Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esti meséléhez milyen meseköny...

Esti meséléhez milyen mesekönyvet érdemes venni?

Figyelt kérdés
2éves 8honapos babáknak
2013. febr. 4. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem nagyon sok meséskönyvem maradt kiskoromból. a nagy kedvenc: Vlagyimir Szutyejev Vidám mesék (Móra kiadó), de a magyar népmeséket és a Grimm-meséket is nagyon szerettem.
2013. febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a Grimm meséket későbbi életkorra ajánlják. Kb iskoláskor. A Vidám mesék nálunk is toplistás, ezen kívül Bogyó és Babóca, Anna Peti Gergő a menő nálunk. (2 éves 2 hós kisfiú). Ezekben nincs vasorrú bába, emberevő farkas... Az ő életükről is szól pl. az Anna P.G. Mi szeretjük.
2013. febr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valahol én is olvastam egy cikket, hogy a tündérmeséket elvileg 5 éves kortól érdemes olvasni, mert akkor már meg tudja különböztetni a fantáziát a valóságtól, addig meg a boszorkányok és hasonlók megrémíthetik. Addig az egyszerűbb mesék valók, amik a mindennapi életről szólnak, pl. Anna és Peti, vagy a rövidebb állatmesék, meg az olyanok, amikben ismétlések vannak, ebben a korban még a mondókák is jók (meg gondolom később is). Tapasztalatom még nem nagyon van, én meg már nem emlékszem, hogy én mit szerettem nagyon pici koromban. Párom kislánya 4 éves, ő imádja az Anna és Petit, a képek alapján vissza is mondja a történetet, a saját életét is beleszőve :)

Itt egy cikk: [link]

2013. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A Magyar Olvasástársaságnak van egy jó honlapja, mindenféle szempont alapján lehet keresni rajta gyerekkönyveket (pl. életkor alapján is):

[link]


Bevallom, én az Anna, Peti, Gergőt borzasztónak tartom (főképp vizuálisan), és erről is találtam egy-két érdekes véleményt, ha gondolod, olvasd el (ezek között nálam hozzáértőbb emberek osztják a véleményemet e téren), adnak tippeket itt is alternatívára Bartos Erika helyett.

2013. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

bocs, a 2. link lemaradt, tehát:

[link]

2013. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek azzal hogy az Anna Peti Gergő nagyon pongyola megfogalmazású. A Bogyó és Babóca valóban sokkal választékosabb... Egyszerűen olyan a megfogalmazása, hogy én, vagy a szomszéd néni is tud ilyet írni. Ettől függetlenül a gyerek szereti. Nyilván amint "kinövi" szellemileg, jöhetnek a választékosabb könyvek. Egyébként ami nagyon jó azok a verseskönyvei. Nekünk a százlábú van meg. Édesebbnél édesebbek. Tanultam gyermekirodalmat, így tisztában vagyok vele hogy ez nem az irodalom csúcsa, de egy kétévesnek még nem is biztos hogy bonyolultabb szövegezés kell. Mire megtanul olvasni jöhetnek az igazán szép, fantáziadús, választékos könyvek, de addig szerintem nem véletlen a kötet sikere. Róluk szól, és olyan nyelven, amit maguk is értenek.
2013. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!