Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ELSÜLLYEDEK! Más 10 hónapos...

ELSÜLLYEDEK! Más 10 hónapos babája is állandóan sír, ha nem az van, amit Ő akar, vagy nem tudok odarohanni hozzá állandóan?

Figyelt kérdés

A szomszédunk tegnap megkérdezte (aranyos csajszi, nem rosszallásból kérdezte) hogy jön a lányom foga, hogy mostanában sokat sír?? Majd' elsüllyedtem. Mondtam neki, hogy hát egész nap elégedetlenkedik a csöppem, mert akkor érzi csak jól magát, ha ülök mellette a szőnyegen, akkor nyugodtan eljátszik. Amint mást csinálok, főzök, mosogatok, bármi egyéb teendőmet intézem, egyből megy a panaszkodós sírás. Ugyanígy ha nem kap meg valamit, ha nem szabad valamit, vagy pl álldogál a kanapé mellett, fel akar menni, ha egyből nem segítek, akkor jön a sírás. Sírás, kapálózás van a pelenkázásnál, öltözködésnél is...rosszul vagyok bele, hogy egész nap ez megy.

Más is így van??? Mert eddig Ő volt a legédesebb, türelmesebb baba a világon, most meg ilyen kis hisztigép :))))

Nyugtassatok meg!



2013. febr. 5. 17:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A babák 8-10 hónapos koruk körül élik át a szeparációs szorongást. Ez az időszak, amikor a WC-re is utánad mászik, mindenen sírnak, azért mert rájött a gyerek, hogy anya csak egy van. Próbáld meg bevonni a gyerekedet a napi tevékenységeidbe. Főzzél vele, üljön az etetőszékben és közben magyarázd mit csinálsz, simogasd meg, vagy engedd, hogy "segítsen", megnézze a pharat, a tányért, a lisztet, stb. vagy ha van hordozód, tedd bele, hogy lássa mit csinálsz, és hogy ott vagy. Ezerszer lassabb leszel, és fele annyira sem jutsz a házimunkával, de megéri, mert így egy csomó lelki bajtól, szorongástól mented meg a gyerekedet később. El fog múlni ez az időszak is. Elvileg pár hónap még megszokja, hogy anya attól még, hogy nem látja, attól még ott van kéznél. Egy éves kor alatt meg nem tudod elkényeztetni, ezen ne aggódj. :)
2013. febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ez van csak az én fiam 7 hónapos!még wc-re sem tudok elmenni mert egyből sír!még apánál sem nagyon van meg csak az anya kell!
2013. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

kisfiam 8.5 hós, és detto.. ma alig bírtam elmenni a postára, ami kb 2 perc volt, végig ordította a mamánál.. nem tudom holnap mi lesz vele mert a nagyobbikkal megyünk orvoshoz, addig anyukámmal lesz..nem irigylem, de biztos az eszem azon fog járni mit csinál, sír-e értem..

de mi most ott tartunk h nem is alszik, éjjel is 15x kel..már kivagyok..:(

2013. febr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
15 hónaposom ugyanilyen!Nem tudom mitől ilyen de 2-3 hónapja tart.
2013. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%

Nem jártatok még úgy, hogy hagytátok ordítani?

Muszájból a járókában hagytam, ordított egy darabig, aztán ráhagyta. Azóta nem sír, ha egyedül hagyom.

2013. febr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
Az én kislányom 7 hónapos múlt és nála is ez a helyzet, 1 hete kezdődött, pont tegnap kérdeztem meg én is, hogy lehet-e már hisztis. A délután-este a nehezebb, akkor nyüglődik, pedig korábban mindig jól eljátszott maga, én ott voltam a közelében. Most meg picit játszik, aztán megunja sír, ha felébred az alvásból sír, ma is alig tudtam kimenni megmelegíteni az ebédjét, azt az 1 percet végigüvöltötte. Remélem én is, hogy nem tart soká. Eddig olyan kis nevetős, aranyos jókislány volt most meg szinte semmi sem tetszik neki
2013. febr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Hát muszáj vagyok néha hagyni egy kicsit nyűglődni, mert reggelente felporszívózok, és felmosok gyorsan, addig a kiságyba szoktam berakni a játékaival, kb 10-15 perc. Néha kibírja míg végzek, de hát van hogy elunja magát, akkor ott álldogál az ágyban és óbégat, sírdogál. Próbálom szóval tartani, hogy anya mindjárt végez, stb, meg nagyrészt lát is, nem olyan nagy a lakás, de sokszor nagyon rossz érzés. Persze olyan is van, hogy abbahagyja a sírást és tovább játszik, úgyhogy ez csak panaszkodás, hogy nem az van, amit ő szeretne. Közben meg csak arra gondolok, hogy hát muszáj megcsinálnom ezeket, nem tudom addig hová tenni ha vizes a padló :(


