Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám kialakítani a...

Hogy tudnám kialakítani a TÖKÉLETES napirendet?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kisfiam, és egy 5 hónapos kislányom. A kisfiam napirendje gyorsan kialakult, és a gyerkőc teljesen megszokta, és a mi "igényeinkhez" is illeszkedett. Viszont a kislányom napirendjének kialakítása sokkal nehezebb. 2-3 hónapos korban egészen "belerázódtunk" egy körforgásba, amikor a kisfiam elkezdte az óvodát. Aztán karácsony előtt menthetetlennek tűnt a helyzet és ez azóta is tart. A leányka éjszaka össze-vissza, mindig más időpontban ébred, napközben nyűgös - éjszaka 11 óráig, majd hajnalban 3-4 órától szórakoztat minket -, én pedig ingerült vagyok. Borzalmas a napirendünk: hajnali kelés, aztán rohanunk az oviba, aztán haza, itthon délig szenvedek vele, majd újra ovi és ebéd itthon hármasban. Alig várom már, hogy este legyen és a férjem lekösse valamelyik gyerkőcöt. Nagyon fáradt vagyok, S.O.S!


Mielőtt valaki rögtön írná, minek kellett nekem 2 gyerek, nem erről van szó, nem a lányomat hibáztatom, a megoldásra törekszem.


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2013. jan. 30. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg, aki azt mondja hogy könnyű két kisgyerekkel az hazudik. Tökéletes napirend szerintem nincs. Törekedni lehet rá, csak ne törj bele, muszáj egy kis rugalmasságot is vinni bele, mert különben nem lehet ép ésszel kibírni. Tudom, könnyű mondani, de próbáld magadnak is mondogatni nehéz helyzetekben.

Reggel esetleg, ha nem is mindennap, de párszor nem tudja férjed oviba vinni a kisfiad? Ez esetleg megkönnyítené a helyzetet, vagy ha az óvónővel beszélnél hogy mi a helyzet, lehet hogy néha fél - egy órát késtek, de nyugisabban kezdődik a nap. Hétvégén megkérhetitek nagyszülőket, ha lehetséges, hogy vigyék el a kisfiadat sétálni vagy ebédelni, pároddal pedig felváltva pihenhetnétek.

2013. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen próbálom mondogatni magamnak. Igen, több nap a férjem viszi az oviba a gyerekeket, de van olyan nap, amikor nem tudjuk megoldani, mert pl. hamarabb be kell érni, persze pont aznap van az oviba hamarabbi program (mint pl. mozgással-tesivel kezdenek), blablabla...gondolom érted :-) A szüleim aktívan dolgoznak, az apai szülők meg nem mindig értik a helyzetet.
2013. febr. 1. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!