Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez most hiszti, szeparációs...

Ez most hiszti, szeparációs szorongás, vagy mi?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos. Év elején kezdett felállni. Újabban állandóan karba kéredzkedik (felkapaszkodik a lábunkon) és hisztirohamot kap, ha letesszük.

Délután-estefelé bár majd álmon hal, nem akar aludni, kétségbeesetten sír az ágyában, eddig hagytam, de ma pl. kivettem, megnyugodott, aztán visszaraktam az ágyába újrakezdte. Úgy sír, mintha, nem is tudom, vége lenne a világnak. Az volt a fő szabályunk, hogy nem hagyjuk sírni, mert a sírásnak oka van, és nekünk segíteni kell neki. De most nem tudom, hogy ez csak hiszti, hogy én ellenkezek az ő akaratával, vagy tényleg szüksége lenne/van rám és rosszat teszek neki, ha "eltolom" magamtól. Viszont nem szeretném most elrontani/elkapatni sem.

Szeretem fogni egyébként, de a gerincem nem igazán bírja (kb 80 cm és 10,5 kg) és a házimunkát is végezni kellene.


2013. jan. 30. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szep.szorongàs, az èn babàm 10 hònapos ès pàr napja csak ùgy van el ha mellette ulok a szonyegen, vagy felveszem, elalvàssal nincs gondunk, mert o mindig olben alszik el de szerintem nem ezzel lesz egy gyerek "elrontva"
2013. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a szepa'szorongás. Mivel ezt a szülőtől való eltávolodás képessége(szellemi és testi) "okozza", azzal semmiképp sem teszel jót ha ennek tetejébe magára hagyod.

És jól érzed, számára kicsit "vége a világnak" ha az a személy, akitől az "élete" függ eltávolodik:). Ő még nem képes olyan összetett gondolkodásra, ami lehetővé tenné azt, hogy tudja, ha anya eltűnik, akkor is létezik.

Nem rontod el ha megadod neki a korához mérten jogos igényére a "választ":)! Amikor felveszed, vele vagy, akkor azt a hátteret adod meg neki, ami ahhoz kell, hogy később bátran menjen a dolgára, felfedezni a világot. Mert tudni fogja, hogy van egy biztos pont, ahova "visszatérhet":).

Ami segíthet átvészelni ezt az időszakot, ha közben a teendőiddel is haladni szeretnél, az például a hordozás, őt már bátran hátra veheted mei tai- ban vagy csatos hordozóban, háton könnyebb mint elöl vagy karban.

2013. jan. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak az az érdekes, hogy nem igényel állandóan, valamikor pl átcsattog a másik szobába és elvan ott.
2013. jan. 30. 22:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Megintcsak a válaszom:(, igen, mert ő egy gyerek:). Ingerkereső magatartásnak hívják, tehát természetéből adódóan keresi az újdonságot, fedezi fel a világot. Ez jó:). Ééés, éppen ez az, ami őt "megijeszti":). Az, hogy képes egyedül eltávolodni a szülőjétől. Mert ettől "jön rá", hogy anya és ő nem ugyan az, hogy anyától függetlenül is van élet:). Ettől ez a neve, hogy szeparációs szorongás:).

Írok egy párhizamot, természetesen tökéletlen, de hátha segít megérteni a jelenséget:):

a gyerek tudja, hogy apa tolja a biciklihez szerelt rudat, azaz tartja őt, biztonságban érzi magát. MIkor apa elengedte a rudat, ő akkor is képes biciklizni, azonban amikor észreveszi, hogy apa nincs a rúd másik végén, megijed. Ahhoz, hogy újra biztonságban érezze magát, még egy- kétszer kell apa, de utána, ahogy rájön, biztonságban van, apa nélkül is fel fog ülni a biciklire:).

2013. jan. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk is ez megy pár hete, most lett 10 hónapos a lánykám. Szeparációs szorongás és mozgásfejlődés eredménye ez az áldatlan állapot. Szinte pont, ahogy leírod, csak akkor van el, ha ülök mellette a szőnyegen, de akkor egyből rám mászik, álldogál, stb... Egyedül a konyhában van el a lábamnál, de elég nehéz tőle bármit is csinálni így is. Reggel 8 körül kelünk fel, és fél 2-kor fektetem le szunyálni, persze nem sok hajlandóságot mutat ekkor sem, de mostanában bejött, hogy odafekszem mellé az ágyunkra, és halkan mesélek neki, esetleg valami verses mesét mormolok neki, és figyel 1-2 percig, aztán elszenderedik. Előtte nekünk is kész tortúra volt az altatás. Így alszik 1-2 órát, mikor hogy alakul...persze a mi ágyunkon, ilyenkor én halkan tv-t nézek mellette, ő pedig érzi a közelségemet és nagyon jókat szunyál. És megmondom őszintén, mivel elég rosszak az éjszakáink is mostanában, ezért én sem bánom a csendespihenőt.

Az éjszakánk sem egyszerű, kb hajnal 4-5-ig még alszik is, néhányszor felriad, de cumival visszaalszik, na de utána olyan, mintha kialudta volna magát, úgyhogy kénytelen vagyok odavenni magunkhoz, és még akkor is vagy egy fél órát-órát fészkelődik, míg végre visszaalszik...


Sokan azt mondják, hogy csak át kell vészelni ezt az időszakot, elmúlik...hát remélem, mert már kicsit fáradt vagyok tőle :))

2013. jan. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
szeparacios szorongas, de ez nem arrol szol hogy 24 oraban hianyol, hanem neha rajon hogy te nem vagy vele egyfolytaban, ilyenkor megijed, nem akarja hogy elmenj mellole, amikor elmegy melloled biztos valami erdekesset, latott, vagy valami eszebe jutott. Ez kell ahhoz, hogy onallova valjon, de kozben ez meg ijeszto szamara, mert felnez es te nem vagy ott, ilyenkor megint meg bujni. Probalj esetleg ugy altatni, hogy mellefekszel.
2013. jan. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!