Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai szoptatás?

Éjszakai szoptatás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos elmúlt, és még mindig éjszaka 2szer szopizik....többen mondták, hogy már nem kellene éjszaka is szopiznia, vagyis legalábbis 2szer nem, mert a fejlődése és a súlya nem teszi indokolttá(2800al született, most 6800 g), mindenki azt mondja olyan mint egy 6 hónapos. Más azt mondta, olyan jól fejlett, hogy lehet neki már nem elegendő az anyatej, adjak neki tejpépet, hogy elteljen a hasa este, és ne kelljen ennyiszer szopizni. Nem a tej mennyiségére gondolok, mindig volt bőven tejem, most is 3óránként eszünk illetve gondolom most van a növekedési ugrás, mert többször 2 óránként kér enni. Nem tudom mi a helyes mert mindenhol azt olvasom, hogy anyatejes babának semmit ne adjak anyatejen kívül 6 hónapos korig....nekem egyébként semmi bajom az éjszakai szopizásokkal, legalább az én tejtermelésem is biztosan stabil marad...
2013. febr. 3. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
igény szerint szoptatok, 3 hónaposan 2x éjjelente, 4 hósan 1x, 5 hósan átaludta. kitartás:)
2013. febr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Jégtánc ***** válasza:
64%
Az a helyes ahogy te és a babád igényli.Minden baba más.
2013. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

A Baba igényeit kell nézni szerintem is. Hallgass az anyai ösztöneidre, ne másokra, mert minden Baba más.

Az én Kisfiam 10 hós múlt, de még most is 2x kel szopizni éjjel. Fárasztó kicsit, de nappal már csak reggel-délben-este szopik. És nem szeretném elvenni tőle.

6 hónapos koráig csak szoptattam egyébként, egészséges, jól fejlődik, sőt már megy is. Majd a súlynövekedése úgyis lelassul nálatok is, ahogy elkezd mozogni. És hiába adok tejpépet vagy főzeléket vacsira (fürdés előtt), ugyanúgy kel éjjel, nálunk nem vált ez be.

2013. febr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kimondta ezt a hülyeséget?? még csak 3hós!

elvileg 6-7 hónapos koráig normális hogy ha még éjjel kéri a cicit. én is majdnem 1 éves koráig felkeltem hozzá

2013. febr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
66%
általában csak az mondja hogy már nem kellene kétszer enni kérnie, akinek a saját babája magától hagyta el az éjjeli evést. Légy nyugodt, ha ők jártak volna úgy hogy kér a babájuk, akkor ők is adnának enni :) Az én 3 hósom is még egyszer kel, eszembe sem jut leszoktatni róla. Majd abbahagyja.
2013. febr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Minket sem szoptattak éjjel anyáink, mert másnap nem tudtak volna a munkahelyükön dolgozni.

Ha olvasod az itteni kommenteket, akkor láthatod, hogy hány anyuka panaszkodik, hogy még két évesen is többször eszik a babájuk. Ők pedig hullafáradtak.

A nyáron olvastam orvosok véleményét ebben a témában. (Nem hírnévre törekvő pszichológusokét)

Az orvosok szerint éjjel 2 hónapos koruk után már nem szabad etetni a babákat, legfeljebb csak teáztatni. Meg kell tanulniuk a különbséget a nappal és az éjszaka között. Ez kell az egészséges fejlődésükhöz.

Nekem 3 gyerekem van, bár már elég nagyok. Őket sem szoptattam éjjel, mégis egészségesek testileg és lelkileg is.

Csak ma divat az éjjel-nappal szoptatás.

2013. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Jégtánc ***** válasza:
16 éve is divat volt? Nem hinném.Ha a baba igényli,miért ne kaphatna enni éjjel? Szintén 3 gyermekem van szintén egészségesek pedig ettek éjjel.Nem 2 éves korukig.A másik hogy nem mindegyik baba szereti a teát,vizet stb.Akkor őket hagyja az anyuka éjjel sírni?A kérdező teljesen jól csinálja.
2013. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szeretem ezt a "minket sem szoptattak, hogy tudjanak a munkahelyükön dolgozni" - megjegyzést. Tudtommal a 60-as évek vége óta van gyes, vagyis ha egy anyuka ma 40 évesen szül, már az ő anyja sem járt csecsemőkorában dolgozni. El vagy csúszva egy generációval.

Anyukám egyébként ennek ellenére sem szoptatott éjjel, anyósom viszont igen. Mint ahogy én is. Le lehet erről szoktatni egy babát, én is leszoktattam a nagyobbikat, de nem 3 hónaposan.

2013. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!