Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a szeparációs szorongás?...

Mi az a szeparációs szorongás? Nem igen hallottam még róla.8,5 hós kisfiú anyukája.

Figyelt kérdés
2009. szept. 4. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagyok pszichológus, de tanultam pszichoelméleti alapokat (tanár leszek) nagyjából ez a lényege: azt jelenti, hogy a gyermeket szorongással, bizonytalansággal tölti el, ha elkülönítve, egyedül érzi magát. Ezért fél sok kisgyerek egyedül este a szobájában és megy át a szülők hálójába bebújni az ágyba. Olyan ősi félelem ez az emberben, mint pl. a mélységtől, sötétségtől, haláltól..stb való félelem. Kisgyerekkorban manifeszt, később kontroll alatt tudja tartani. Felnőttkorban is felerősödhet, pl egy közeli hozzátartozó elvesztéskor (súlyos veszteségélmény) a gyászmunka során.
2009. szept. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Kösz a lepontozást, kíváncsi vagyok, hogy aki lepontozott, mennyivel tudja jobban...
2009. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
szia.pedig az első válaszolónak tökéletesen igaza van.nagyon jol leirta.Nekünk először 6 hónaposan mutatkozott amikor amint kikerültem a látókörből azonnal sírt,amint meglátott egy idegent már sírt.Ez elmúlt 1 hét alatt.most 8 hónapos,és nagyon sok kukucsolos játékot játszottunk,játszunk,hogy ne ijedjen meg ha én kimegyek,vagy valaki más figyel rá.ezek akkor alakulnak ki a gyereknél amikor el kezd benne tudatosulni,hogy én és anya nem egy vagyunk.már van külön akarat,külön véleménye,és ez megijeszti őt egy picit.minden babánál más a mérték és az is ogy meddig tart.
2009. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor tudatosul bennük, hogy anya és baba két külön személy, és anya eltűnhet mellőle. Ez nagyon megijeszti őket. Kb. 8 hónapos korban alakul ki. Ilyenkor van az, hogy éjjel is felriad, és az anyját keresi. Ez egy normális fejlődési fokozat, majd ki fogja nőni. Az a fontos, hogy mindig mondani kell neki, hogy most elmész, és vissza is fogsz jönni. Akkor lehet, hogy sírni fog, de így tanul meg bízni benned. Hiba, ha valaki csak úgy kiszökik, hogy ne vegye észre, amikor épp a nagyival játszik. Mert ha keresni kezd, és nem vagy ott, akkor nagyon megijed, és nem fog bízni benned.
2009. szept. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vajon miért kell lepontozni azt aki normálisan válaszol?azt fogjátok ezzel elérni,hogy nem kaptok majd választ a kérdéseitekre.
2009. szept. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nagyon jók,aki meg lepontozott benneteket,azzal ne foglalkozzatok.Minden jót!
2009. szept. 5. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!