Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyivel voltál lazább...

Mennyivel voltál lazább második baba születése után?

Figyelt kérdés
Sterilizálás, gőzölős vasalás, külön mosás, stb. ilyenekre gondoltam. 32hetes vagyok. Ezen kívül az elsőnél mindenféle szakirodalmat olvasgattam, elméletben nagyon profi voltam. Most se időm, se értelmét nem látnám, hiszen úgyis tudok már mindent, de mégis úgy érzem, már nem emlékszem sok dologra. Mit ne felejtsek el? Te is gondoltál ilyeneket? Amúgy "még csak" 2,5 éves a nagy.

2013. febr. 6. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ugyan nekem az első 4hónapos még csak,de neki is napi 1x főzöm ki max a cumisüvegjeit.Ruháit nem vasalom,nem is mosom külön mosószerrel,sőt a mi ruháinkkal mosom ( Bár tény,hogy neki sok világos van,nekünk meg max 2-3póló,igy jóformán semmivel nem mosom egybe az övéit).Nekem meg annyi testvérem van,hogy nem érzem szükségét annak,hogy burokban neveljem a gyerekemet.Én max a cumisüveg kifőzést tartom fontosnak,meg hogy a világos ruháit ne mosd egybe sötéttel,de ezt is csak az elszineződés miatt.
2013. febr. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a szakirodalmat a másodiknál csak nosztalgiából olvasgattam. Sokkal jobban bíztam magamban az ítélőképességemben. Viszont mivel minden baba más itt is meg volt az izgalom időnként. A sterilizálást, meg vasalást ugyanolyan szigorúan vettem. A vasalást még a negyedik gyermekemmel való várandósságomig megtartottam. Még az ő ruhácskáit kivasaltam. Aztán azóta sem nagyon vasalok, mert se időm, se energiám rá. Mit ne felejts el? Amikor szükséged lesz rá, majd eszedbe jut. A védőnő amúgy is mindent ugyanúgy elmond.
2013. febr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még csak 13 hónapos volt a fiam, mikor a kislányom megszületett, így jött össze:)

Nekik még egybe mostam a ruhájukat, Persil Baby mosószerrel.

2,5 éves ruháit viszont már nem mosnám együtt a baba ruháival. Úgy csinálnám, hogy a 2,5 éves ruháit a mienkkel mosnám. Babáét külön.

Vasalni nem vasaltam a ruhákat. Sterilizálás persze kellett, én mondjuk forralt vízben főztem ki a cumisüveget, cumikat.

Neked gondolom ovis lesz már a nagyobb, de én törekedtem arra, hogy a kicsitől mindig távolabb játsszon, hihetetlen gyorsan fel tudta ébreszteni. Az volt jó, mikor egyszerre aludtak:) De ugye a nagy csak napi egyszer aludt már.

Igazából tényleg mindig az volt a nagy probléma, hogy a nagyobbik mindig felkeltette a picit. A szoptatás volt még nagy szám, először kerek szemmel és tátott szájjal nézte:)

Szerintem minden eszedbe fog jutni hirtelen, ez az anyai ösztön.

2013. febr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is 32 hetes vagyok és nekem akkor lesz 2,5 éves a fiam amikor szülni fogok. Nála én is mindent külön mostam, vasaltam, stb., dettó, mint te, de ahogy látom nagyon egy cipőben járunk, mert nekem sincs időm se energiám főleg a gyerek mellett, mert eléggé "mozgékony", na meg én sem látom nagyon értelmét. Habár majd most fogom csak kimosni a ruhácskáit, barátnőmtől kaptuk mert neki is lánya van (4 hós most)aztán szerintem így elsőre biztos neki fogok állni vasalni őket de szerintem utána biztos nem. Nálam az a baj, hogy én teljesen segítség nélkül leszek itthon, mert mind a 2 nagyi dolgozik még és sajna nem is közel laknak, így ezekre nem lesz időm.
2013. febr. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Még nincs 2. baba, de tuti, hogy lazább leszek. Én is érzem, hogy felejtettem, pl. hozzátáplálásnál az időpontok, de majd aminek kell utánanézek újra.

Lehet, hogy "túl" lazának gondolnak majd páran, de vasalni, spéci mosószert beszerezni, mindenféle szoptatós cuccokat (mellszívó) nem valószínű, hogy fogok venni. Szerintem a mérleget is hanyagolom majd, a védőnő úgyis méri. Kádba hőmérő felesleges, kéznek kellemes víz, az jó a babának is.


Szerintem nics ilyen, hogy mit ne felejs el,mert úgyis felejtesz, de ugyanilyen gyorsan bele is fogsz jönni

2013. febr. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mosásban vasalásban és sterilizálásban sokkal lazább lettem, de minden másban jobban parázok. Pl darabos étel stb. Nem értem magamat :-)
2013. febr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 év van köztük îgy sokat felejtettem a babázásból, de mégis sokkal lazább vagyok a kicsivel. Soha nem mostam külön a cuccait max senistive mosóport meg öblítőt veszek most. Sterilizálás is napi max1x volt most már elmúlt egy éves már nem sterilizálok. 2 fiam van gondoltam menni fog, de őszintén szólva olyanok természetre mint tűz és víz. A kicsi a " rosszabb" egy kisördög vele jobban oda kell figyelni a nevelésnél. De pl nála már nem lesem minden lépését nem féltem annyira vagyis nem féltem túl. Ami hiányzik az inkább az, hogy vele már nincs időm leülni mondókázni, énekelni, meg ilyesmik mert ott a tesó is .
2013. febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Még jöhetnek :-)!
2013. febr. 6. 12:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, nekem most egy 4 hónapos, és a napokban a 3. életévét töltő kisfiam van. A nagynál én is sokkal jobban odafigyeltem, mégis ahogy nőtt a gyerek, úgy ritkultak a sterilizálós dolgaim, és már csak a pelenkát vasaltam át heti 1x. A külön mosásra akkor teljes mértékben odafigyeltem, most egyikre sincs időm (a 3 évesem is itthon van). Ha úgy érzed, most nincs időd, később, mikor megszületik a Pici, még úgy se lesz, örülsz, ha a rendesen el tudod mindkettőt látni, főleg az elején, ha igény szerint szoptatsz.:) Ma már csak első használat előtt sterilizálok ki bármit is, alig vasalok, és a ruhákat is együtt mosom, kivéve, ha összegyűlik annyi, hogy csak a babaruhával megtelik a mosógép. Van, hogy csak két naponta fürdik a Pici, mert nem látom értelmét, hisz nem lesz koszos, főleg hogy a pelenkázásnál mindig szépen leápolom a bőrét, így nem is szárad ki neki olyan hamar, és nem lett ekcémás, mint a bátyjáé... Ha leesik vmi a földre, csak letörlöm, max elöblítem, de természetesen az alaptisztaságra továbbra is figyelek.
2013. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!