Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálással kapcsolatos...

Hozzátáplálással kapcsolatos szőrszálhasogató kérdések?

Figyelt kérdés

:) Most kezdjük, csak anyatejes, 5 hónapos.


Ha megfőztök egy krumplit, a maradékot másnap odaadjátok?

Ha egy almán van rohadó, de nem penészes rész, a többi részét odaadjátok?

Ha valami fagyasztva volt, és úgy főzitek, az jó másnap?

Ha a főzeléket melegíteni kell, a gyümölcsöt miért nem?



2013. febr. 4. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
a krumplit én sem eszem meg másnap, ezért neki se adnám. az almát odaadnám, sztem a fagyasztós kaja ok másnap, a gyümit se adnám hidegen :)
2013. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Agica792 ***** válasza:

Én odaszoktam másnap adni a maradék krumplit,szerintem semmi baja.

nyugodtan lehet az alma többi részét odaadni.

Én pl.brokkoliból fagyasztottat adok és másnapra elrakom ami megmarad abból amit csináltam.

Én ha nagyon hideg a gyümi azt is meglangyosítom pépesítés után egy kicsit.

2013. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Krumplit nem eszem én sem másnaposan, gyereknek sem adnám. Rohadt almát sem ki, semmilyen kicsit rohadt gyümölcsöt nem "mentek" meg, felnőttnek sem, nemhogy babának. Fagyasztott étel másnap is jó (pl. fagyasztott husiból főtt levest másnap is odaadom) A gyümölcsökben lévő C vitamin hő hatására csökken, de ha a baba szívesebben eszi melegebben, meg lehet langyosítani.
2013. febr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is 5 hónapos a babám. Szerintem ezek tipikusan olyan kérdések, amikre nincs szabály, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja vérmérséklete és szokása szerint.


Én megeszem akár a 2-3 napos főtt krumplit is, de az 5 hónaposomnak nem adom. Ha majd nagyobb lesz, lehet hogy másnap oda fogom neki adni.

Én nem eszem meg a rohadó almát, tehát a gyereknek sem adom.

Ha fagyasztott alapanyagból főzünk az szerintem jó másnap. Én fagyasztott készételt (pl. pörkölt) nem szoktam másnapra eltenni, azt csak aznap eszem meg, de ez még nem érinti az 5 hónapos gyereket.

A főzeléket én is melegen, míg a gyümölcsöt szobahőmérsékleten eszem, a baba is így kapja.

2013. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!