Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vettél használtan a babádnak?

Mit vettél használtan a babádnak?

Figyelt kérdés
És mit vettél meg újonnan, amit használtan is meg lehetett volna? Szerinted megéri használtan venni a cuccokat?
2013. febr. 5. 10:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%
Mi is szinte használtan vettünk mindent.Nem azért mert sajnálom a gyerekemtől a jó dolgokat, hanem azért, mert kb 2-3 alkalommal veszi fel például a ruhákat. A kiságyat, mellszívót, játszósszőnyeget,babakocsit, játékait ismerősöktől vettem. A mellszívót ki lehet sterilizálni. A cumisüvegeket vettem újonnan, meg a légzésfigyelőt,mert ezeket vissza tudtuk igényelni az önsegélyező pénztárba. Mi a babakocsit ismerőstől vettük, babhordozóval, lábzsákkal,esővédővel,bundazsákkal együtt. Nem is éri meg drágábban venni,mert általában az újszülött babakocsikat kb 6 hónapos korig hasznááljuk, utána lecseréljük sportkocsira,mert aki mondjuk emeleten lakik, hát nem könnyű lebicegni egy 8-9-10 kilós gyerekkel, plusz egy 15 kilós babakocsival. Én ezért döntöttem így. Így több pénz marad a kasszában,amit majd kirándulásokra, esetleg több minden vásárlására lehet majd költeni.
2013. febr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%

ruhát mindenképp fogadj el.

mi 2 helyről kaptunk 50-56-62es ruhákat é nagyon jól jött...sok body,és nagyon sok rugdalózó kell,mert nekünk az elején,pláne míg a köldökcsonk fent volt,volt,hogy egy éjjel 3x kellet ruhát váltani

én most is sok ruhát veszek a neten packban,bölcsőt is használtan vettünk,és a hintát is

mérleget,légzésfigyelőt,bébiőrt kölcsön kaptunk

2013. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Én sem vettem semmit használtan, csak újonnan. A légzésfigyelőt és a babamérleget kaptam kölcsön, de azt olyanoktól, akikről tudom, h igényesek mint én. Ha újra kezdhetném, se vennék semmit használtan. A ruhákból sem szeretem, hisz én sem veszem fel más ruháját. Persze ezt mindenki eldönti maga, azzal nincs baj, ha valaki megveszi! Talán ha tudnám, h igényes embertől van és nem tehetném meg, h újat vegyek, akkor a babakocsi, hordozóba megvenném, hiszen töredékéért lehet megvenni használtan, még ha jó babakocsiról is van szó!

2013. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%

3 gyerekem van de igazából az elsőnél vettem legtöbb dolgot használtan (leszámítva a higiéniai dolgokat, mint cumisüveg, kiskád,olló, mellszívó). Mindenen túladtam, semmink se maradt a második gyereknek, de nem is baj mert kislány lett és utálom az unisex cuccokat. Nála már voltak amiket újonnan vettem (kiskádat, kiságyat, ágyneműket, törölközőt, tetrapelenkát, ruhák egy részét, cipőt).

Egyébként szerintem is irtó jó dolgokat lehet kifogni ruhákban is akár csomagot akár darabra is mert az új ruhák azért igencsak drágák ha az ember nem ugyanazt az 5 pólót meg 4 nacit szeretné nézni a gyereken hónapokig.

Én szeretem a változatosságot így használtan sokkal jobban kijövök ruha ügyileg, nem beszélve arról hogy úgy van némi esélye az egyedibb ruciknak, szemben azzal ha beszédelgek a H&M.be (szeretem egyébként néhány holmiját de hogy csak onnan öltözködjenek, azt nem) a C&A ba a kínai boltba, vagy a tescóba és minden második gyereken ugyanazt a cuccot fogom látni mint az enyémen...

2013. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Egyedül a kis kád, babakocsi, mellszívó, és már megvan a gyerekülés is amit újonnan vettünk. Minden mást használtan vettünk illetve rengeteg kis ruhát kaptunk ( örökbe vagy csak kölcsönbe is ).Fürdőlepedőnek a sajátunkat fogtuk be ami még nem volt használva, nem vettünk külön baba kifogót vagy baba fürdőlepedőt.
2013. febr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
76%
15-ös vagyok. Kihagytam, hogy a higiéniai dolgok is újjak pl: cumi cumisüveg, körömvágó, néhány tetra pelenka, de az van használt is.
2013. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
39%

Használtan vettünk/kaptunk: ruhák, 1 kiságy (speciális ikerágy), babakocsi (3 db), pelenkázószekrény, játszószőnyeg, autós hordozó-ülések 0-10 kg (3 db), utazóágy (3 db), sterilizáló, cumisüveg melegítő (2 db), pelenkázó táska, cumisüveg termosz (volt legalább 5-6 db-unk), takarók.


Újonnan vettük: 2 kiságy, kókuszmatracok, ruhák (H&M, C&A, Tesco leginkább), cipők, cumisüvegek, itatócumi, kanalak, fürdetővödör, pelenkázólap, textilpelenkák, autósülések 9-18 kg (3 db), utazóágy, cumisüveg melegítő, takarók, lepedők, poharak, és a bérelt elektromos Medela fejőgéphez a műanyag alkatrészeket.


Szerintem megéri használtan venni, mondjuk én vaterán/teszvesezn csak személyes átvétellel, sokszor ismerőstől vettem át dolgokat. Viszont néha újonnan is ki lehet fogni akciósan dolgokat, ha csak 1-2ezer Ft volt a különbség, akkor inkább megvettük újonnan. Amit higiénai okokból nem vállalnék be, azokat mindet újonnan vettük, gondolok itt pl. a cumisüvegekre.

2013. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%
Mindenből újat vettem. Szerintem ez nem megéri-nem megéri kérdés, hanem anyagi. Mindent meg lehet venni használtan, nyilván úgy olcsóbb. Esetleg azt érdemes átgondolni, hogy hány gyerek fogja használni, amit megveszel. Én szépen eltettem mindent, még tervezünk babát és a testvéreinknek sincs még.
2013. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Na, megjöttek ide is a lepontozók...
2013. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem attól vagy jó anya, hogy újonnan veszed meg a babakelengyét ! A gyerek nem fog szemrehányást tenni azért, mert használt dolgai vannak. Én cumisüveget is vettem használtan: domestos-os kimosás és 2x5 perces forralás után nem gondolom, hogy egy kórokozó is lenne rajta...
2013. febr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!