Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan értessem meg a barátokk...

Hogyan értessem meg a barátokkal azt, hogy nálunk napirend van?

Figyelt kérdés
Egyszerűen vannak egy páran, beleértve gyerekest is (!), akik nem akarják megérteni, hogy nálunk 12 kor alvásidő van és az 1 évesem azt a saját ágyában tudja nyugodtan tölteni, nem a babakocsiban. Állandóan konfliktushelyzet van, hogy mi hazamegyünk délre. (délután, ha felébredt, újra ráérek). Nagyon kezdem már magam rosszul érezni, lehet, hogy én vagyok túl merev? A gyerekem viszont kocsiban nem alszik, csak max 40 percet a két órából és alig lehet utána vele bírni estig.
2013. jan. 31. 12:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fiad ezt szokta meg, akkor tedd ezt. Mondjuk ha később valami dolgotok vagy programotok lesz (nyaralás, utazás) akkor azért nehéz lesz a saját kiságyában. Nálunk szerencsére nincs ilyen gond, ha fáradt bárhol el tudom altatni és alszik, de soha nem alszik a babakocsin kívül 40 percnél többet.
2013. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltam én is és vagyok is (most épp a harmadikkal). Néhányan nem voltak képesek megérteni hogy nem, az én gyerekem nem alszik el a babakocsiban, csak kínkeservesen és akkor sem alszik benne órákat, meg nem tudom RUHÁSTUL betenni otthon az ágyba ha elaludt a babakocsiban mert 20-30 percet alszik max viszont utána egész délután egy szenvedés vele.

Hát sajnálom aki ezt nem képes felfogni csak azért mert 1.nincs gyereke 2. náluk másképp megy.

Többször mondták hogy hát ha ennyire nem alszik el a babakocsiban akkor biztos nem is álmos igazán akkor meg minek altatom.

Persze délután senki nincs ott mikor láthatnák, mennyire fáradt és nyűgös. Ez mindkét gyerekemre igaz.

Aki ezen megsértődik és emiatt nem találkozik velünk, az annyit is ért.

2013. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

2 es vagyok, úgy értem hogy a legnagyobb mivel már 6 éves ő már nyilván nem alszik nappal, rá nem érvényesek ezek. És az első válaszolóról jutott eszembe hogy nyaralás témakör: igen bizony nekünk a nyaralások is kínszenvedések voltak így mivel nem aludtak el idegen helyen csak úgy 2-3 nap után és programot is úgy kellett csinálni hogy délben hazamenjünk mert nagyon hisztisek ha nem alszanak.

Ez van. Majd túlleszünk ezen is.

2013. jan. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Délben jönnek vendégeskedni? Vagy hogy?

És ha leteszed aludni, akkor nem lehet csöndben lenni mellette? Érzékeny?

2013. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem mond meg, és kész, ne törődj velük.Úgy csináld, ahogy a gyerekednek a legjobb. Ha ezen megsértődnek, akkor nem igazi barátok...
2013. jan. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem, a déli vendégeskedés nem zavarja, alszik akkor is, ha halkan beszélgetünk. A gond a külső programokkal van. Én inkább szeretek korábban indulni vele és hazaérni délre. Ha egy picit is bealszik a kocsiban, akkor délután 5-6-ig már el sem tudom altatni és akkor teljesen borul az este is.
2013. jan. 31. 12:43
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Úgy csináld, ahogy bevált. Ne törődj senkivel.

Én is így vagyok mint Te.

2013. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Próbálom, csak már kezd elegem lenni abból, hogy azt éreztetik, hogy sz-r anya vagyok, mert nem nevelem rugalmasságra a gyereket...Ti hogy vagytok ezzel?
2013. jan. 31. 12:54
 9/29 anonim ***** válasza:
rugalmasságra ? épp eleget vesződik az ember hogy végre napirend legyen. Van elég rugó, ha beteg, foga jön, oltás, időjárás stb. van. Mindenki máshogy csinálja, én kipróbáltam a rugalmasságot, hát se vége, se hossza nem volt a napnak, agyamra ment a kiszámíthatatlanság. Azóta sokkal kiegyensúlyozottabb a lány, és én is tudok tervezni, ez pedig nagy kincs.
2013. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Az én lányom bárhol bármikor tudott aludni, mondjuk hordozott gyerek, "hozzászokott". De vannak ismerős családok, ahol Hozzátok hasonlóan mindig haza "kellett" menni aludni, sosem okozott problémát. Ha közös programot szerveztünk, nyilván ahhoz igazodtunk, akinek kötöttebb a programja, ha jó a kapcsolat, akkor ezt meg kéne, hogy értsék:(.
2013. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!