Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Várhatólag mit fognak tőletek...

Várhatólag mit fognak tőletek kapni a gyermekeitek mikor "kirepülnek"?

Figyelt kérdés

Ha minden a terveitek szerint alakul (és nem a lottóötösre gondolok, hanem a kevésbé pozitív realitás talaján maradva) mennyivel, mivel fogjátok őket segíteni ha önálló életet akarnak kezdeni?

Tudtok venni (várhatólag) lakást, vagy párszázezret kap, esetleg "csak" finanszírozzátok az oktatását, és azzal fog tudni boldogulni? Mik a lehetőségeitek?


2012. dec. 2. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim a következőképpen:

3 éve minden karácsonyra vagy bögrekészletet, vagy pohár készletet vagy ilyen konyhai eszközt kapok. Ezáltal biztosítva vagyok ezekből, erre nem kell költenem. A jövő évi oktatásomat nem finanszírozzák, viszont amíg nincs lakásom, addig haza sem kell adnom, vagyis nem kell bele szállnom a közösbe..Ami hülyeség, mert úgyis beleszállok :D Tehát ők csak ilyen apró, nekem mégis jelentős segítséget adnak.

Amikor pedig elköltözöm, akkor valószínűleg nyomkövetőt fogok kapni, mert nem leszek a szemük előtt :) és ők mindig tudni akarják, hogy mikor hol merre meddig :D


De hát, ezért szülők :) Én meg azért vagyok a lányuk, hogy tudjanak ki miatt aggódni :)

19/L

2012. dec. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

16 hónapos a lányom, havonta 10ezer forintot utalok át egy számlára, amin neki gyűjtöm a pénzt.

Apámék is havonta 5ezret raknak neki félre, anyósomékat nem tudom.

A lakásunkat az ő nevére vettük. Ezt majd pár év múlva kiadjuk, mert kiköltözünk külföldre, ahol a munkahelyem van.

Így ez a lakás egy biztos bevételi forrás lesz.

2012. dec. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Azt hiszem, stafírungnak hívják: konyhai és egyéb eszközök, hogy ne üres kézzel menjenek a saját lakásba. Én kaptam étkészletet, ágyneműt, lábasokat, konyharuhát, a fürdőbe kispolcot, vegyszercsomagot. Ezek apróságok egyenként, de összesen elég komoly tétel.

Mi is ezt fogjuk adni a gyerekeinknek :-)


emellett ha 10-15 év múlva is lesz valamilyen lakáselőtakarékossági szerződés, akkor azt kötünk a nevükre.

2012. dec. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Ezt lehetetlen így megmondani előre, amire erőnktől tellik azzal támogatjuk azt a gyereket akinek épp kell vmi nagyobb dolog mondjuk de nem fogunk egyenlítősdizni hogy na akkor mindegyik kab x pénzt meg x holmikat.

Amit biztos nem tudunk adni az a saját lakás és milliós kocsi mindegyiknek.

Tanulmányaikat biztos fedezzük majd részben de azért nem eszetlenül (gondolok itt arra hogy belekezd ebbe is abba is semmit se fejez be nem vesz komolyan de a szülő azért nyomatja pénzzel ismerek nem egy ilyet).

Ha saját életet kezdenek valakivel akkor is bele fogunk szállni azzal amire telik, de nem több milliós esküvőre gondolok itt sem.

2012. dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 hónapos a lányom.Havi 10 ezer forintot kap babakötvényen,amit 18 éves korában vehet majd csak készhez.Én a szüleimtől kaptam lakást,amit örököltek a nagyszüleimtől.Párom szintén,ezeket eladtuk,és abból vettünk magunknak egy családi házat.Maradék a bankszámlán.Mivel egy szem lány vagyok,a szüleim lakását én fogom örökölni,azt pedig majd a lányom kapja.
2012. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 10 hós. Anyukáméktól rengeteg mindent kaptam a konyhámba, mosógépet, mivel 2 hónapja költöztünk el tőlük. Mellesleg a fiam is mindig kap tőlük vagy játékot vagy ruhát. Anyósék adtak nekünk 1,5-2 millió forintot (nem tudom pontosan), mikor elkezdtünk építkezni. Anyósék a házukat a fiamra akarják íratni.
2012. dec. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Mivel külföldön volt az esküvőm, így az a pénz megmaradt, amit a szüleim tettek félre az esküvőre. Így ez megmarad majd a lányomnak (vagy ha lesz testvére akkor kettőjüknek). Egyelőre nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy félre tudjak neki tenni, de amint egyenesbe jövünk, elkezdem a spórolást neki, hisz itt az egyetem sincs ingyen. Lakást tuti nem veszünk neki, az nagyon drága itt.
2012. dec. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bár mindketten diplomásak vagyunk, egyenlőre azon küzdünk, hogy a gyerek korukban meglegyen mindenük, ami kell. Nem a semmire szültem őket, de a svájci frank, és a válság közbe szólt. Így most hónapról hónapra élünk, és egyenlőre nem látom esélyét, hogy ez másképp legyen. Most januártól arra szeretnék gyűjteni, ha iskolába megy, arra meglegyen mindene. Erre félreteszek majd neki.

De az biztos, hogy lakást, autót nem fog kapni. ahogy sajna mi sem kaptunk. Férjemék 3an vannak, mi 2en tesók. Semmit nem örököltünk, és nem is fogunk. (a közeljövőben legalábbis nagyon remélem :) )

2012. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!