Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyhogy ilyen sok idejük van...

Hogyhogy ilyen sok idejük van a kisgyerekes szülőknek?

Figyelt kérdés
Én azt gondoltam, hogyha valakinek gyereke születik, kitölti minden idejét, mikor még nagyon pici. Ezzel szemben azt látom, hogy a kisbabát nevelő ismerőseim (nők, férfiak egyaránt) mást nem csinálnak, mint a facebook-oznak. Képeket töltenek fel, kommenteket írnak, megosztanak különböző dolgokat, megy a farmville...stb. Ha ilyen kevés időt kell szánni a gyerekre, hát lehet lassan én is bevállalok egyet, csak nehogy aztán "megöljön" az unalom.:D

2013. febr. 5. 15:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos a kislányom, nagyon szerencsés vagyok vele. Éjszaka alszik 10 órát egyhuzamban már régóta és nappal is 1 hosszabbat és 2 rövidebbet. Amikor ébren van akkor nem végzek házimunkát, csak vele foglalkozok, de ez csak kb. 10 óra naponta és az apukája is sokat törődik vele. (más segítség nincs) Amíg dolgoztam addig a munka és a munkábajárás nekem több időt vett igénybe ennél. Tehát ha kiszámolom nekem most a baba mellett több idő jut a házimunkára, netezésre, tanulásra, olvasásra, vagy bármire, mint amikor dolgoztam és akkor is volt időm mindenre, amire kellett. Annyi, hogy másképp kell beosztani, nem összefüggőek az alvásidők, de nekem lényegesen lazább az életem a babával, mint a munka mellett volt.
2013. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

2.

Én nem tudom, hogy miért lettél lepontozva, én eddig minden választ hasznosnak ítéltem meg.:)

2013. febr. 5. 16:04
 13/25 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos nem újdonság, hogy egyes emberek csak azért jönnek fel ide, hogy mindenkit lepontozzanak és fikázzanak... Csak mert nekik nem tetszik a válasza. Szerintem a kérdezőnek kellene eldöntenie, hogy számára mennyire volt hasznos a válasz vagy nem.
2013. febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

2.

ez a gyerekes anyukák rovata, te pedig nem védted a mundér becsületét, hanem vallomást tettél. másrészt meg mert az anyák többségének sokkal nehezebb az élete a tiédnél, ezért irigységből nyomott. be kellene vezetni erre a sárga kezet, mert most mindenki a pirosat nyomogatja helyette :-)

2013. febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Szerintem a lepontozóknak nincs gyerekük, és irigységből pontozzák a gyerekeseket. :) Tutira igy van, ugyhogy nem kell velük foglalkozni.
2013. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
88%

2 vagyok:


Roppantul nem érdekel, hogy más gyerek milyen és más anya "sorsa" milyen.

Én azt írtam le, amit a 1,5 éves lányomnál csinálok, JELENLEG!

Egy szót sem írtam, hogy milyen volt pl. az első 6 hét vagy első 5 hónap. Pedig tudnék regélni. Voltunk kórházban is ám, de a kutyát nem érdekli ez a része. Mint ahogy engem se érdekel más élete és gyereke. Sajnálom!


Az a szülő, aki azt hiszi, hogy a gyerekvállalás fenékig tejfel és minden a legszupibb. Cuki babakocsiba tolja a gyerekét non-stop, meg stb. az el van tévedve!

Ugyanis egy gyerek nem csak tündi-bündi, hanem igen "szenyó" is tud lenni akaratán kívül!


Ha pedig valakinek baja volt a válaszommal, akkor (megint) pontozhat!

Szánalmas.

2013. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%
9-es válaszoló! Kíváncsi lennék, ha majd lesz gyereked, akkor is ilyen határozott véleményed lesz-e a szabadidő hasznos beosztásáról. Tipikus esete vagy a gyermektelen nőnek, aki nagyon megmondja a véleményét arról, amiről fogalma sincs.
2013. febr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
29%
17-es: Tipikus lepontozós anyuka vagy, aki azt hiszi, hogy evvel kiváltságosabb és okosabb, mint egy gyermektelen nő. Szerintem semmi olyant nem írtam, amivel megbánthattam volna mást, de akinek nem inge, nem veszi magára.
2013. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
85%

kicsit off leszek,és előre elnézést kérek mindenkitől de talán én indítottam el a lavinát egy kérdésemmel,ami lentebb található! Feltettem egy kérdést,még pedig azokhoz szólt volna,aki szintén januárban szült,mint én.Szerettem volna ha többen írnak,mi van velük,hogyan alakulnak a dolgok?! Kaptam is egy kedves választ,mi szerint "nem érnek rá,mert babáznak" jelleggel....

Én itthon vagyok a nagyobbal,aki most 4 éves,és a kicsi,aki most 3 hetes,MÉG eszik-alszik baba,délelőtt megfőztem,aztán a naggyal játszottam,addig ment 2 adag mosás,és mivel még szerencsésebb vagyok,van szárítógépem,még ki sem kell teregetnem...ezt az időt is kihasználom.alvás idő alatt pedig ha lehet,akkor én is kikapcsolódom de ha valaki ezt sajnálja tőlem,akkor hajrá,lehet utánam csinálni,hátha nem eszi meg az unalom..és most megint jöhet a nagyobbal egy társas!

2013. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Felhívnám a figyelmed két dologra: laptop és táblagép.

Én főzés közben kiviszem a laptopot a konyhába, és közben simán tudok ide is pillantani vagy valamelyik online játékomra.

Így könnyen úgy tűnhet, hogy valaki egész nap a neten lóg, de ez nem biztos, hogy az aktív figyelem.

Van, aki szopiztatás közben táblagépen vagy telefonon tud netezni!

Majd ha te is anyuka leszel, te osztod be az otthoni idődet, te döntöd el, hogy mikor mit csinálsz! Amíg el van látva rendesen a baba, nem rohad rá a ház, nem mindegy, mivel tölti a szabadidejét?!

2013. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!