Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegyem azt amit a védőnő mond?

Tegyem azt amit a védőnő mond?

Figyelt kérdés
4 hós tápszeres a babám.A védőnőm erősködik h kezdjem a hozzátáplálást, mivel kicsit problémásan eszik.Igazából meg vagyok vele elégedve mert nagyon jó védőnő, nincs rá panaszom, segítőkész, viszont én még korainak tartom.Vagy bízzak benne és kezdjem el?Gondolom csak érti a dolgát és nem mondaná ha nem lenne "muszáj". Mi a véleményetek? Súlyával nincs gond, szépen fejlődik csak gyakran kell tápszert váltani mert hamar ráun.
2013. jan. 25. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem még csak kóstolgassatok ezt-azt egy ideig, a mennyiségi hozzátáplálással ráértek még. Gyerekdoki mit javasolt?


Kóstoltatást is csak azért szokták ilyen korán elkezdeni, hogy a kanalat és az új ízeket szokja a baba.

2013. jan. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy a tápszeres babáknál 4 hónapos korban szokták kezdeni a kóstolgatást (úgyis ha fokozatosan csinálod egy pár hét lesz mire eljuttok egy rendesebb adagig).
2013. jan. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kislányom is tápszeres volt és 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Másfél hónapig csak gyümölcsöt kapott, utána zöldségeket is és 6,5 hónaposan kapott először csirkemellet. Én elkezdeném. Ha nem tetszik a babádnak, akkor abbahagyod és majd kicsit később újra próbálod.
2013. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta, a doki rám bízta. Én 5 hósan kezdtem (szintén tápszeres volt a babám), de nem haladtunk sehová, semmi nem kellett neki. 6 hósan kezdett el picit jobban enni és 7 hós volt, amikor az első étkezést (tízórait) ki tudtuk váltani.
2013. jan. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem még korai, várnék még egy hónapot minimum....Nálunk pl nem működött a kóstoltatás, nagyon hamar kiváltottunk mindent...viszont ő jelzett 5 hósan, hogy nem elég neki a tápi, óránként akart enni!!Ha nem jelez, vagy nem 6 hónapos, nem indokolja semmi, hogy elkezd előbb...elégnek kell lenni az anyatejnek, vagy tápinak, hiszen az nekik étel!!! Az én védőnőm is bepróbálkozott ezzel amúgy, mert mindig csak a minimumot hízta a babám, és, hogy majd egy kis pép, meg főzelék segít....nem hallgattam rá! Semmivel sem késtünk el, mondanom sem kell, hiába zabál, alig hízik,mert ő ilyen testalkat, szóval még csak igaza sem lett! Ne hagyd magad, ha korainak érzed, akkor már tudod a választ a kérdésedre!!
2013. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én elkezdeném, mire megeszik egy adagot, mast 2 hónap!!!

Meg kell tanúlnia kanállal ennie, az új ízek...

2013. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krisztivan ***** válasza:
Lehet én is megpróbálnám kóstoltatni,de csak picit és nem kiváltani étkezést.De azért leírom,hogy én hogy jártam a fiammal:-) 5.5 hósan elkezdtem a kostoltatást( cici+tápszeres volt) nem fogadott el semmit! Abbahagytam.Kb.1 hónap múlva újra próbáltam és annyira rákapott a dologra,hogy onnantól nem fogadott el semmilyen tápszert.Maradt a kevés anyatej és rohamosan mindent be kellett vezetnem.A mai napig imádja a hasát és megeszik mindent:-))28 hós.
2013. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
4 hósan még a kóstolgatás is korai, akár tápszeres akár anyatejes. Az emésztőrendszerük 6 hós korukig erre nem áll készen, ha nincs elég tej akkor még mindig a tápszer a jobb alternatíva nem az egyéb táplálék. Én várnék. Abból nem lehet baja ha vársz 6 hós koráig, de abból igen ha túl korán kezded a hozzátáplálást.
2013. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
4 hósan már pont itt az ideje elkezdeni a hozzátáplálást teljesen igaza van a védőnőnek.
2013. jan. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd el, a védőnő nem véletlenül mondta. Van szakképesítése és biztos, hogy nem akar rosszat.
2013. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!