Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális a sárgaság a...

Meddig normális a sárgaság a babáknál? Most vagyunk 5 hetesek, a gyerekorvos azt mondta, hogy még mindig kicsit sárga, és hogy itassuk, de pohárból nem nagyon akar inni.

Figyelt kérdés
Mit javasoltok? Szépen szopizik, nem tudom, hogy számít-e, de korababa 36. hétre jött, súlya, értékei jók lettek.

2013. jan. 30. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. nekem 6 hetes a babám, 37. hétre született, ő is 5 hetesen még sárga volt, szerintem mostanra múlt el. Pont egy hete kezdtünk neki kis teát adni (édeskömény-kamillát a szele miatt). mi is poharaztunk, nem akartam cumisüveget, de sajnos ebből tud csak kellő mennyiséget meginni, úgy hogy CSAK TEÁRA használjuk. Mennyit eszik, Méritek? Súlya jól gyarapodik?
2013. jan. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem időben született,de ráhúztunk egy napot a kórházban annyira besárgult,a születési súlyát is 10 nap helyett 21 alatt nyerte vissza. Nálunk a 6-7. hétre múlt el nagyrészt,de még 8 hetesen se volt babarózsaszín. Mondjuk most is sápadtabb az alap színe,de már 8 hetes kora után ilyen volt. Szopizzon eleget,pohárból nekem is csak 3 hónaposan ivott.
2013. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tovább volt sárga a kislányom, azt javasolta a doktornőnk, hogy keltsem 3 óránként és etessem minél többet, úgy múlik hamarabb, így is lett. Az a lényeg, hogy jól gyarapodjon a súlya, akkor nem gond, el fog múlni :-) Én emiatt nem itattam vele semmit, csak anyatej minden mennyiségben, neked is ezt javaslom.

2,5 hós kislány anyukája

2013. jan. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Juj, de buta vagyok, elírtam!

Javítás: cumisüvegből nem akar inni, pohárból még nem próbáltuk. :)

Ill. kiskanállal érdemes próbálkozni?

2013. jan. 30. 21:54
 5/11 A kérdező kommentje:

szia,

igen, 1 kg-ot hízott 1 hónap alatt, az orvos meg volt elégedve.

napi 80-100 grammokat eszik. kizárólag anyatejes. vizet nem nagyon hajlandó elfogadni cumisüvegből, nagyon fintorog.

(babavíz)

ezt a kamillás-édeskömény mixet gyógyszertárban veszed?

2013. jan. 30. 21:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Ezt a teát a DM-ben vettem, ez az egyetlen, amit úgy árulnak, hogy 0 hónapos kortól lehet adni, rendes filteres tea. Előtte próbáltuk a magokat őrölve, leforrázva, de azt nem szerette, szerintem túl tömény volt.


Én is teljesen anyatej párti vagyok, de ez a túlzott "csak anyatejet szabad adni" kampány elég sok esetben azt látom, hogy nem vezet jóra. Egyik anyatejes babás ismerősömék most voltak bent kórházban, mert kiszáradt a 3 hetes baba, nem tudott annyit enni, de nem adtak neki mást. Mindegy is. Én is annyit szoptatom, amennyit csak tudom, igény szerint napi 8x-9x. Emellett kapja ezt a teát (egész napra elosztva 1-2 decit, nem sokat). Azóta nem hasfájós, kicsit segít átmosni őt, könnyebbek kakil, pukizik, és biztos, hogy a több folyadék segített a sárgaságban is. Kiskanállal érdemes próbálkozni, bár az is olyan, hogy nagyobb mennyiséget nem tudsz vele megitatni. A miénk is szépen iszik pohárból, kanállal is, de azért cumisüvegből a legjobb... pedig mi is próbáltuk kerülni.

2013. jan. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy NAPI 80-100 gramm??? nem alkalmanként? Nekem alkalmanként evett/eszik annyit. Mondjuk ő is nő mint a gomba. 2800-zal hoztuk haza a kórházból és most 4400 volt...nem is keltegettük, mindig a maga ütemében evett, és szépen beállt neki, hogy mikor mennyi.
2013. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a teás tippet! meg fogom nézni akkor. :)

nem is az, hogy kerüljük, hanem nem szeret belőle inni. de aztán lehet, hogy a babavíz nem túl finom neki. :)

NUK van nekünk.

2013. jan. 30. 22:41
 9/11 A kérdező kommentje:

nagyon fáradt vagyok! D

alkalmanként 80-100 gramm..

2013. jan. 30. 22:42
 10/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
Az én kisfiam is sokáig sárga volt, kivizsgálásra is kellet mennünk, vettek tőle vért meg megnézték ultrahangon, de szerencsére negatív lett. Azt mondták az anyatejeseknél hosszabb idő mire kimegy, most 3 hós és már alig látszik rajta. 38. héten született.
2013. jan. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!