Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejet, vagy babatejet adsz a...

Tejet, vagy babatejet adsz a babádnak aki már elmúlt egyéves?

Figyelt kérdés
Szóval tehéntejset, vagy tápszert, vagy babatejet, vagy junior tejitalt adsz a babádnak, vagy esetleg egyiket sem, és amit adsz azt miért pont azt adod? szóval azt szeretném megtudni, hogy melyik tejital a nyerő nálatok 1-2-3 éves babátoknál? Azt is írjátok le légszi, hogy mennyi időd a babótok. Köszi a válaszokat előre is!
2009. szept. 4. 17:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%

Tegnap tettem fel egy kérdést, és ide vágó vita lett belőle. Mindenki lehurrogott, hogy miért tejet adok 14 hós lányomnak, és miért nem babaitalt, babatejet, olyan porból gyártott trutyit.

Én úgy vallom, hogy akkor már inkább botli tej forralva, mint ilyen poros drága trutyi...üzleti fogásnak tartom csak.

1 évig tápszer/cici, aztán jöhet a tej.

Ha nincs baja a tejtől, miért ne ihatná?

2009. szept. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam most volt egy éves s én még tápszert adok neki reggel és este.Mi Milupa Milumil 3-ast eszünk, én ezt fogom neki adni kb. másfél- két éves koráig. Én csak azért adom, mert e nélkül nem lakik jól s nagyon igényli, főleg este.Ettől függetlenül tejből már főzök neki tejbegrízt s tejberizst is, amit szívesen megeszik.
2009. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy szerinted a tej nem tejporból van?
2009. szept. 4. 18:07
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ezen megy most a dilemma Kislányom 1 éves, eddig kétszer szopott, reggel meg este, de este már nem szívesen fogadja el. Csak kínlódunk mindketten. Megpróbáltam a sima tejet nála, de hasmenése lett tőle. Most a Milupa Immunofortis-t szeretném kipróbálni nála. Bár a tejet is nagy nehezen itta csak meg. Ha nem issza meg, nem tudom mi lesz. Szóval ezt neked kell eldöntened. Sok a lehetőség már.
2009. szept. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
61%

Már bocsánat, hogty közbeszólok, de a kérdező szerint a tej tejporból van? Ezek szerint a tehén tőgyéből tejpor ömlik és nem tej? :-)))

A kérdésre válaszolva. Szerintem egy éves kor után már el lehet kezdeni a bolti tejet adni a babának, persze fokozatosan, hogy szokja és figyelni kell minden reakciót, amit kivált belőle.

Régebben már 3-4 hónapos baba, sőt nagyon régen újszülött is kapott tehéntejet. Ma ez már nem trendi, de aranyközéputat betartva 1 éves korig szerintem éppen elég a pénzhajhász tápszergyártók utasításait követni, de egy bizonyos ponton tovább kell ezen is lépni.

2009. szept. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 3 hónapos korától tápszeres volt. Mindig a korának megfelelőt itta. A Humana3-ast kb 15 hónapos koráig kapta, ekkor áttértünk az 1 év feletti babatejekre (Nestlé, Milupa). 1,5 évesen bevezettük az ételeibe a tejet( persze más tejterméket már 10 hónapos kortól evett), de inni továbbra is babatejet kapott. 2 évesen elkezdtünk tejet inni, de hasmenése lett. Így újra babatejet kapott pár hónapig, de a hasmenése mindig visszatért. Aztán kiderült, hogy nem is a tej okozta a hasmenést és miután antibiotikummal ki lett kezelve újra megpróbáltuk és most kutya baja a tejtől. Viszont mivel nagyon szereti a sajtot, tojást, husit; ha még tejet is iszik mellé akkor fehérje kiütése lesz. Úgyhogy még mindig óvatosan bánunk a tejcsivel és hetente párszor még mindig babatejet iszik (2 év feletti Milupát), mert annak kevesebb a fehérje-, viszont nagyobb a kalcium- tartalma, mint a tehéntejnek.
2009. szept. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi tápszert iszunk. Yoghurtra allergiás, ezért nem mertem neki tehéntejet adni.
2009. szept. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
16 hónapos lesz a fiam, 3as tápszert v babatejet iszik. attól függ, h mit veszünk éppen:)
2009. szept. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 1 éves lesz, és egyik napról a másikra abbahagyta a szopást. Próbálkoztam tápszerrel, majd junior babaitallal. De egyiket sem fogadta el. Tejet nem merek adni, mert apa tejérzékeny. Szóval a kérdésre válaszolva: én junior tejitalt adnék.
2009. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és várom még azokét is akik nem írtak!Voltak hasznos jó válaszok.:)Egyébként mi babatejet, tápszert, és tehéntejet is iszunk, tehéntejet csak keveset,váltogatom, hogy ne legyen unalmas 18 hós babámnak.:)Csak kíváncsi vagyok, hogy ki mit tart jónak, és ki mit ad a babájának!
2009. szept. 4. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!