Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Párotok mennyire veszi ki a...

Párotok mennyire veszi ki a részét a baba körüli teendőkben? A kritikus szeparáció idején, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Azok válaszai érdekelnének akiknek a babájuk szó szerint "csüng" rajtuk, még pisilni sem tudnak kimenni! Emellett nem jut ideje magára, másra sem, mert úgy érzi egyedül van, senki nem segít...Lelkileg mitől tudtuk feltöltődni? Borzasztóan kimerültnek, és fáradtak érzem magam, szívesen várnék ötleteket erre az időszakra...
2013. febr. 1. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 9 hónapos,az ég világon semmit nem tudok úgy csinálni,hogy ne "lógjon" rajtam.Ha kimegyek a wc-be sírva jön utánam.Egyszerűen anyafüggő:) Ötletem igazából nincs,szerintem ezt az időszakot túl kell élni.Én párom külföldön dolgozik.Édesanyám segít,ha ráér.2-3 hetente vigyázz a babámra még én bevásárolok,barátnőzök.Próbáld megbeszélni pároddal,vigyázzon rá.
2013. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem kellett volna ennyire elrontani a babádat! Azért "csüng" rajtad, mert ehhez szoktattad.

Most már nagyon nehéz lesz erről leszoktatni.

2013. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Kedves második!A baba éppen a szeparációs szorongását éli!Még jó,hogy csüng!!!!
2013. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kíváncsicska ***** válasza:
Kedves második butaságokat beszélsz.Az én lányom inkább apás (15 hós most de 2 hónapja lépni nem tudtam tőle.Mindenkitől félt (eddig mindenki barát volt neki).Igen el lehet rontani a szep szorongás idején de ha a párod megkéred segítsen mert fáradt vagy akkor beszéljétek meg, hogy egyszer a héten mondjuk elmész egyedül bevásárolni, vagy barátnőkkel pár órára hogy feltöltődj.Hozzá kell szoknia a kicsinek hogy nem csak te vagy.De ha a párod nem hajlandó vagy nem tud segíteni kérd meg a nagyikat.Amúgy sajnos ezt az időszakot is a túlélés jellemzi.
2013. febr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves második, a szeparálás lényege pont az, hogy eddig békésen magában eljátszó pici pánikolni kezd ha nem látja az anyukáját, véleményed szerint be kéne dugnom a szobájába csak azért is, nem törődve az igényeivel???Ezt inkább meghagyom neked, köszönöm!

A többieknek köszönöm a segítséget! Az a baj, hogy a párom sokat dolgozik, a mamák is, és úgy érzem egyedül vagyok mindennel! Néha lendületesebb vagyok, de most éppen a túl sok időszakomat élem...De igyekszem kivívni egy kis szabadidőt, csak összejön....

2013. febr. 1. 22:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem neked most az lenne a legjobb,hohy mikor a sétára indultok hozzácsapódnál másik anyukához akivel legalább addig tudsz beszélgetni! Ez is kikapcsolhat kicsit! Ha nem ismersz babásokat írd ki ide honnan vagy hátha találsz itt sétatársat! De amúgy csak ez van túl kell élni!
2013. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, én bizony magamra kötöttem ilyenkor a lányomat, megcsináltuk együtt amit meg kellett és így mindig volt némi szabadidőm magamra, kikapcsolásra alváskor, vagy mikor "elege lett"/feltöltődött belőlem, és lekéretőzött:D.

Sajnos Férjem éjjel dolgozik, így nem nagyon tudott pluszban segíteni a szokásoson kívül.

2013. febr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb. 8 hónaposan kezdte ezt a kisfiam (most 2,5 éves), talán 1-2 hónapig tartott ez az időszak. Sokat olvastam könyvekben erről a témáról, és a védőnőm is azt tanácsolta, legyek minél többet a babával, ha kell, vegyem fel, nem fog örökké tartani. Én sokat heverésztem mellette egy földre terített pléden, és akkor főztem, tettem-vettem, amikor aludt. Ő is ordított, ha pisilni mentem, ha jött a postás, őt is vittem ki magammal... Hát nem volt könnyű, de most a kistesóval már előre felkészültem: vettem egy mei tai-t, és magamra fogom kötözni, ha azt igényli. (Emlékszem, a nagyobbikkal próbáltam egy kézzel porszívózni, takarítani, hát nem nagyon ment.)

És a tapasztalatom: túl lehet élni ezt a korszakot is, aztán lesz még egy menet másfél éves kora körül. Szerintem minél több időt vagy a babával, annál nyugodtabb lesz, és annál gyorsabban túljuttok a nehezén. Ha magára hagyod, rontasz a helyzeten. Ha van valaki, akit elfogad rajtad kívül, arra rábízhatod néha egy kis időre. Úgy emlékszem, kukucskálós játékot kell sokat játszani vele (eldugod az arcod vmi mögé), ez megtanítja arra, hogy anya nem tűnik el attól, hogy nem látja. A másik módszer erre az, hogy kimész a szobából úgy, hogy lássa, és egy picit mindig hosszabb idő múlva visszajössz hozzá. Ne tűnj el csak úgy, hogy észre sem veszi, előbb-utóbb úgyis feltűnik neki, hogy nem vagy ott.

Nekem a párom segített, amennyit tudott, de ha én is ott voltam, csak anya kellett a babának... Engem ez lelkileg inkább megerősített, jó anyának éreztem magam, örültem, hogy ennyire ragaszkodik hozzám a gyerekem (volt olyan időszaka később, hogy átölelni se hagyta magát).

2013. febr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom vigasztal-e? Gyermekem 2 eves 3 honapos. Meg most is "csung". Imadja az apjat es imadja a Mamait is. De anya csak egy van. Tavaly nyaron, 22 honaposan meg mindig kerte, kossem a hatamra es ugy menjunk a boltba.

Tudom, hogy nem konnyu. De semmi sem tart orokke. en ugy toltodtem, hogy elviszem ot kozossegbe es talalkozom mas anyukakkal. Eljarok tancolni. O jon velem mert babysitterre nem telik...Tobbszor elofordult, hogy rendeltem kajat, ha vegkepp nem engedett fozni.

Te magad is tudod, hogy ez nem tart orokke...kitartas!

2013. febr. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!