Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33. héten kicsi a súlya a...

33. héten kicsi a súlya a babámnak? Mi a gond?

Figyelt kérdés

Tegnap 33+2 nél 1797 grammot mért uh-n a dokim

Elég kevés, doki is megjegyezte...

2.terhességem, előző baba 31hetesen volt 1700gramm és 3450grammal született.40+1re


Volt/van valaki hasonló szituban?

Pedig rendszeresen eszem, nem is keveset, sok édességet is kívánok.

Mi lehet a baj?Egyátalán ez baj?Remélem minden oké a köldökzsinórral, lehet ott a bibi?


2011. júl. 15. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
De miért kicsi ha az előző is ekkor a volt? Én nem emlékszem már, hogy nekem mekkora volt sajnos de nem tűnik kicsinek a tiéd.
2011. júl. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

2 hét eltérés van.......


fiam 31 hetesen volt 1700gramm

a mostani baba meg 33+2nél volt ennyi

2011. júl. 15. 11:46
 3/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Egyébként nekem a szülés napján (épp aznap voltam 41 hetes) 2700g-ra becsülték a babát erre pár óra múlva megszületett 3160g-al.

2011. júl. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem kell minden babának óriásbébinek születnie, meg tévedhetnek az orvosok is a súlyt illetően.

Nekem a kisfiamnál végig azt mondták, hogy nagy baba lesz. 3850 grammal és 59 centivel született 42 hétre. Kislányomra azt mondták, hogy pici lesz. 38+1 hétre született 3750grammal és szintén 59 centivel.

2011. júl. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem sem tűnik kicsinek. Nekem 32 hét 4 naposan volt 1800 gramm, vagyis nincs azért olyan nagy eltérés közöttük!

A 41. héten született 3330 grammal a lányom amúgy.

2011. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Pl egy ilyet találtam de tele van vele a net ha beütöd a googleba.

[link]

2011. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Átlagosan 1-1,5 (vagy többet) szednek fel magukra a babák a 32. héttől a végéig, vagyis, ha csak 1 kilót adsz hozzá, akkor már 2700 gramm lesz a babád, ez már normális méret, nincs miért aggódni!

Amúgy is csak becslés ez a súly, simán lehet még akár nagyobb baba is.

2011. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az UH-s mérések igen sokszor tévednek, a legtöbb ismerösnél egész más súllyal születtek a babák, mint amit elöre kimértek.
2011. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%

Valószínűleg a méhlepénnyel van a bibi. Valami miatt nem megfelelő a keringése és így a picur nem tud elég tápanyagot felvenni. Legalábbis nálam ez volt. 32 hetesen volt a súlya 1400 gr. Ráadásul kicsi volt a feje is: BPD 72. Jó 2-3 héttel volt elmaradva. Pedig én is ettem normálisan, nem dohányoztam sose. Nálam szerintem a stressz miatt volt, mert akkoriban sajnos nagyon összejöttek a dolgok, tiszta idegroncs voltam, rengeteget sírtam. A dokim befektetett a kórházba infúziókúrára, 10-et kaptam. Utána pedig egész szülésig heti 2-3 alkalommal kellett járnom UH-ra és NST-re. (A dokim szeretett volna végig benn tartani, de mivel már volt otthon 2 nagyobb gyermekem és a baba is szépen lassan, de növekedett, így nem vállaltam.) Azzal is riogattak, hogy ilyenkor előfordulhat, hogy 2-3 héttel hamarabb fog születni. Végül csak 4 nappal hamarabb szültem és 3250 gr lett a súlya, nagyon csinos kis buksival, egészségesen.

Azelőtt nekem is ismeretlen volt ez a helyzet, az első kettővel semmi ilyen nem volt. Eleinte én is nagyon aggódtam, de szép fokozatosan megnyugodtam, mert láttam, hogy egyáltalán nem olyan kirívó eset. Nagyon sokan ültek az UH előtt ilyen problémával. Meg a dokim és a szülésznőm is őszintén megnyugtattak, hogy nincs semmi baj, csak egy kicsit meg kell tuningolni a növekedését, meg hogy ilyenkor általában 3kg feletti súllyal születnek, de azért oda kell rá figyelni. A lényeg, hogy 2500 gr felett legyen a születési súlya, mert az alatt koraszülöttnek számít. Egyébként magzati retardáció ennek az elnevezése, minden papíromon, meg a kiskönyvemen ott virított már az elején.:-(

Biztos többen fogják írni, hogy nem pontos a mérés, ami igaz is, de jobb, ha erre odafigyel a dokid. Szerintem nem vészesen kicsi a súlya, de lehetne több is. Ez az én személyes tapasztalatom.

2011. júl. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A fiammal mikor terhes voltam a doki 4kg feletti óriásbébit jósolt, meg, hogy nagyon hosszú is lesz.

No 38.hétre 3470g és 53cm lett.

A kicsi lányommal a szülés napján is volt uh, marok bébit jósoltak, jó ha 2kg lesz meg 40cm. No 3420g 55cm lett a törpe...

Ennyit az Uh jóslatokról.

2011. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!