Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes-tápszeres babánál...

Anyatejes-tápszeres babánál hány hósan kezdtétek a hozzátáplálást, és mivel?

Figyelt kérdés
Ma töltötte be a kisfiam a három hónapot sajnos nem volt elég a tejcsim ezért kelledt pótolni,amivel az a baj,hogy utálja a tápot ezért gondoltam elkezdem hozzátáplálni,de nem tudom hogy csináljam.
2012. nov. 30. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
miből látod hogy nem szereti a tápszert? ha jól hízik mellette akkor semmi gond..érdemes várni még egy pár hetet szerintem. almalével lehetne egyébként kezdeni fokozatosan majd pürésítve
2012. nov. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Abból látom,hogy nagyon kényszerrel eszi,és néha sír is tőle.Egyébként már többet kipróbáltunk és némelyiktől fájt a pocija.Alma levet már pár napja kapja,és úgy látom nincs tőle baja,akkor megpróbálhatom a pürét is?
2012. nov. 30. 10:54
 3/8 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtem,almával,burgonyával,répa,sütőtök...így jöttek sorba...az én babám is utálja a tápot,mikor mondtam a dokinak nem hitte el.Pont kajaidőben jött ki egyszer oltást adni,és meglepődött,mikor ő is látta hogy nem eszi.erre azt mondta: ami nem megy nem szabad erőltetni,mert rossz érzés alakul ki nála az evéssel kapcsolatban.Egye azt amit szeret.a banános,barackos pépeket imádja!
2012. nov. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi 4,5 hósan kezdtük el. Én lefejve adtam az anyatejet és 4 hónapos korától az én kisfiam is undorral ette, sírt, kilökte a cumisüveget a kezemből. Az anyatejjel a helyzet változatlan maradt, a 8. fajta tápszert is utálja, viszont a főzelékeket vígan eszi. A gyermekorvosunk kitartott az anyatejes táplálás mellett (ami tök jó lett volna, ha a gyermek ette is volna), de már csak napi 400 ml-t lehetett beleerőltetni álmában egy 7 kg-os babának, mert amikor ébren volt, teljesen elutasította a végére. A védőnőnk mondta, hogy ez így nem maradhat, elég nagy már a baba, hogy kapjon más ízeket is. Azóta meg trükközünk, hogy megegye a tápot (tejpéppel sűrítjük, gyümölcslevet teszünk bele, stb.)
2012. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 5 hónapos tápszeres.4 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást.Nagyon jól fogatta.Most is még csak sütőtököt,almát kap.Nemsokára elkezdem neki a sárgarépát burgonyát.Fél évesen jöhetnek a húsfélék.Fél éves kortól ki lehet hagyni fokozatosan egy etetést és helyette főzeléket kap.Lényeg hogy 1 éves koráig reggel este tápszert vagy anyatejet kapjon.
2012. nov. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, bocsi. Sajna nekünk bele kellett húznunk már a hozzátáplálás elején, nem annyira értünk rá kóstoltatni. Mondjuk a Tökmag vevő is volt rá, mert csak úgy falta a kajákat: alma, őszibarack, banán, krumpli, sütőtök, répa, gesztenye, csirkemell, csirkemáj.
2012. nov. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 3 hónaposan kezdtem kóstoltatni a fiammal almát, krumplit. Eleinte ő is anyatejes volt, aztán tápszeres, mert elapadt a tejem. Elég hamar megszerette ezeket, ráadásul onnantól kezdve, hogy ebédre már csak szilárdat kapott, sokkal nyugodtabban aludt napközben.

Akkoriban ki lettem itt kiáltva sz*r szülőnek, hogy 3 hónapos gyereknek almát adok, mert majd allergiás lesz, meg diszlexiás, meg mit tudom én még mi. Hát most öt éves, semmi baja, a világon mindent megeszik, még csak olyan sincs, hogy bármelyik ételtől menne a hasa kicsit, és emellett egy nagyon értelmes gyerekről van szó :)

2012. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát ezt a kérdést én is írhattam volna. Kisfiam jövő héten lesz 4 hónapos, és mostanában nem kell neki a tápszer, elfordul tőle, sír, ha bele akarom erőltetni. Jelenleg az evéseinek 3/4 része szopi, a többi tápszer (lenne), de nem kell neki napok óta.

Ezek a pépek boltban vagy gyógyszertárban kaphatóak? Dobozban, mint a tápszer, csak pép a nevük? Vagy Ti pürésítitek otthon a gyümölcsöt valamivel? Köszi ha válaszoltok, első baba, még csak most olvasgatom a hozzátáplálást...

2012. nov. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!