Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet jól lereagálni...

Hogyan lehet jól lereagálni testvérek között az állandó féltékenykedést? 2 évesemtől egész nap azt hallom:"Na, én játékom! " és már veszi is el az 1 éves tesótól.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még kicsi a megosztáshoz, de én hogyan reagáljak, hogy elviselhető legyen a napunk?
2013. jan. 17. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt én is nagyon szeretném tudni. Nálunk is ez a helyzet. Azt már sikerült elérni a nagyobbnál, hogy legalább cserébe ad valamit. A gond ott kezdődik, ha a kicsinek nem tetszik a másik játék. Ilyenkor én próbálom elterelni a figyelmét. Azt, hogy ők döntsék el még nem merem hagyni (korábban ezt a tanácsot kaptam), mivel a nagy 17, a kicsi 9 kiló. Nem igazán közelítenek az erőviszonyok.
2013. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk mikor olyan van hogy a kicsi leveszi a polcról a játékot a mihez a nagy kb. 2 hete rá sem nézett akkor hagyom hogy a kicsi játszon vele, egyébként nálunk alapvetően minden közös játéknak van kikiáltva mikor már nagyobbak lettek úgy csináltam 10 percet te játszol vele 10 percet a másik. 4 és 2 évesek
2013. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Azt olvastam, hogy kb. 3 éves korra alakul ki, hogy meg tudja osztani mással a játékait egy kicsi. De mi az út oda, ezt sehol nem írják. Persze én is mondom, hogy közös minden, meg úgysem érdekelte addig a nagyot, meg hozom a másik játékot, de nem látom, hogy bármi hatással lenne. Kb. úgy zajlik az életünk, hogy egyik játéktól a másikig rohanunk, mert amint elvette a nagy a kicsitől, le is teszi, a kicsi meg más után néz, amit pár pillanat múlva kiszednek a kezéből, stb., stb.

2013. jan. 18. 22:17
 4/6 anonim ***** válasza:
nálunk senkitől semmit nem lehet elvenni, amivel valaki játszik, ami a földön/polcon van, az a szabad préda - minden alkaommal, már korábban játszótéren, bölcsiben, másoknál beavatkoztam, ha kézből akart kivenni játékot, akkor is, ha az övé volt (te is játszhatsz az övével, vissza fogja adni, az a te játékod, ezt ő is tudja, mi visszük majd megint haza stb). felajánlom neki hogy kérdezze meg, akar-e cserélni, de ha a másik nem (nálunk szomszédgyerekkel van ilyen "gond"), akkor tiszteletben kell tartani a másik akaratát.
2013. jan. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kieg: van egy doboz, ami a meg nem osztható játékokat tartalmazza, azt ő választotta ki, rendszeresen átnézzük, mindig tele lehet, de be kell tudni csukni a tetejét. de azt is tudnia kell, hogy ne kekeckedjen velük a másik szeme láttára


2 éves ő is

2013. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hú, köszi! Ez nagyon profinak tűnik.
2013. jan. 20. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!