Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról az anyáról...

Mit gondoltok arról az anyáról, aki fél éves koráig maradt otthon a babájával, aztán visszament dolgozni?

Figyelt kérdés

Nyilván nem jókedvéből, hanem pénz miatt. A kicsire utána hónapokig a nagyi vigyázott otthon, és egy évesen bölcsis lett.

(Nem én vagyok az anyuka, csak érdekel a véleményetek.)


2013. febr. 4. 11:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha rákényszerül anyagi okok miatt, akkor nem ítélem el, sőt becsülendő. De ha csak azért teszi, hogy ne kelljen neki otthon vesződni a babával, azt már elítélem.
2013. febr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Felelossegteljes szulo. El akarja tartani a gyereket, nem az allamtol varja a segitseget. Nyilvan nem fog itt mikor jon a GYES/csaladipotlek kerdest feltenni
2013. febr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Ezt csak abban az esetben tudom elképzelni, ha tényleg annyira rossz anyagi helyzetben van, hogy nincs más megoldás. Egyébként nagyon korainak találom.
2013. febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem egyáltalán nem elítélendő! Ez csak a mi országunkban van így hogy 3 éves koráig otthon szoktak maradni az anyukák! Másol fél éves, egy éves koruk után mennek dolgozni!!! És ha meg is tudja oldani, hát akkor miért ne dolgozzon?
2013. febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Golan Trevize ***** válasza:
68%
Én is fél évesen már bölcsibe jártam, a testvéreim is, mégis ember lett belőlünk, anyánk is jó anya volt.
2013. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem mondanám, hogy ideális, de ha nincs más megoldás, akkor ez van.

Amúgy pl. Franciaországban 6 hetes baba mellől mennek vissza dolgozni a nők... :o/

2013. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Korai, de mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy nekik adott helyzetben mi a legjobb. Ha a babát szeretet veszi körül és anya a munkán kívüli időt örömmel tölti babával nem lesz baj. Én szerencsés vagyok, mert minden gyermekemmel éveket töltök itthon és szeretek itthon lenni.
2013. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Én csak olyat ismerek, aki a karrierje miatt jött vissza.

Szintén 6 hós kortól a két nagymama vigyázott a kisfiúra felváltva (egyik szülőnek sincs testvére), 2 éves korától bölcsis a gyerek.


Az anyja 12-13 órát dolgozik naponta, sokszor éjjel is

hétvégéken, szerintem a gyerek jószerivel csak fényképen látja őt.


A főnökőm főnökéről van szó, sajnos semmilyen indokot nem tudna mondani, ami miatt elfogadnám a döntését.


Én 21 hós korában adtam bölcsibe a fiamat, mert nem vártak volna tovább rám a munkahelyen, de még ezt is korainak éreztem.


Én is tudom, hogy a 3 évig otthon maradás egyedülálló a világon, de máshol azért létezik otthoni munka, és az anyák 4-6 órában mennek vissza, ami azért sokkal emberibb, mint az, hogy rendszeresen a fiam az utolsó az oviban.

2013. febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%
Semmi rosszat. Ezerszer rosszabat gondolok azokról az egészséges anyukákról, akik itt ülnek és sopánkodnak miből főzzenek,mire elég 60 ft. stb!
2013. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nagymamák közül valamelyik nem dolgozik és az anyuka maximálisan megbízik benne, a gyerek pedig problémamentes (szépen eszik, alszik, fejlődik, kiegyensúlyozott, van napirendje) szerintem megteheti. Nálunk ezek a körülmények nem adottak. Kisfiam 7 hónapos, tejfehérje érzékeny, rossz evő, rossz alvó, sírós, nehéz természet. Plusz akire rábíznám, az az anyukám és ő dolgozik.
2013. febr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!