy hisztiztek a boltban, hogy "na ha nekem lesz akkor..." na hát nekem is lett és ugyan úgy csinált, igaz, egyszer. Akkora hisztit vágott, hogy égett az arcom, én már meg is vettem volta a játékot, de a férjem nem engedte, mondván " ez nem így működik" még az autóban is ordított amíg haza nem értünk, mikor hazaértünk mint akit elvágtak, mosolyog és bájosan rám néz és azt kérdezte " anya teszel nekem mesét" és anya meg bájosan visszaválaszolt, " nem " aznap nem volt mese és most már tudja, hogyha hisztizik akkor megvonom tőle a mesét, vagy azt amit abban az időszakban a legjobban szeret csinálni.
2013. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért ez akkora fricska nem? Amíg nem válunk anyává, egy hisztis gyerkőcöt látva rögtön azt gondoljuk magunkban, hogy neveletlen, aztán amikor velünk történik.... :D Mondjuk én szerencsés vagyok, mert a kisfiam csak itthon hisztizett, de barátnőm szintén 21 hónapos kisfia, képes mindenhol földhöz vágni magát. Most már tökéletesen együtt tudok érezni minden anyukával! Ugyan ilyen a babakocsiban való sírás, ordítás is. Sokan gyilkos pillantásokat vetnek, hogy ugyan vajon miért nem veszi ki a kisgyereket abból a kocsiból. Én ebbe a hibába beleestem. Szégyelltem magam a gúnyos pillantások miatt, és mindig inkább kézbe vettem........az biztos, hogy a második babánál ezt nem játszom el!!!! :)
2013. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!