Úgyhogy sajna van ilyen. Persze nagyrészt igyekszem hamar a "megmentésére" sietni, de nagyon fárasztó egész nap...főleg ha tényleg rossz napja van!!!


De azért jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül :)

2013. febr. 5. 22:22
 8/18 anonim ***** válasza:
26%

Én nem hagynám ordítani. Valószínűleg szeparációs szorongás lesz, amin úgy lehet a legkönnyebben segíteni, ha biztosítjuk a babát arról, hogy nem hagyjuk magára, mindig ott vagyunk vele.

Az enyém 11 hónapos, mostanában ő is ezt csinálja, és sokszor egész nap csak vele foglalkozunk felváltva a párommal. Most erre van szüksége, és nekünk az a kötelességünk, hogy ezt megadjuk neki.

A házimunka megvár, a gyerekek viszont gyorsan felnőnek. Ha nem jut idő főzésre, akkor rendelünk kaját, ha nem marad idő a porszívózásra, akkor megcsináljuk másnap, nem dől össze tőle a világ.

Ha magára hagyjuk a gyereket, azzal meggátoljuk benne a bizalom kialakulását, amitől csak méginkább szorongós lesz.

2013. febr. 6. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

No, látom le lettem pontozva...

Igen, a porszívózás várhat. A mosogatás várhat. De pl a férjemnek dolgoznia kell, így nem lehet vele mindig.

Nincs időm főzni, akkor rendeljek? Kis faluban? Honnan? Meg sokunknak nincs pénze kaját rendelni, sajnos.

Nekem meg vannak olyan dolgaim, amikor muszáj ott hagynom egy kicsit.

Reggel be kell gyújtanom, hogy meleg legyen a házban. nincs, aki megcsinálja helyettem. Tennem kell a tűzre, ez nem tart sokáig.

De attól, hogy max 10 percre egyedül hagyom, még nem lesz szorongása, inkább megszokja, hogy nem vagyok állandóan ott, így nem fog hisztirohamot kapni, ha máskor pl a postáshoz ki kell mennem a ház elé.

2013. febr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hát szerintem kár általánosítani, van akinek van segítsége, van akinek nincs. És akinek van, az legyen olyan kedves ne pontozza már le, akinek nincs, mert aztán éppen nem ő tehet róla. És igenis van amikor muszáj megcsinálni valamit.

De szerintem sem lesz naponta 10 perctől semmi baja, nem attól lesz bizalomvesztése ha lesz, ugyan már...


Én aztán soha nem hagytam sírni a lányomat, és nem is fogom, de azért nem kapkodhatom fel minden percben, de ezt szerintem bárki tudja, hogy nem is életszerű...

De egyébként pont tegnap beszéltem erről édesanyámmal is, aki egyébként óvónő (túlzás nélkül állítom, hogy az ovi legjobbja, mert az ő csoportja az mindig, ami először betelik, és a szülők azzal a kikötéssel íratják be a gyereket, hogy csak Hozzá!), megkérdeztem, hogy most akkor ha ilyen van, mit csináljak, és azt mondta, hogy igen, tartsam szóval, de csináljam meg gyorsan, amit meg kell, ettől nem lesz semmi baja.

Ő is így csinált velünk, és hát ha van ember, aki imádja az anyját, hát akkor az én vagyok, bizalomvesztésről szó sincs, sőt!!!!

2013. febr. 6. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!