Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti eladjátok/eladnátok a...

Ti eladjátok/eladnátok a gyermekeitek kinőtt ruháit úgy, hogy még terveztek gyermeket?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kislányom,pár év múlva szeretnénk kis tesót,de párom mondja,hogy miért nem adom el őket,vennék az árából nagyobbakat,amik most jók rá,de ha megint kislány lesz,akkor lehet mindent újból beszerezni.Viszont annyi helyünk nincs, hogy ilyen rengeteg baba cuccot elraktározzunk.
2013. febr. 3. 11:49
 1/9 anonim válasza:
Nekem még nincs gyerekem, de anyukám mindent eladott, igaz hogy nem tervezett még egy gyereket, de így több pénzt gyűjthetett össze, amiken új cuccokat vett :) Különben meg kisfia lett..szóval érdemes volt eladni, és egyébként is, lehet hogy trendibb cuccokat vehetsz majd rajta :) Remélem segítettem :)
2013. febr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 7 hónapos lesz. Eleinte úgy gondoltam minden ruháját megtartom, hátha szükség lesz még rá. De most, hogy dobozokban állnak (egyenlőre még volt hely eltenni), már gondolkodom az eladáson, mert ennél csak egyre több kinőtt ruha lesz. Elajándékozni nem igazán szeretném, mert mi is mindent úgy vettük és inkább az árából vennék neki újat, úgy jobban járok. Szóval most úgy döntöttem eladom, a nagyon szép és különleges darabokat, meg a hazahozós ruhát azt mindenképp megtartom. Ha lesz baba még, akkor pedig neki is veszünk újakat, ahogy az elsőnél is tettük.
2013. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hónapos a kisfiam.2-3 év múlva tervezzük a másik babát.Egyenlőre nem adtam el semmit,nem is nagyon akarom,de majd kiderül.
2013. febr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sok dolgot eladtam, amire nem volt szükségünk már.

Most úton a második.

A ruhákat bármikor tudom pótolni. Sok anyuka lakik a környezetembe és máris van egy anyus, aki 100-150 ft/db áron adja el a ruhákat minden méretben, mert neki csak halmozódik és nem bírja hova rakni.

Vettem már tőle ruhát a 1,5 éves lányomnak. Nem elhasználtak vagy kopottak. Nagyon szépek.

De ha nem is tőle venném, akkor bemennék egy jó minőségű turiba és ott vennék.

Ráadásul nálunk a lányomnál is úgy indult, hogy kaptunk 15 darab 10 L-es zsák ruhát. Vegyesen volt benne lány és fiú méret.

És a nővéremnek még mindig van 5 zsák ruhája, mert ő 3-as ikreket szült anno 2007-ben. Nekik meg nem kell már és eladni sem akarja, mert szerinte "túl bonyodalmas" és nem ér rá ezzel foglalkozni.

Így abban állapodtunk meg anno, hogy én eladom őket és fele-fele arányban osztozunk a pénzen.


Kb. a második gyerekre babakocsival együtt 200-250ezret fogunk költeni. Ebből a babakocsi 140ezer.

A lányunkra kb. 6-7 ezret költöttünk születése napjáig.

2013. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
több bőröndre való gyerekruhát kaptunk az újszülöttől az 5 évesig, lány-fiú vegyesen, fiú ruhát azóta is folyamatosan örököl a lányom, nem csinálok belőle ügyet, és nem állunk úgy, hogy eladjam, és vegyek újat. Tervezünk még gyereket, nagyon jól fog jönni akkor.
2013. febr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy voltam vele hogy megtartom, de miután már 6 hónapos korában volt 6 doboz kinőtt ruhája, így kiválogattam a kedvenceket, és a többit árulom. Ezek árából veszek neki nagyobbat, majd a következő gyerkőcnél lehet hogy más fog tetszeni, na meg nem biztos hogy lányunk lesz megint :)
2013. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én eladom lányom ruháit mert már nem lesz több kislányomal együtt 3 gyerekem van .
2013. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Eladtam az első gyerek után is mert rengeteg volt én azt nem akartam nem is tudtam pakolgatni a panelban, és igen, abból vettem részben nagyobbakat. Egy két három db-ot eltettem emlékbe az összes többit akármilyen szép minőségi meg márkás adtam el vagy tovább.

Ráadásul tudtam hogy lesz még babánk de biztosra vettem hogy lány lesz tehát a fiús ruhákat rá se adnám, és tényleg lányunk lett.

Aztán neki is bevásároltam de az ő ruháit is adtam el ahogy nőtte kifelé.

A harmadik babám fiú lett de addigra meg azért eltelt jópár év és nekem is más lett a stílusom babaruha terén mint amit az elsőre ráadtam még.

Tudom vannak akinek tök mindegy miben van hiszen kicsi baba-gyerek stb. de nekem nem mindegy :)

2013. febr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Másfél éves a kisfiam, tervezünk még babát, a cuccait bezsákoltam, és nagyszülőknél vannak. Majd kiválogatom. Egy csomó olyan cucc van benne, amit egyszer sem, vagy néhányszor használt, vadiújak. Ha kislányunk lesz, el fogom adni ami nem kell. Addig viszont nem. Mert annak nincs értelme, hogy fele áron eladjam az régi új ruhákat, aztán vegyek újat teljes áron.
2013. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!