Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos lányomat nem...

16 hónapos lányomat nem érdeklik a logikai játékok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A fromabedobó, építőkockák, egyszerű fa puzzle, semmi, és ezért elég ügyetlen is ezekben, amin kiakad, és még jobban hallani se akar róluk. Örökké csak olvastat meg énekeltet, hiába próbálnám másfelé terelgetni néha, a biztatás és dicséret sem hat. Lehet ebből baj később ?

Köszi a válaszokat !



#játék #formabodobó
2013. jan. 22. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Várj türelemmel. Semmi baja nem lesz, ha csak fél év múlva játszik ezekkel.

Az olvasás meg az éneklés ugyanolyan tökéletes ebben a korban.


A fiamat rá nem lehetett venni ennyi idősen az olvasásra meg az éneklésre, kutya baja. Az unokahuga (2 hónap van köztük) utálta azokat a játékokat, amiket a lányod, folyton mesét kért, meg énekelt.

MOst 3 és fél évesek, és tök jól játszanak bármivel, plusz szeretnek énekelni meg mesét olvasni is. Összeért az érdeklődési körük:D

Tehát idővel majd a lányod is érdeklődni fog:)

2013. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi még hozzá!

Na meg hiába akarsz neki olyan játékot adni, ami nem tetszik neki, azzal nem fog játszani!

1,5 évesen nem fogja még a fa puzzlet kirakni, a formadobóba sem tudja még bedobni egy ennyi idős gyerek a formákat, és tornyot sem épít még!

Inkább a Golyó pálya, ahová golyót kell bedobni, nem kell a formákat forgatni, hogy bele menjen, vagy Fisher price kockák, aminek minden oldalán mást lehet csinálni, teker i, forgatni, kinyitni...

Vagy tanuló asztal...

2013. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kicsi még hozzá! Nekem a 2 évesem játszik most ilyenekkel, de ez sem mérvadó, mert a gyerekek nagyon különbözőképpen fejlődnek ebben a korban, az érdeklődésük sem egyforma. A barátnőm kislánya pl. 1,5 évesen egész nap csak ki-be pakol a konyhaszekrényből, meg a ruhásszekrényből, na neki játék se kell. Ne erőltess semmit, szerintem tedd el a polcra ezeket a játékokat, majd magától előveszi, ha már az érdekli őt. Az én lányomat ebben az időben a nagymozgásos játékok érdekelték, van egy műanyag hintalova, azon hintázott, meg az ugrálólabdán hasalt, meg vettünk neki egy játszósátrat, abban bújkált. Az meg, hogy olvastat meg énekeltet, az nagyon jó szerintem!
2013. jan. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A gyerek sokkal jobban tudja, hogy mire van szüksége, mint a felnőtt. Saját magát fejleszti a szabad játékkal! 16 hónaposan a szabad játéknak van itt az ideje, nem a kötött foglalkozásnak! Most éppen a mesékre és a dalokra van szüksége ahhoz, hogy fejlődjön!. Hagyd, hogy ő kezdeményezze a játékokat! A fomabedobó legyen látható helyen, de semmiképpen ne erőltesd, mert azzal dacot váltasz ki és megutálja az egészet. H saját magától előveszi akkor játszatok vele.
2013. jan. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kicsi még, ne sürgesd.

Olyat játszatok ami őt is érdekli és majd fokozatosan nyílik a kis érdeklődési köre. Lehet hogy most jobban érdeklik a szavak, hangok, ki tudja lehet készül beszélni :) ki tudja.. Az a legjobb fejlesztő játék ha hagyjuk őket magukat kibontakozni abban amit szeretnek csinálni, ez úgyis változik. Lehet 3 évesen meg éjt nappallá téve puzzlékat akar kirakni :) Sosem lehet tudni.

2013. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

azért aggódtam egy kicsit, mert itt az oldalon sok csodababáról olvastam, hogy milyen korán mi mindent csinálnak, és azt hittem, hogy mi le vagyunk maradva.

Mert a mozgásfejlődése is kicsit kitolódott, éppen most indult el.

Néha előveszi a formabedobót, de csak a két felét akarja összeilleszteni, én beledobok egy-két kockát, és biztatom, hogy most te is, egyet belerak, arrébbdobja, és hozza a könyvet.

De akkor nem aggódom, ha még nincs is itt az ideje. Nem erőltetem, én is annak híve vagyok, hogy szabadon játsszon, csak arra gondoltam, hátha kedvet kapna máshoz is, és akkor kicsit le tudná magát kötni néhány percre.

A konyhaszekrény nálunk is be van rendezve :D de nem hatja meg túlságosan.

2013. jan. 22. 12:46
 7/10 Vedina válasza:

Gratulálok a kislányodhoz, mert hihetetlenül bölcs baba, és ahogyan az egyik előttem szóló is írta, "fejleszti saját magát" :)


16 hónaposan még bőven az érzékszervi-mozgásos tanulás időszakában vannak, amikor a beszéd és mozgásfejlődés a két legfontosabb terület, nem véletlen, hogy folyton éneket, és meséket szeretne hallani. / Az énekben, mondókákban is ott a "mozgás" a ritmus által, ezért szeretik a kicsik annyira./


Segítheted a fejlődését azáltal, hogy az éneklést, mondókázást összekötöd ringatással, hintáztatással, vagy bármilyen más mozgással, így közvetve már az értelmi fejlődését is segíted, és hamarosan a "komolyabb" játékok is érdekelni fogják. / Az egyensúly rendszert megdolgozgató mozgások, mint a hinta, ringatás, erősítik az idegrendszer fejlődését, felkészítik azt a későbbi tanulásra./


Ne aggódj, a puzzle és az építőkockák egy későbbi fejlődési szakasz játékai, ha kislányod saját magához képest fejlődik, ha mindig többet és többet tud, akkor az égvilágon semmi baj nincs vele....


A fejlesztés lényege éppen az, hogy a spontán fejlődésnek indult képességekhez, készségekhez teremtünk optimális tárgyi és pszichés feltételeket, és ez nála most éppen a beszédfejlődés időszaka. / Az optimális környezet pszichés feltétele most számára az, hogy anya ott van vele és énekel neki,ringatja, hintáztatja,mondókákat mondogat. A tárgyi pedig, hogy kéznél vannak mondókás leporellók, olyan könyvecskék amelyeket ő is megfoghat,nézegethet, és együtt beszélgethettek róla. /



Gratulálok mégegyszer a kicsi lányhoz,ösztönösen és nagyon bölcsen fejleszti önmagát! :)


Üdvözlettel:


A fejlesztő pedagógus

2013. jan. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !
2013. jan. 23. 08:10
 9/10 Ian Catman ***** válasza:
Talán ne erőltesd.
2013. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én 18 hónapos fiamnak egy-két hónapja volt ilyen korszaka, hogy minden nap hozta nekem sorra a képeskönyveit és állandóan abból kellett mesélni. Most meg állandóan formabedobózunk meg tornyot építünk. Meg a vonatot tologatjuk. Én mindig hagyom, hogy ő válassza ki, amit szeretne.
2013. febr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!