Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha kisgyerekes szülőknek...

Ha kisgyerekes szülőknek akarom kiadni a lakást, akkor mindenféleképpen kérjek Befogadói nyilatkozatot?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy nincs kitől kérniük, de én meg nem szeretnék bajba kerülni olyan szempontból, hogy nem fizetnek, és ki se tudom őket rakni a lakásból... Vagy elég, ha a bérleti szerződésbe belefoglaljuk, hogy pl. a szerződés felmondása után a bérlő kötelessége a gyerekek elhelyezéséről gondoskodni?

És még valami: Ha kell a Befogadói, akkor azt elég ha két tanú aláírja, vagy inkább ügyvéd készítse el?


2008. szept. 20. 17:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legbiztosabb, ha olyannak adod ki a lakásod, akinek van máshol állandó lakhelye, akkor nem maradhat a nyakadon. Én is évekig béreltem lakást Budapesten, de mindig a szüleim házába voltam bejelentve, soha nem oda, ahol épp laktam.
2008. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a befogadói nyilatkozat? Ha már nem bérelnék a lakásod, mi közük lenne a gyerekükhöz? Vagy csak úgy rakhatsz ki bárkit, hogy ha te biztosítod a lakhatását?
2008. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyébként úgy tudom (igaz, csak hallomásból), hogy semmiképpen nem tehetsz ki az utcára albérlőt, akkor se, ha nincs kisgyereke, és akkor se, ha nem fizet. Ezért a főbérlők patthelyzetben vannak.

A másik meg az, hogyha ekkora port versz fel a bérbeadással, akkor jó, ha az APEH-nél is bejelented, és fizetheted az adót utánuk, mert ha perre kerül sor, tuti, hogy utánanéznek annak is, hogy jelentetted-e a hatóságnak, hogy plusz jövedelmed van a lakásod kiadásából... Ha ez kiderül, akkor szerencsés azt mondani, hogy baráti alapon adtad ki a lakást ingyen, de akkor meg nincs mit követelni rajtuk.

Én a helyedben kérnék két havi kauciót tőlük.

A nyilatkozatokra általánosságban a nyilatkozattevő és két tanú aláírása szükséges.

2008. szept. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A bérleti szerződésbe foglaljátok bele, hogy a bérlet megszűnésekor cserelakás biztosítása nélkül kötelesek elhagyni az ingatlant. Ez elég, nem szükséges a befogadói nyilatkozatot. Viszont ha ez nincs benne, akkor nem tudod kirakni őket csak befogadóival vagy cserelakással.


És ez csak a kiskorúakra vonatkozik, ha felnőttek élnek, bármikor kirakhatod őket, nem igaz az, hogy őket nem tudod "kirakni". Az más kérdés, ha "nem mennek el."

2008. szept. 21. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Vicces. Mért kéne az embernek más gyereke lakhatását biztosítani? Ha a szülő direkt nem fizet, mert, hogy ugyse lehet kirakni minket a gyerek miatt, akkor ott éldegélnek ingyen? Jópofa. Ezzel azt éri el a kormány, hogy hivatalosan!!! nemigen adnak ki lakást albiba kisgyerekesnek?
2008. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
Vicces vagy nem, ez így van. A törvények szerint gyermek nem lehet hajléktalan Magyrországon! Azért van ebben logika szerintem! Tudom, hogy mindenkinek a maga baja a legnagyobb, de bocs(!!!) ha az az eset állna fenn, hogy nem fizet és kirakhatod, én azért a gyereket jobban sajnálnám, mint téged, ő nem tehet semmiről!
2008. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
A gyerek menjen árva házba, hisz minek az olyannak gyerek, aki még fedelet se tud a feje fele biztosítani és elvárja, hogy mások lakásába ingyen lébecoljon és gondolom ,ég jól le is lakja azt? Nehogy már az aki kiadja a lakását és nem kap érte pénz egy egész gallerit tartson csak azrért, mert azok direkt erre a tv-re apellálva nem fizetnek....
2008. szept. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

hát ne adja ki, ez nem kötelező!

Hogy mondhatsz ilyet, hogy menjen árvaházba!!!??

2008. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sztem annak a gyereknek, akit a családja arra használ,hogy pld így lakhatáshoz jusson vagy csak azért született,hogy kapják utána a gyerektartást, azoknak jobb lenne, ha állami gondozásba kerülnének, ott jobban figyelnek a lelkivilágukra és a fejlődésükre is, mint az édes szüleik. Normális szülő nem kerül olyan helyzetbe, hogy csak azrt ne kelljen távozniuk valahonnan, mert nem tudják kifizetni az albit..ha átmenetileg nem is tudja fizetni, megbeszéli a tulajjal és későb fizet, de nem hozza se magát se mást ilyen helyzete. Nekem nincs lakásom amúgy kiadnivaló. Csak hallottam már rossz példát. Sajnos.
2008. szept. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

Jézusom....!!! én nem tudom, te hány éves lehetsz, de mit szólnál, ha téged adtak volna a szüleid állami gondozásba, mert átmeneti pénzzavarral küszködtek....

Hogy lehet ilyen ostobaságokat mondani??????

Egyébként már jócskán eltértünk a témától......

2008. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!