Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első cipő kérdés!? Anyósom...

Első cipő kérdés!? Anyósom már megőrít.

Figyelt kérdés

10 hónapos a lányom, a bútorok mentén kapaszkodva lépeget. Anyós szerint már mióta felállt cipő kellene a lábára. Én úgy tudom, hogy csak akkor kell cipő, ha már elkezdett rendesen menni, na mindegy is... Anyós most kitalálta vesz neki cipőt tavaszra. Ő valami ortopédcipőt nézett ki neki 20000 ft-ért, amiben van lúdtalpbetét, meg magasszárú is. Egy ortopédorvos ismerősöm viszont azt mondta, a jó babacipő: belül legyen sima talpú, lúdtalpbetét nélküli, tartsa jól a sarkakat oldalról, és nem éppen az a lényeg, hogy a bokáját tartsa.

Anyósomnak mikor mondtam azt mondta őt nem érdekli akkor is gyógycipőt fog a lábára venni, mikor közöltem hogy akkor nem kell cipő, kiakadt. Meg különben is lehet még tavaszig nő a lába, akkor meg felesleges már most cipő. Most is másfél hónap alatt egy méretet nőtt a lába.

Milyen fajta cipőt ajánlanátok ami tényleg jó, és az ára sem vészes?


2013. febr. 6. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Így van, ha egészséges lábra kap lúdtalpbetétes, sarokdöntéses, stb.. cipőt, akkor kialakul később különféle rendellenesség. A jó babacipő tényleg olyan, mint amit a doki mondott. Sima talp, puha bőr, hajlékony talp és tartja a bokát, tehát magasabb szárú. Én akkor vettem a fiamnak az első cipőjét, amikor már sétált is benne az utcán. Addig babacipőben ült a babkocsiban, otthon pedig zokniban vagy harisnyában volt. Minden jót!
2013. febr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és Siesta volt a kisfiam első cipője, és tavasszal kapta:-)
2013. febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Semmiképpen nem szabad gyógycipőt venni, pláne nem 20 ezer forintért, 2-3 hónap alatt ki is növi, pénzkidobás is lenne.

Deichmannban lehet kapni jó kis cipőket egész kicsi mérettől.

2013. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A dokinak van igaza. Ha elkezd járni egyedül el kell vinni gyerekorthopédiára megnézik minden ok e, ha igen akkor egy jó minőségű de sima cipőt kell venni. Legjobb a supertfit meg a richter.
2013. febr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez volt az első cipője, de annyira bevált, vettem következő tavaszra/nyárra


Az elefanten, D.D. Step , Siesta cipők be nem ment bele a torkos lába.

2013. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Na mondjuk ez az amit kimondottan nem szabad kisgyerekre adni, mert a bokát fontos, hogy tartsa a cipő.
2013. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég neki a rendes cipő akkor, ha már magától jár. Addig meg jó a babacipő, ha a lábát akarod védeni a hidegtől. Ha önállóan megy, nézesd meg a gyerekorvossal, vagy ortopédorvossal, és majd ők megmondják milyen cipő kell neki. Ha minden rendben van, akkor nem kell gyógycipő, csak fogja a bokáját, és kellően hajlékony legyen a talpa. Ha gond van, akkor majd eligazít az orvos. Kifejezetten káros a lúdtalpbetétes cipő, főleg ha nincs baja a lábának. A haránt emelőt sem javasolják, mert az passzívan támaszt alá. Ha kifelé tartja majd a lábát, akkor supinálo cipő kell, de előre fölösleges megvenni., majd ha az orvos javasolja. Én cipőt nem ajánlok, mert a fiamnak supinalo kellett, én Salust vettem neki. Hála istennek kinőtte a problémáját, de az ortopédorvos szerint, ameddig megtehet járassam nyugodtan ilyenben, mert jót tesz neki. Mielőtt cipőt veszel, kérdezz meg egy ortopédorvost, így tuti nem adod ki fölöslegesen a pénzt.
2013. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
AMíg nem jár csak lépeget a lehető legegészségesebb az ha mezítláb!! lépeget, persze ahol nincs padlófűtés meg szőnyeg akkor ez elég para, de akkor marad a zokni. a Lényeg h minél több inger érje a kis talpacskáját, a lábujjai is megtanulják hogyan segítik a járást stb. Sokat mondják orvosok és gyógytornászok is h nyáron hagyjuk mezítláb szaladgálni, inkább mossuk meg többször, de a változatos talaj nagyon jótékony hatású. Kint még úgy sem jár, gondolom hanem babakocsiban van, bent meg minek rá cipő? Majd olyan 12 de lehet h csak 14 hós korában amikor magabiztossan jár akkor lehet neki venni cipőt, és jól mondták előttem olyat ami tartja jól a bokát, semmiféle betét nélkül. Anyós meg ha nem bír magával akkor vegye meg azt a fostos cipőt :D ne mondj semmit, max nem adod rá.
2013. febr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!