Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka, hogy babám a...

Mi lehet az oka, hogy babám a bal lábát kevésbé használja?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy 7 hetes kislányom a bal lábát nem használja annyit, mint a másikat. Gondolok itt arra, hogy rugdalózáskor a jobb lába jár mint a motolla, miközben a balt épp csak megemelgeti. Ha hasfájáskor a lábai tornáztatásával masszírozom a pociját, a bal lába állandóan "kattog". Amikor megszületett, a gyerekorvos dupla pelenkát írt elő, mert laza volt a csípője. Az 1 hónapos státuszon a vizsgálat után azt mondta már rendben van, nem kell a dupla pelus, még UH-ra sem küldött el minket.

De valami nagyon gyanús, nyugtalanító érzésem van. 2 hét múlva kellene mennünk a 2 hós státuszra. Szerintetek várjak addig, vagy mutassam meg a gyereket?


2013. febr. 5. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdekes hogy nem küldött el ortopédiára. Szerintem várd ki a két hetet, viszont ha mentek, mindenképpen kérjél beutalót ortopédiára, ott többet tudnak majd mondani. A dokinak mondtad amúgy, hogy nem használja a lábát?
2013. febr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6 hetes korig el kell menni orthopédiára, és ha ilyen gond van akkor meg pláne.
2013. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az 1 hós státuszon rákérdeztem az UH-ra, de azt mondta hogy nem kell elmennünk, mert szerinte rendben van. Viszont akkor észrevettem, hogy vizsgálat közben, amikor lenyomta a gyerek lábát a vizsgálóasztalra, szegényem hirtelen veszettül sírni kezdett. De a jelek szerint csak én vettem észre :(

Mindenhol azt olvasom, hogy a csípő dysplasia szűrés kötelező, úgyhogy nem is értem. Annak idején a fiammal kellett mennünk 2x is, mert neki meg kötött volt a csípője.

Kivárok a 2 hét múlva esedékes vizsgálatig, közben figyelem a gyereket, és mindenképpen kiharcolok egy UH-t.

Köszi a gyors válaszokat!

2013. febr. 5. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne várj hanem menny el egy magánorthopédiára, ha gond van azt minnél elöbb kell kezelni.
2013. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is kötelező volt két szűrés is, mindkettőnél végeztek ultrahangos vizsgálatot is.


Mindenképp harcolj ki a dokitól egy beutalót, vagy magánrendelés!

2013. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!