Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról az anyáról...

Mit gondoltok arról az anyáról, aki fél éves koráig maradt otthon a babájával, aztán visszament dolgozni?

Figyelt kérdés

Nyilván nem jókedvéből, hanem pénz miatt. A kicsire utána hónapokig a nagyi vigyázott otthon, és egy évesen bölcsis lett.

(Nem én vagyok az anyuka, csak érdekel a véleményetek.)


2013. febr. 4. 11:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze én is úgy gondoltam, hogy ha az anyagi helyzete úgy kívánja... és nem azért megy vissza, hogy a karrierjét egyengesse.. Ez mindenkinek saját egyéni döntése.. hiszen mindenki más helyzetben van..
2013. febr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%
Abszolút megértem. Nekem hiányzik a munkám, és erősen gondolkodom rajta, ha 1 éves lesz a fiam, heti 2-3 nap 4-6 órában visszamegyek dolgozni. Már néztem családi napközit, ahol csak ilyen picik vannak 5-6 gyerkőc, nagyik nem tudnak rá vigyázni, anyukám még dolgozik anyósomra nem bíznám. Én rosszul viselem az itthon létet, és úgy gondolom jobb a fiamnak, ha kiegyensúlyozott vagyok, mintha egy depressziós ideges anyarobot.
2013. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

Ebben az esetben természetesen becsülendő és nagyon tisztelem mert irtó nehéz lehet rászánni magát ilyen kicsi gyerek mellől :(((

És tiszteletet érdemel mert inkább dolgozni ment mint hogy segélyért álljon sorba vagy "sírjon" hogy de rossz hogy csak gyes jár milyen kevés stb.

Minden más esetben elítélem és sajnálom a babát, mert ha viszonylag normális körülmények között élnek akkor nincs az az indok ami miatt vissza kellene menni amíg ilyen kicsi.

Nekem van erről tapasztalatom, van ismerősöm aki a gyereket 8 hónaposan bölcsibe adta mert hogy így gyedből nem tellik síelésre nyaralásra drága holmira (na akkor minek vállalt gyereket...) és inkább visszament dolgozni.

Egy másik meg "megőrült otthon" saját bevallása szerint és azért ment vissza kb. ugyanekkor. Erről szegény gyerek mit tehet ?

2013. febr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

En nem itelem el, hisz ahogyan mar tobben is irtak ez csak Magyarorszagon van hogy 3 eves koraig otthon lehetsz a babaval.

En Angliaban elek, es itt vagy visszamegy az anyuka amikor a baba 6 hos, vagy utana szinte semmilyen tamogatast nem kap, illetve a fizetest sem, es valljuk be a heti 3000 forint nem sok mindenre eleg. En szerencses helyzetben vagyok, mert napi 2 oraban mentem vissza, plusz parom allando ejszakas, szoval napkozben a kisfiam nem idegennel van, hanem az apukajaval. Plusz ha valaki a megelhetes miatt megy vissza, az nem elitelendo, hisz mindenki penzbol el, es ahhoz hogy mindent meg tudjon adni a gyermekenek arra van szukseg.

Az mar mas ha valaki csak azert megy vissza mert a munkaja fontosabb. Ezt en is elitelem.

2013. febr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértem, ha a pénz miatt teszi, mert nem jönnek ki a gyedből.

Akkor én sem értem meg, ha a karrierje miatt teszi.

Én főnöknőm 3 nap után már dolgozott otthonról, a gyerekre 5 napban babysitter és anyós vigyázott, gyerek az anyukából csak ideges, "jajj, hagyj már, dolgoznom kell" anyut látott.

A főnöknőm azóta is bánja a dolgot, hogy nem volt többet a babával...mert ugye ezt az időszakot soha nem lehet visszahozni...


Ja és mélységesen egyetértek azzal a hozzászólóval, aki írta, hogy oké, 6 hónap után van olyan ország, ahol vissza kell mennie dolgozni az anyukának, csak éppen ott részmunkában dolgoznak a gyerek iskolás koráig, vagy ameddig igényli az anyuka és van hova visszamennie, mert visszavárják. NA EZ A NEM MINDEGY! Mint itt, ahol részmunkaidő olyan ritka, mint a fehér holló (persze biztos van valahol), ha lebetegszik a gyerek és otthon kell maradnod, kb. mondj ágyőt a munkádnak. Ha elmersz menni szülni, betöltik az állásod és nem várnak vissza, mert nem vessződnek egy kisbabás anyukával.

:(

2013. febr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
33%
Azt, hogy teljesen normális és nem csak akkor ha megvannak szorulva.
2013. febr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az èn kisfiam egy èves lesz mikor visszamegyek dolgozni, mert itt ahol mi èlunk 6 hònap a "gyed" ès van mèg 6 hònap fizetès nèlkuli szabadsàg ès ennyi. Muszàj visszamenni ès orulni, hogy van normàlis munkànk meghatàrozatlan ideju szerzodèssel, ami manapsàg ritka.
2013. febr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az elso gyereket Dublinban szultem és 5 honaposan kellett otthagynom (teljes munkaidoben, nem valogathattam), hogy meg tudjunk élni. A fiam boldog volt a bolcsiben, orult, hogy gyerekek kozott lehet, engem sokkal jobban megviselt a dolog.

A masodik fiammal Luxemburgban vagyok szulési szabadsagon. Itt, nyugati viszonylatban fantasztikusak a korulmények: vagy itthon maradok 8-9 honapos koraig (plusz 2 honap szulés elott) és heti 40 orara megyek vissza, vagy 15 honapos koraig, de ez esetben 2-3 honaposan (attol fuggoen, hogy szoptatom-e)kell otthon hagyni, hogy részmunkaidoben dolgozzam 1 évig.

(En 9 honapos gyerek mellol megyek vissza)

Nagyon tamogatjak a szoptatast: 4 héttel jutalmazzak, plussz napi masfél oraval kevesebbet dolgozhatok, ugyanannyiért.

Azt tudom még, hogy a spanyolok, portugalok 2-3 honap utan mennek vissza dolgozni és nem feltétlenul ajanlgatjak nekik a részmunkaidot! A franciakat mar emlitette valaki, a belgaknal sem sokkal jobb a helyzet.


Szerintem a gyerek remekul ellesz. Anyuka lesz rettenetesen faradt, az elso idoszak iszonyu nehéz. Sok szerencsét neki!

2013. febr. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!